Skocz do zawartości
rieder

jaki max rozmiar opon do b4

Rekomendowane odpowiedzi

Gość grzegorz k

A - i jeszcze dodam, że co do przyspieszenia to różnicy nie widzę, i trzeba pamiętać o przekłamaniu licznika o jakieś 8% - zaniżone na liczniku w stosunku do rzeczywistego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

jednak zdecydowalem sie na zalozenie oponek Bridgestone Turanza ER300 195/65/R15 91V i nie ma z nimi problemu nigdzie nie obcieraja nawet przy max zaladunku 5ludzi + bagaz ;) dodam ze oponki zostaly nalozone na stalowki oryginalne VW :)

 

Pozdrawiam :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

A co sadzicie o tych oponach http://www.opony.com.pl/tag/Barum,BRAVURIS mam alusy 15

i zastanawiam sie nad wysokoscia opony 50,55,60 a może 65 co do szerokosci to napewno 195,z tego co wyczytałem po Waszych postach 60 bedzie optymalnym rozwiazaniem,co Wy na to??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

jednak zdecydowalem sie na zalozenie oponek Bridgestone Turanza ER300 195/65/R15 91V i nie ma z nimi problemu nigdzie nie obcieraja nawet przy max zaladunku 5ludzi + bagaz ;) dodam ze oponki zostaly nalozone na stalowki oryginalne VW :)

 

Pozdrawiam :vw:

 

 

Bo stalówki tak nie wystają z nadkoli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadajac alufelgi 15 (szerokosc 195) z indeksem ET 38 jaki radzicie założyc profil 60 czy 65?? czy któras może ocierać?? gdzie beda wieksze przekłamania.Pozdrawiam:vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Posiadajac alufelgi 15 (szerokosc 195) z indeksem ET 38 jaki radzicie założyc profil 60 czy 65?? czy któras może ocierać?? gdzie beda wieksze przekłamania.Pozdrawiam:vw:

 

ja bym założył 60 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bo stalówki tak nie wystają z nadkoli

 

witam

a co do wystawania to odpowiada za to ET i z tego co pamietam to oryginalne stalowki VW maja ET35 jak sie myle to prosze mnie poprawic ;)

 

 

Posiadajac alufelgi 15 (szerokosc 195) z indeksem ET 38 jaki radzicie założyc profil 60 czy 65?? czy któras może ocierać?? gdzie beda wieksze przekłamania.Pozdrawiam:vw:

 

ja bym wybral nawet 55 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam

a co do wystawania to odpowiada za to ET i z tego co pamietam to oryginalne stalowki VW maja ET35 jak sie myle to prosze mnie poprawic ;)

 

 

stalusy mają ET38

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cyt.ja bym wybral nawet 55 :)

 

hhmmm 55 to juz chyba są za niskie z tego co koledzy pisza strasznie sie jezdzi w koleinach,to 60 czy 65 wypowie sie ktos jeszcze??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hhmmm 55 to juz chyba są za niskie

 

takie maja byc oryginalnie ;) bynajmniej ja mam tak w brifie :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość baca

ja mam 195 55 15 i jest normalnie, tak jak ma byc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
cyt.ja bym wybral nawet 55 :)

 

hhmmm 55 to juz chyba są za niskie z tego co koledzy pisza strasznie sie jezdzi w koleinach,to 60 czy 65 wypowie sie ktos jeszcze??

 

Cześć. Jeśli wolno wyrazic mi swoją opinie co do profilu opon to moim skromnym zdaniem będzie to 60 tak jak Ci ktoś juz wcześniej proponował. Dlaczego? Otóż to kompromis pomiędzy 55, a 65. Czyli w miare przyzwoity komfort jazdy oraz trakcja podczas szybszego pokonywania zakrętów. Poza tym zakładając je na alusy szkoda było by psuć ich uroku wielkimi gumami, lub w przypadku profilu 55 i twardej gumy tracąc na komforcie. W gruncie rzeczy przesłanek opowiadających się za rozmiarem czy profilem jest znacznie więcej, ale nie będe tu zanudzał. Generalnie decyduje na jakich nam się jeżdzi najlepiej. Pod uwagę należało by też wziąść zapas mocy jaką masz pod maską, aby auto nie straciło za dynamice. Pozdrawiam. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cześć. Jeśli wolno wyrazic mi swoją opinie co do profilu opon to moim skromnym zdaniem będzie to 60 tak jak Ci ktoś juz wcześniej proponował. Dlaczego? Otóż to kompromis pomiędzy 55, a 65. Czyli w miare przyzwoity komfort jazdy oraz trakcja podczas szybszego pokonywania zakrętów. Poza tym zakładając je na alusy szkoda było by psuć ich uroku wielkimi gumami, lub w przypadku profilu 55 i twardej gumy tracąc na komforcie. W gruncie rzeczy przesłanek opowiadających się za rozmiarem czy profilem jest znacznie więcej, ale nie będe tu zanudzał. Generalnie decyduje na jakich nam się jeżdzi najlepiej. Pod uwagę należało by też wziąść zapas mocy jaką masz pod maską, aby auto nie straciło za dynamice. Pozdrawiam. :)

 

 

fatkycznie w ksiazce serwisowej jest 55 ale moim zdaniem to za nisko,co do dynamiki auta to jest to AAZ wiec i tak jest mocy jest mało,jak to działa rozmiar+dynamika auta w która strone to idzie,wydaje mi sie ze 60 bedzie odpowiednia:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak to jest ze spalaniem. Jak zmienie 185/65/14 na 205/50/15 czyli szersze to na chlopski rozum pewno bedzie troche wiecej palil?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie czy wejdą koła z oponami 205/50R16?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam mam pytanie czy wejdą koła z oponami 205/50R16?
Wejdą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wejdą.

kolego ja mam obecnie 17 225 r45 i jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolego ja mam obecnie 17 225 r45 i jest ok

ja dokladnie taki sam mam zestaw w moim vr ale troszke na wybojach szoruje byc moze dlatego ze mam seryjny zawias i pewnie dlatego ze silnik do lekkich sie nie zalicza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 1,6 wiec chyba nie powinno nic obcierać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie powinno.

ale kultura jazdy sie zmieni. bedzie sztywno i bedzie czuc kazda dziure i kazda nierownosc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności