Skocz do zawartości
Grimson

Czy LPG jest jeszcze opłacalne?

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jeżdże na ropce i wychodzi taniej,miałem passata na gazie kiedyś to się opłacało teraz już przy tych cenach gazu nie za bardzo. u mnie wygląda to tak na ropce 4.63 x7=32.41zł do tego biore fakturke i odliczam Vat tj. 18.7% i wychodzi mi 26.35zł ponieważ to stary diesel zalewam mu czasem bioester czyli 7.5x 4.09=30.67zł -18.7% vat= 24.95zł dodam jeszcze że jeżdze głównie po mieście ok 1000km miesięcznie. Gazu passek spalał mi 12l + 1l benzyny na odpalenie na 100km a więc 12x 2.6=31.2 + benzyna 4.75= 35.95zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wyjdę z jeszcze bardziej radykalną tezą - diesel się nie opłaca :) W każdym razie nie pierwszemu właścicielowi, bo z drugiej ręki to już zupełnie inna historia. Oto dowód:

 

Astra 1.6 16V - 38.04 zł za 100km (liczone prawie od nowości). Do tych kosztów dochodzi tylko ubezpieczenie, bo przez 3 lata się jeszcze nie zepsuła ani razu... :P ale IMO w ogóle się by nie opłacało kupić o 10k PLN droższej 1.7cdti, która pali dokładnie tyle samo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie dieselek nie zawsze wychodzi taniej niż benzyna+lpg. Koszt serwisu klekotka jest droższy niż benzyniaka, mam na myśli tdi czyli oprócz silnika jest turbinka, pompa wtryskowa, egr itp. sprawy, które czasami trzeba zregenerować lub wymienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No dokładnie dieselek nie zawsze wychodzi taniej niż benzyna+lpg. Koszt serwisu klekotka jest droższy niż benzyniaka, mam na myśli tdi czyli oprócz silnika jest turbinka, pompa wtryskowa, egr itp. sprawy, które czasami trzeba zregenerować lub wymienić.
Co ty kolego gadasz .rope po 2.50-3 zł zawsze załatwisz .........6 litrów x3 zł =18zł a gazu spali ci 10 l minimum po 2.30 to masz 23 zł ...NOI CO?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pstro!! Moderator powinien już ten temat zamknąć. A Ty łatw sobie i po 1.50zł. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pstro!! Moderator powinien już ten temat zamknąć. A Ty łatw sobie i po 1.50zł. ;)
Po 1.50 to nie ma szans ale po 2.50-3.00 mam ile chce.Dlatego tylko dieselkami jeżdże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po 1.50 to nie ma szans ale po 2.50-3.00 mam ile chce.Dlatego tylko dieselkami jeżdże.

Tak,tak,opał czy rolnik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_zamkniety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności