Skocz do zawartości
derics

Jakie auto do 6000 euro? Oszczędna klasa średnia?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

 

Chciałbym zapytać was o poradę w wyborze auta. Zależy mi na tym aby było one gabarytów porównywalnych do Passata B6, którym miałem okazję rok pojeździć, i sprzedałem tylko i wyłącznie z powodu przebiegu (do dzisiaj uważam że popełniłem błąd...).

 

W Passacie żadnych awarii przez rok nie miałem, spalanie na trasie między 4-5.5 litra, jak się śpieszyłem to 7, w mieście między 6.8-8, jak dla mnie rewelacja. Teraz jeżdżę Mesiem E220CDI to spalanie w mieście poniżej 9l nie schodzi... waha się między 11 a 12...

 

Przechodząc do rzeczy, mam zamiar na wakacje wybrać się na trip wokół europy dlatego oszczędność to dla mnie pojemność + spalanie + awaryjność, a raczej jej brak ;)

 

Myślałem nad Passatem B6, Skodą Octavią II oraz Vectrą C. Kombi lub sedan, bez różnicy dla mnie, teraz jest tylko kwestia silnika. Z tego co się orientowałem to spalanie między 1.9 w passacie a 2.0 nie różni się zbytnio, nawet na plus dla 2.0 przy jeździe po autostradach. Nie wiem natomiast jak to kształtuje się w skodzie oraz w vectrze. Myślałem nawet nad signum, chodź opinię są skrajne na plus i na minus. Skoda i Vectra mają plus jeśli chodzi o rocznik, 2007 w cenie Passata 2005. Dacie radę jakoś pomóc ;)?

 

PS. Zapomniałem dodać jeszcze, że rozważam Audi A4 B7, kwota jaką dysponuje to 40-45tyś ;)

PS2. Jak to wygląda z awaryjnością silników bluemotion?

Edytowane przez derics

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Passek 2.0TDI 170KM z DSG... goniony dosyć i jego srednie to 6,6l/100km. Octavia, ciekawe autko ale odczujesz dużą różnicę między Passkiem, a co dopiero Mercem - siostra Golfa kombi. Audi... Audi jest troszkę mniejsze od B6tki, ale jakościowo dobrze się spisuje, a silnik to 1.9TDI 116KM daję rady. Vectre osobiście bym odpuścił tak jak Mundka i Lagune. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do passatów to na autocentrum szczerze przerażają mnie opinie o awaryjności i kosztach pompowtryskiwaczy... Dotyczy to wszystkich silników w 2.0TDI B6? A jak wygląda różnica wielkości B6 a Jetta? Bo coś o tym aucie zawsze i wszędzie cicho ;)

Edytowane przez derics

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak wygląda różnica wielkości B6 a Jetta?

 

Jetta to po prostu golf sedan ;)

 

Ja bym tutaj polecał Forda mondeo mk4. Polecam silniki francuskie czyli 2.0 TDCi oraz 2.2TDCi. W aucie tym występuje jeszcze 1.8 TDCi ale to konsrukcja forda która nie jest już niestety pierwszej młodości i przedewszyskim nie ma już takiej kultury pracy jak francuskie silniki. Auta te są bezawaryjne, z reguły dobrze wyposażone, cięszą się dużym zainteresowaniem na rynku wtórnym i według mnie dużo lepiej się prezentują od Passata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym sie nie pchał w europe,

mazda 6, honda accord myslales na tym? znacznie mniej awaryjne auta niz padlina vw czy audi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wojjtek, a niby skad wiesz, ze europejskie to padlo, a mazda i honda sa cacy? Jak dbasz tak masz i tyle. Przejrzyj sobie raporty tuv czy dekry, a nie sugeruj sie tym, co powie Ci kumpel mechanik.

 

derics - ja na Twoim miejscu zostalbym przy Mercedesie. Jesli nie masz z nim problemow (choc to spalanie troche dziownie wysokie wg mnie) to te 2 litry oleju napedowego Cie nie zbawia.

Ale jesli koniecznie chcesz zmiany, to ja bym bral albo Passata (2.0 170) albo Peugeota 407 (2,2 hdi 170) - nie wiem jak z awaryjnosci tego drugiego, ale wielkoscia jest poddobny a spalanie ma chyba nawet nizsze niz Pasek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Peugeoty nie chce się pchać, do tej pory kilka sztuk z francji oglądałem, wszystko bite :/ Honda odpada, w stare się pchać nie chcę a te nowe trzymają cenę + 2.2tdi... trochę dużo jak na objazd wokół europy ;) Mercedes odpada ze względu na to spalanie... jak jest ciepło to 8-10 litrów w mieście, ale na trasie poniżej 7 litrów to nie ma szans. Mazda dużo pali, dwóch znajomych ma, to w mieście powyżej 8 litrów non stop. O fordzie nie myślałem szczerze mówiąc, może ze względu na to że pan w garażu obok ma tego starszego mondeo, i w kółko klnie na wtryski :) forum passata a nikt mi go nie polecił jak na razie :D No właśnie raporty przeglądałem, i ford jedynie 2007 wchodzi w grę (za drogi jak narazie), audi a4, bmw 3, skoda octavia i vectra 2007. Według TUV powinienem brać toyotę avensis ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
forum passata a nikt mi go nie polecił jak na razie

 

Słabo czytasz swój wątek

 

Passek 2.0TDI 170KM z DSG... goniony dosyć i jego srednie to 6,6l/100km
ja bym bral albo Passata (2.0 170)

 

:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale z takim budżetem ja bym się nie pchał w Passata z silnikiem 170KM, bo zapewne trafisz na ostrego trupa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Remek

 

Pisząc tą wiadomość cały czas myślałem o alternatywach, które wszyscy mi polecają, i dopiero jak wypiąłem internet zauważyłem, że jednak się przewinął passat między tymi alternatywami ;)

 

@rad0330

 

Masę passatów widziałem za 39-45tyś mających 170km, wszystkie w tym przedziale to trupy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Masę passatów widziałem za 39-45tyś mających 170km, wszystkie w tym przedziale to trupy?

 

Kupisz taki super wynalazek kolego i będziesz narzekał jak to te passaty B6 się psują jak gość co założył bloga vwszrot.pl . A tak na poważnie to w tych pieniądzach to chyba lepszym rozwiązaniem jest kupienie wersji z silnikiem 1.9TDI słabsza ale sprawdzona konstrukcja, dużo mnie awaryjna niż 2.0TDI, troszkę mułowata ale oszczędna jednostka. Można autem z tym silnikiem jechać ze spokojem psychicznym w Europe że może gdzieś któryś z pompowtrysków nie odmówi posłuszeństwa i nie potrzebna będzie laweta do najbliższego serwisu w celu wymiany go na nowy. A jak już kupować 2.0TDI to 8 zaworowe podobno one miały pompowtryski Boscha które nie psują sie tak jak Siemensa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich na forum:) Mogę sie zgodzic z powyższa opinią,najlepszym rozwiązaniem będzie kupno diesla w wersji 1.9,może i jest bardziej mułowaty,ale za to oszczędny-w dzisiejszych czasach to ważna cecha:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki serdecznie wszystkim za pomoc :) :kwiatek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym pomyślał nad Octavią. Mieliśmy z różnym wyposażeniem, w różnych wersjach silnikowych na testach redakcyjnych i wg. mnie skoda zrobiła w ostatnim czasie wielki krok w przód w kwestii wykonania i jakości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Peugeot 407 jest malo awaryjnym samochodem - jeden warunek nie moze byc po przejsciach z Francji. Wiekszosc oferowanych samochodow w niskiej cenie w naszym kraju jest po mocnych wypadkach lub po przekladkach z Anglii. Wtedy w aucie dzieje sie dyskoteka :)

Najlepiej jakby byl z Niemiec lub Wloch, ale wtedy za ladny egzemplarz trzeba zaplacic ok. 8tys Euro (2.0HDi 136KM z 2005r z przebiegiem +/- 120tys km).

Od Laguny lepiej trzymac sie z daleka.

Honde w tej cenie kupisz co najwyzej z 2003 moze z 2004r. Na wiecej nie ma niestety szans. Auto bezawaryjne, bardzo pojemne i tanie w eksploatacji.

Od Toyoty lepiej trzymac sie z daleka. Bardzo drogi serwis eksploatacyjny, a z ta bezawaryjnoscia przy dieslach tez bywa roznie (troche bajki na wyrost).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, ze moj Pasio juz zdycha i w tym miesiacu pojdzie precz, musze znalezc jego godnego nastepce. Generalnie waham sie miedzy Passatem B5FL (1.9tdi 131) a Peugeotem 407 SW 2.0HDI 136KM. W tej cenie Pasek bylby gdzies z 2004 roku, a Peugeot z 2005. I to przemawia za Francuzem. Plus panoramiczny dach, ktory jest mega (w Pasku zwykly szyberdach to rarytas).

Po glowie chodzi mi jeszcze BMW 320d (2003-2004), Audi A4 (2003-2004) i Alfa 156. Wszystko w kombi.

Auto musi byc niestety na olej napedowy bo jednak musze przykrocic wydatki na paliwo, i moze byc w automacie, o ile nie bedzie awaryjny.

Co byscie polecili z tej gromady? Albo moze jakies inne typy? Ale auto nie starsze niz z roku 2002.

 

_scalone

 

PS. Auto nie bedzie sprowadzane do PL tylko tu bede go ujezdzac, wiec wszelkie oplaty odpadaja. I oczywiscie szukac nie bede w internecie tylko w gazecie - od prywatnego sprzedawcy.

Edytowane przez Duży

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hmm jeśli automat to raczej odradzam DSG z racji ilości wątków z problemami w tych skrzyniach co do motoru to 115KM lub 130KM w ON w VW w peżocie to nie polecam HDi dużo pali w mieście, bmw=wiadomo co ;) a co do propozycji to może superba lub toledo lub wectre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też myślę nad 407:) tylko nic o nim nie wiem:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mielke - no Pezot pali litr wiecej od Passata. Ale to nie tragedia. Przy moim obecnym spalaniu na poziomiem 12-14, przezyje te 8 litrow ON;)

Vectra kombi bylaby OK, gdyby nie wyglad przypominajacy trumne.

Toledo... hmmm, nie ma w kombi chyba. Nawet gdyby byl, to raczej nie.

Superb? Jechalem najnowszym, i dla mnie to w dalszym ciagu Passat - wiec po co przeplacac?

A DSG w B5FL nie ma;)

 

@pat - w 407 podoba mi sie wyglad i bogate wyposazenie za rozsadna cene. W necie sa rozne opinie (jak zawsze) ale nie slyszalem o jakiejs bolaczce dotykajacej wiekszosc 407emek. Na pewno szybciej starci na wartosci niz Pasek, ale sa tez mniej zajezdzone od Passatow.

 

@Marcin - Skoda jednak nie. W Octavi ciekawa jest tylko wersja Laurin & Klement, a te sa jednak sporo drozsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności