Skocz do zawartości
rieder

jaki max rozmiar opon do b4

Rekomendowane odpowiedzi

Gość czesław

witaj .jest jeszcze różnica w rozmiarze opon zimowych i letnich.Kieruje się wytycznymi producenta .Poz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość krupek

witam ja smigam na zimówkach 195/65 15 troche oszukuje 9/100 nie jest zle ale na ten sezon kupiłem 185/65 15 im weszsza opona tym lepiej zima sie sprawuje. lato alumy 205/50 15 :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość czesław

chyba nie masz racji ,gdyż taka opona bedzie za niska.w lato jakiej firmy używasz i jak ci się jeżdzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej może ktoś wie czy wejdą do b4 sedan opony 195\55 r16 i czy nie beda obcierac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam wlasnie oponki Bridgestone Turanza ER300 195/65/R15 91V i zastanawiam sie czy jednak nie beda ocieraly o nadkola czy moze ktos jezdzi na takowych lub podobnych? Dodam ze mam B4 kombi :) Bylem dzis w 3 warsztatach zajmujacyach sie oponami i wszyscy powiedzieli mi ze beda ocieraly :( zalezy mi na tych oponach bo sa one nowe i szkoda mi ich sprzedac... Doradzcie co mam zrobic sprzedac czy jednak zaryzykowac i zalozyc do Passka i jakie do nich dobrac felgi i jakie ET?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Zakupiłem alusy 15 (do tej pory miałem 14 z oponkami 175/70/14) i zastanawiam się co stracę kupując oponki 195/50/15 z obliczeń wynika że są ok 1 cm niższe niż 195/55/15. Nie ukrywam że ze względów finansowych te o profilu 50 są korzystniejsze (prawie 50zł tańsze na szt). Jak się jeździ na takich oponach po naszych pięknych dziurawych polskich drogach

 

pozdrówki

Grzechoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wstaw odpowiednią zawiechę a się przekonasz jak się pięknie jeździ po naszym mieście :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli myślisz o obniżeniu to u mnie odpada zaliczyłbym zwieche przy próbie wjazdu do garażu (mam podjazd dosyć stromy)

 

pozdrówki

grzechoo

 

ps

różnica w cenie to ok 100 a nie 50 zeta właśnie sprawdziłem. skłonny jestem zamówić takie oponki http://www.opony.com/opony/49428_firestone_tz200.html

co o nich myślicie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość grzegorz k

Do grzeccho - swojego kupiłem na 195/55/15 i mało nie osiwiałem jak przy sporej prędkości w koleiny wpadłem - koszmar - może gdyby utwardzić zawieszenie ale to koszty, komfort mniejszy, itp.

Założyłem natychmiast Dębice navigator 2 195/65/15 i jest dobrze. Myślę, że większe opony tu nie wejdą (wysokość).

Wygląd zdecydowanie lepszy, dołki i garby zdecydowanie lepiej pokonuje. Oczywiście zakręty przy dużych prędkościach pewnie lepiej by zbierał przy niższych oponach ale do rodzinnej jazdy takie są optymalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak się ma dynamika przy takim rozmiarze oponek (odczuwa się pogorszenie), sportowo nie jeżdzę ale czasami lubię przycisnąć (tyle na ile pozwoli 90 kucy).

 

pozdrówki

grzechoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Założyłem natychmiast Dębice navigator 2 195/65/15 i jest dobrze.

Witam

wlasnie mam tez takie opony jak Ty i sie zastanawiam?! Nikt mi nie odpowiedzial na mojego posta (napisanego wyzej) ale widze ze Ty masz takie same oponki roznia sie tylko firma i mam pytanko jak jest przy max zaladunku czyli 5ludzi + bagaz? I czy nie obciera przy max skrecie?

Bardzo bede wdzieczny za odpowiedz :):vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześc wszystkim. Seba ja mam założone 195/65/15 na feldze ET35 i generalnie nigdzie nic nie ociera. Przy max załadunku czyli 5 osób + max bagaż tylne koła delikatnie chowają sie w błotniki, ale nie ocietają. Nie ocierają również przednie o nadkola. Jedyny warunek założenia takich opon to felga z max ET35. Większe ET może spowodować, że koło schowa się do środka i może zachaczać o podstawe osadzenia sprężyny. U mnie wystąpiło tak na feldze ET45. Co do dynamiki, przeszedłem z opon 185/65/14 i musze powiedzieć, że różnica jest minimalna. Po kilku dniach nie zauważalna. Natomiast komfort sie poprawił.

 

VW passat 1.9TDI 90KM 95r Kombi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cześc wszystkim. Seba ja mam założone 195/65/15 na feldze ET35 i generalnie nigdzie nic nie ociera. Przy max załadunku czyli 5 osób + max bagaż tylne koła delikatnie chowają sie w błotniki, ale nie ocietają. Nie ocierają również przednie o nadkola. Jedyny warunek założenia takich opon to felga z max ET35. Większe ET może spowodować, że koło schowa się do środka i może zachaczać o podstawe osadzenia sprężyny. U mnie wystąpiło tak na feldze ET45. Co do dynamiki, przeszedłem z opon 185/65/14 i musze powiedzieć, że różnica jest minimalna. Po kilku dniach nie zauważalna. Natomiast komfort sie poprawił.

 

VW passat 1.9TDI 90KM 95r Kombi

 

Witam

serdecznie dziekuje koledze pasiorB4 za wyczerpujaca odpowiedz wlasnie o taki opis mi chodzilo :)

Widze ze bardzo malo jest tu pomocnych ludzi i udzielajacych odpowiedzi na zadane konkretne pytania :669: no coz...

Pozdrawiam :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze bardzo malo jest tu pomocnych ludzi i udzielajacych odpowiedzi na zadane konkretne pytania :669: no coz...

Pozdrawiam :vw:

 

że cooo ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
że cooo ??

 

Witam

no wlasnie ze to... zadalem konkretne pytanie na ktore nikt nie udzielil konkretnej odpowiedzi:

 

ja mam wlasnie oponki Bridgestone Turanza ER300 195/65/R15 91V i zastanawiam sie czy jednak nie beda ocieraly o nadkola czy moze ktos jezdzi na takowych lub podobnych? Dodam ze mam B4 kombi :) Bylem dzis w 3 warsztatach zajmujacyach sie oponami i wszyscy powiedzieli mi ze beda ocieraly :( zalezy mi na tych oponach bo sa one nowe i szkoda mi ich sprzedac... Doradzcie co mam zrobic sprzedac czy jednak zaryzykowac i zalozyc do Passka i jakie do nich dobrac felgi i jakie ET?

 

Dopiero kolega pasiorB4 odpowiedzial na moje pytanie jasno i wyczerpujaco temat!!

 

Pozdrawiam :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wstaw odpowiednią zawiechę a się przekonasz jak się pięknie jeździ po naszym mieście :D

TRAGICZNIE!!!

Al. Jana Pawła II - jedna z główniejszych ulic prowadzących do centrum - ograniczenie do 30 km/h bo dziury jak ****

P.S. Sorka za OT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sobote wsadziłem 195/65/15 i mi charata o przednie nadkola/błotniki i zderzak. Na tyle nie słyszałem ocierania (jeżdząc samemu i bez ładunku) Może dlatego że przód mam bardzo miękki. Zmieniam McPershony niedługo i zobacze co bedzie sie działo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vw passat syncro

Ja mam na lato 195/55/15 i uszę powiedzieć że na koleinach muszę kierownicę trzymać z całej siły żeby się nie wypie..olić, ale na zimę mam 185/65/14 i na tych samych koleinach autko całkiem inaczej się zachowuje:kierownicę trzymam jedną rączką:))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość grzegorz k

U mnie też teraz nie obcierają nawet jak jest załadowany (a mam oryginalne alufelgi więc rozstaw szerszy niż przy stalowych) . To obcieranie na początku (o róg zderzaka) mogło być spowodowane rozerwaną tulejką w wahaczu. Po prostu wahacz przesuwał się tył-przód

Generalnie opony dla amatorów rodzinnej jazdy - komfortowe. Oczywiście na zakrętach poprzednie lepiej trzymały (195/55/15) - coś za coś. A z racji że wielosezonowe to wreszcie skończyły sie kłopoty z magazynowaniem opon a w bloku to kłopot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności