Skocz do zawartości
eNcoM

Akumulatory Ca/Ca Autocraft lub inne Ca - Opinie

Rekomendowane odpowiedzi

Mój aku pada i szukam nowej baterii na alledrogo jest dużo tanich nie markowych aku np taki klik forma sprzedaje aku autocraft w tle widać aku dublet (taka firma istaniała) gwarancja 2 lata ciekawy jestem jak taki aku spisuje się w praktyce.

pytam bo jak wiadomo w ten sposób mogą oszczędzać bogaci i nie chcę się kolejny raz przejechać.

Proszę o opinie może ktoś ma podobny aku (ca/ca) 2 lub więcej lat w samochodzie??

I drugi pytanko czy wymiarowo wejdzie do B5 TDI?? obecnie mam 66Ah i jest deczko mniejszy(krótszy)

Edytowane przez eNcoM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dołóż i kup centre 75ah i masz spokój na co najmniej 3 lata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dołóż i kup centre 75ah i masz spokój na co najmniej 3 lata
wiadomo firma to firma ale trzeba i dołożyć prawie 2xtyle, gdybym samochód trzymał w garażu to nie było by problemu a tak w mroźne poranki jak nie zapali od strzału często nie mogę już liczyć na powtórkę, druga sprawa jak jeżdzę tylko do pracy pokonuje małe odcinki 7km i aku się nie naładuje muszę doładowywać prostownikiem.

Teraz też mam jakiś noname był już w aucie w niemcowni gdyby nie był 66ah tylko 80Ah pewnie dawał by radę w mrozy

Edytowane przez eNcoM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w pasku mam akumulator Bosch silver 44ah 440A i centre futura 55ah 600

 

Bosch był kupiony w listopadzie 2009r,a centra w lipcu 2008r i centra jest gorsza tzn krócej trzyma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja w pasku mam akumulator Bosch silver 44ah 440A i centre futura 55ah 600

 

Bosch był kupiony w listopadzie 2009r,a centra w lipcu 2008r i centra jest gorsza tzn krócej trzyma

 

slyszalem ze varta teraz przebija inne firmy

 

moze Twoja centra zostala rozladowana do zera? akumulator po rozladowaniu na zawsze traci swoja pojemnosc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno w centrze wieczka są wklejane,a mi wskazuje czasami niski poziom elektrolitu, nie mam jak dolać wody destylowanej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

We wrześniu zakupiłem akumulator Autocrafta 80 ah. Jak na razie nie mogę złego słowa powiedzieć. Odpalil w - 30 od strzała. Wymiarowo wejdzie spokojnie .

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
We wrześniu zakupiłem akumulator Autocrafta 80 ah. Jak na razie nie mogę złego słowa powiedzieć. Odpalil w - 30 od strzała. Wymiarowo wejdzie spokojnie .

Pozdr

Cenna odpowiedź kolego

Może ktoś testuje dłużej taki akumulator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem w 2007roku akumulator firmy Euro star czy jakoś tak 72Ah i trzyma elegancko do tej pory niema z nim problemów autko paliło bez problemu w zeszłym roku przy mrozach -24C, płaciłem za niego 220zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To spoko myślę że status firmy. Jest podobny więc jak znowu będę miał problem to chyba od razu pojadę wymienić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podobno w centrze wieczka są wklejane,a mi wskazuje czasami niski poziom elektrolitu, nie mam jak dolać wody destylowanej.

 

http://www.autoflesz.pl/artykuly/206,Bezobslugowe_akumulatory_Centry.html

 

wychodzi na to ze ten jest w 100% bezobslugowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i kupiłem Ca Firmy Dublet (to samo co Autocraft - mają licencję) 80Ah i prąd rozruchowy ponad 700 Jak na razie jestem zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem dublet Ca 100Ah i nie jestem zadowolony. Nie wiem , może mam coś z ładowaniem nie tak (14,3V) , ale się rozładowywuje . Może alternator za mały (120A). Samochód sharan tdi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja kupiłem dublet Ca 100Ah i nie jestem zadowolony. Nie wiem , może mam coś z ładowaniem nie tak (14,3V) , ale się rozładowywuje . Może alternator za mały (120A). Samochód sharan tdi.
altek jak i ładowanie :ok to raczej aku hu...e

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja kupiłem dublet Ca 100Ah i nie jestem zadowolony. Nie wiem , może mam coś z ładowaniem nie tak (14,3V) , ale się rozładowywuje . Może alternator za mały (120A). Samochód sharan tdi.

 

A jaki fabrycznie aku powinien być według książki? Bo mi się wydaje, że kupiłeś za duży i altek nie daje rady go doładować. W konsekwencji będzie się rozładowywał i szybko umrze.

Dla przykładu w moim pasku przy altku 120A fabrycznie jest 72 ah o ile dobrze pamiętam-na pewno siedemdziesiąt kilka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jaki fabrycznie aku powinien być według książki? Bo mi się wydaje, że kupiłeś za duży i altek nie daje rady go doładować. W konsekwencji będzie się rozładowywał i szybko umrze.

Dla przykładu w moim pasku przy altku 120A fabrycznie jest 72 ah o ile dobrze pamiętam-na pewno siedemdziesiąt kilka.

to w VINie też masz zakodowane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie skusila gwarancja 2lata, to że jest najtańszy na rynku, oraz to że mam do tej firmy 15km

I nie musiałem zostawić starego na wymianę, który nie jest całkiem kaput tylko jest za słaby -65ah i poszedł drugiego auta

 

A wracając sharana czy aby na pewno masz mieć 100ah to dosyć dużo na osobowe, jak kupiłeś za duży to będą problemy jak kolega wyżej pisał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W/g wszelkich znaków na niebie i katalogów minimalny zalecany to 90Ah.

Mam pełną elektrykę i jak podjechałem do serwisu akumulatorów i przejrzeli katalogi , to powiedzieli , że 100Ah będzie optymalny a nawet chcieli mi wepchnąć 110Ah . Ten kupiłem na allegro i myślę , że na zamkniętym samochodzie coś ciągnie energię , chociaż jak podpinam multimetr (taki zwykły z tesco :D) i ustawiam na zakres do 20mA to pokazuje zero :zeco , a przecież wiadomo , że alarm i inne tam pobierają prąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W/g wszelkich znaków na niebie i katalogów minimalny zalecany to 90Ah.

Mam pełną elektrykę i jak podjechałem do serwisu akumulatorów i przejrzeli katalogi , to powiedzieli , że 100Ah będzie optymalny a nawet chcieli mi wepchnąć 110Ah . Ten kupiłem na allegro i myślę , że na zamkniętym samochodzie coś ciągnie energię , chociaż jak podpinam multimetr (taki zwykły z tesco :D) i ustawiam na zakres do 20mA to pokazuje zero :zeco , a przecież wiadomo , że alarm i inne tam pobierają prąd.

po 1 czy multimetr sprawny ?

po 2 może nie ogrania tego dlatego pokazuje 0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
może nie ogrania tego dlatego pokazuje 0

Jakby nie ogarniał to pokazywał by 1.

Zdaje się że kolega źle podłączył przewody do miernika - nie w te gniazda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności