Skocz do zawartości
kamas

ABS - kontrolka vs (!)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam kolejny problem z moim passatem.. Dziś próbując wyjechać sobie do Bełchatowa troche pozjeżdżać na nartach, postanowiłem jechać na stacje benzynową zalać przed wszystkim paliwo. Przed skrzyżowaniem do stacji było troche lodu, to też dałem po 'hamplach' i definitywnie i ewidentnie czułem jak działa abs, mało co mnie nie posłał na ulice prostopadłą ;). dojechałem do dystrubutora, znajomy pan zalał mi gaz dałem mu 100zł i powiedziałem, że podjadę jeszcze pod 95. Odpalając w ów czas silnik, nagle usłyszałem niepokojące 'piii piii piii piii' (było więcej niż 3krotne) i spostrzegłem mrugający (!) czerwony, oraz świecący jednostajnie żółty napis ABS. zgasiłęm silnik i zatankowałem licząc na to, że to był głupi błąd komputera, i w tym momencie przypomniałem sobie, że jadąc wczoraj wieczorem, na zakręcie stalo mi się to samo, z tym że wtedy abs zadziałął a kontrolka mrugnęła kilka razy i zgasła, zapomniałem o tym (mój błąd chyba, ale zdarzało się czasami ze jak wpadłem w dziurę i go zatrzęsło też pikał i to uśpiło czujność). Jednak po zatankowaniu, znów usłyszałem pikanie odpalając silnik, i korzystając z przestrzeni śniegu jaką daje parking u nas na stacji, postanowiłem sprawdzić czy działa abs fizycznie, a kontrolka to np. błąd który wziął się z uszkodzenia czujnika, jednak.. nie działa. dojechałem do domu (jakies 2km.) i pisze do was. O co mu znowu chodzi.. czy on chce mnie pozbawić wypłaty? może posiłków? czy domaga się żeby go sprzedać, bo ten samochód mnie chyba nie lubi :/.

 

acha! jakby ktoś chciał napisać "było użyj wyszukiwarki" "idzie do śmietnika, było" zamieszczam link który udowadnia, że wyszukiwarka nie działą, więc regulamin tu działą na korzyść konsumenta

 

http://img27.imageshack.us/img27/4108/przechwytywaniext.jpg

Edytowane przez kamas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprościej to by było podłączyć kompa i zobaczyć czy coś pokaże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam słaby aku i zapalając rano zawsze piszczy i mruga (!) i ABS, jednak podczas jazdy nic takiego się nie działo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

własnie pojechałem sie przejechać po mojej wsi, noo i działał, zgasiłem, znow piszczał, potem działał, potem nie. więc od silentboba rada może być trafna. dzięki za zainteresowanie, a nastepne pomysly są mile wydziane;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a plynu masz wystarczajaca ilosc??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uszek tak, nawet dolewałem wczoraj rano płynu.. sprawdzam na bierząco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla zainteresowanych, musiałem wymienić całą pompe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności