Skocz do zawartości
Gość fcrm

Lewy reflektor się trzęsie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość fcrm

Witam,

 

Od momentu zakupu (czyli jakieś 3 miesiące) lewy reflektor trzęsie się na postoju

jak galareta. Prawy jest OK. Ostatnio były sprawdzane wszystkie zaczepy i są OK.

Wystarczy dodać gazu i jest OK. Wszystko było by do zrozumienia gdyby z prawym

działo się to samo ale on trzyma się sztywno cały czas.

Czy ktoś z was spotkał się z taką anomalią??

 

Pozdrawiam,

Tomek

 

 

Rażący błąd :[ poprawiłem. /JAFO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to nie raz....

 

Trzeba demontować, szarpać i szukać miejsca, w którym reflektor lub odbłyśnik mają największy luz. Sam musisz to znaleźć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejżewam że dotyka do zderzaka,ale u większości trzęsie było już o tym na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość droozd

o witam bracholi. No u mnie jest właśnie na odwrót, tzn. też się telepie,ale prawy. Szkiełko w porządeczku, tylko te środkowe pazłotka dygoczą jak w starym jelczu. A jak popatrzyłem jak to by się tam dostac do środka, to chyba mi się nie chce tego wszystkiego odkręcać. A nie da rady jakoś go w miarę z wierzchu :cisza: ??? Pozdowiwszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
o witam bracholi. No u mnie jest właśnie na odwrót, tzn. też się telepie,ale prawy. Szkiełko w porządeczku, tylko te środkowe pazłotka dygoczą jak w starym jelczu. A jak popatrzyłem jak to by się tam dostac do środka, to chyba mi się nie chce tego wszystkiego odkręcać. A nie da rady jakoś go w miarę z wierzchu :cisza: ??? Pozdowiwszy.

Ponoć czytałem że są specjalne bolce które się wkłada w dziurę od góry reflektora,sorry za OT ale co znaczy w twoim podpisie HIGHWAY jakaś noowa wersja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość droozd

A to taki cudak jak te starsze pacyfic, bicker, bon jovi. VW werke tak lubi. Każdy właściciel chyba przez to czuje, że ma coś wyjątkowego, bo wersje limitowaną. A ja mam BASIC Highway, czyli golasa z bajerami... z Belgii. Nawet w papierach stoi że to "szeroka droga". :D Co kraj to obyczaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok,dzięki za wyjaśnienie,bo 1 raz się spotykam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jacek78

u mnie też się trzęsie - identycznie jak u Was - tylko środek lewego reflektora... Jak można jakoś sie tam dostać bez rozbierania połowy silnika to super. A jak nie to niech się trzęsie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem. Lewy reflektor delikatnie sie trzesie na wolnych obrotach.

Ostatnio bylem ustawic sobie swiatla i gosc nie mogl ustawic kata swiecenia w poziomej plaszczyznie

(rolka pracuje, a reflektor nawet nie drgnie).

Zdjalem gumowa oslone i zauwazylem ze osadzenie zarowki postojowej

nie trzyma sie tak sztywno jak w przypadku prawego reflektora.

Gosc ze stacji diagnostycznej stwierdzil, ze prawdopodobnie spadlo mocowanie regulacji w poziomie.

Czy ktos to juz przerabial i jak sie ewentualnie dobrac do tego najlepiej bez wyjmowania reflektora?

Ostatecznosc to wymiana calego reflektora, ale mam nadzieje, ze to w skrajnym przypadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaję że to będzie feler fabryczny w modelu 3BG (dobierałem się również do tego lewego) z tego co zauważyłem jest taki element który podtrzymuje w trzecim miejscu odbłyśnik leflektora i on często potrafi wypaść ze swojego miejsca. Wtedy nie mamy możliwości regulacji położenia. Na wolnych obrotach i podczas jazdy środkowa część (odbłyśnik) trzęsie się.

 

Jest to dość upierdliwe bo bardzo częśto z tego powodu żarówki siadają. Ja zmieniałem już 5 razy. :kwasny:

 

Jeszcze lepsze jest to że naprawa jest prawie nie możliwa ze względu na podejście do tego elementu. Wyjęcie lampy wiąże się również ze zdjęciem zderzaka, a więc nie jest to takie proste aby to tak sobie naprawić od ręki.

 

Bardzo się zastanawiam czy to co zobaczyłem w prawym i lewym nie jest przypadkiem wadą poprawnego odlania elementu (na wtryskarce) lub bardzo kiepskiego mocowania samego odbłyśnika na którym zamocowane jest całe oswietlenie oraz sterownie podnoszeniem/opuszczaniem świateł. :[

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vmax

Witam

Mam ten sam problem ale regulacja działa,tylko sie trzesie jak w starym tirze :[ ,czy ktos juz podejmował sie naprawy?Bardzo jest to wkurzające i chce to naprawic tylko niewiem czy jest to do naprawienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio roozmawiałem z kolegą a on jak się okazało pracuje w serwisie VW ,mówił mi coś o trzpieniu który kupuje się w serwisie a on bez problemu wbija gdzieś pod lampę i jest cacy,nie wiem ile w tym prawdy,bo u mnie trzęsie się od zderzaka,dotyka leflektor i dlatego trzęsie się,jak opuszczę zderzak i nic nie pomoże to zobaczę z tym klinem o co chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość greeg

mam ten sam problem. Trzęsie się lewy reflektor ale regulacja działa. jest to strasznie denerwujące i pewnie innym też przeszkadza w czasie jazdy. :[ Jeżeli ktoś ma patent jak to pieroństwo usunąc będę wdzięczny.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pawelb6, mógłbyś dokładnie dowiedzieć się jak to sie nazywa ??Chodzi mi o ten klin. Będę w piątek w serwisie Seata to bym sobie od razu zamówił ten klin. Może to posiada jakiś swój numer ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki symbol,ale w Seacie chyba nie kupisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w Seacie chyba nie kupisz
Seat ma podpisaną umowę z VW więc mam swobodny dostep do cześci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie w passacie z97 mialem taki sam problem spadla taka gumka w sierodku lampy ktura trzyma odblysnik po lewej stronie od rzarowki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jacek78
sierodku, ktura, rzarowki

ło mamusiu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest niesamowite :rotfl: PASSATAMI pomykają a tu taka wpadka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobny problem, okazało się, że plastikowa rolka od regulacji świateł obluzwała się i kręci się w kółko po metalowym trzpieniu.

Pojechałem do magika od reflektorów, który skleił to na gorąco (podobno to jest takie tworzywo, którego mało klejów się trzyma).

Koszt - 30 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności