Skocz do zawartości
holker

Poprawa wskazań spalania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mój Passek trochę źle pokazuje spalanie na 1/2FIS(zaniża o okolo litr) w związku z tym chce przeprowadzić korekcję wskazań i znalazłem coś takiego:

 

Channe 003: Consumption Correction

Standard Value: 100 %

Display Range: 85...115 %

Increments: 1 %

New Adaptation Value = Old Adaptation Value * Calculated Consumption / Old Display Value

 

Czy ktoś mi może wyjaśnić co i jak po kolei zrobić ze względu na to, że jestem początkującym użytkownikiem vaga.

Pozdrawiam i liczę na pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacytuje tekst z innego forum, zapisałem to sobie kiedyś do pliku jak miałem B5, zmienić nie zdązyłem więc nie wiem czy działa ;). Niemniej jednak prościej się już chyba nie da wytłumaczyć :

 

Wchodzisz w 17 - INSTRUMENTS, logujesz się (chyba, bo nie pamiętam - najpierw spróbuj bez logowania - powinno zadziałać), wybierasz ADAPTATION i kanał 3

 

Domyślnie masz wartość 100 i można ją zmieniać co 5 czyli 85,90,95,100,105,110,115 itp

 

np. przy wpisanej wartości 100: spala Tobie 8l/100km, a FIS pokazuje 7,2l/100km to:

 

x= 100*8/7,2

x=111.1 to wpisujesz w kanał 3 wartość 110 i testujesz.

 

Wartość na wskazaniu FISa zmienia się o około 0,4L o każde podniesienie/obniżenie liczby 100 o wartość 5.

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki wielkie, na dniach postaram się to sprawdzić (chce jak najdokładniej wyliczyć spalanie) i dam znać jakie są efekty :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli by nie chciało pójść bez logowania się, to proszę login:

13861

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj się za to wziąłęm i rzeczywiście spalanie jakie pokazuje FIS jest wyższe, ale pojawił się mały problem i nie wiem czy jest on związany właśnie z tą korektą wskazań spalania, mianowicie wartości spalania zmieniają się mniej płynnie, po prostu dłużej muszę czekać na reakcję FISA. Dzisiaj już mi się nie chciało zmieniać wartości kanału na domyślną i sprawdzić czy aby to jest na pewno tego przyczyną. Może ktoś się spotkał z takim objawem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego holker opisz coś więcej jakie są efekty twoich eksperymentów bo temat jest ciekawy. Założyłem właśnie licznik z FIS i będę chciał jak najdokładniej dopasować spalanie wskazywane do rzeczywistego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tym kanale miałem ustawioną wartość 100, więc na sam początek zmieniłem na 105 i wskazania spalania wzrosły o mniej więcej 0,4l (teraz nie jestem w stanie dokładnie napisać ile bo po prostu nie pamiętam), ale u mnie jest to jeszcze za mało.

Dodam tylko, że Fis zaczął chyba bardziej mozolnie reagować na dodanie gazu, wartość spalania zmienia się dopiero po chwili, ale to może nie jest wina tej korekcji, bo gdy zmieniałem te wskazania spalania to bawiłem się jeszcze innymi rzeczami :-)

Jedna sprawa mnie zastanawia, że już po zmianie wartośći w tym kanale, zrobiłem trasę a po niej jeździłem trochę po mieście i wtedy wskazania na Fisie pokrywały mi się w 99% ze spalaniem rzeczywistym, ale to wszystko jeszcze jest na etapie testów i chce to dobrze sprawdzić i dam znać.

Póki co jeżdżę i porównuje pomiary i wychodzi mi, że jeszcze musze zwiększyć wartość w tym kanale o kolejne 5 :-)

 

Marcin, jak pobawisz się u siebie to także daj znać co i jak Ci wyszło...

 

tak się jeszcze zastanawiam...

może jakby wrócić do domyślnej wartości 100 i poszukać przyczyny błędnych wskazań?

Co odczytuje i wylicza wartości do wyświetlenia na Fisie? W czym szukać rozwiązania? Kiedyś gdzieś coś słyszałem, że chyba przepływomierz, ale nie jestem pewien co do tej informacji

Jakby ktoś mógłby mi to podpowiedzieć to będę bardzo wdzięczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie wiem jak jest w vw (ale podejrzewam, że podobnie) ale w oplu komputer pokładowy wyliczał spalanie na podstawie danych o czasie wtrysku paliwa co w przeliczeniu na wydajność wtryskiwaczy dawało chwilowe spalanie. Komputer musi przeliczyć to jeszcze względem danej prędkości i obrotów i wychodzi spalanie na 100km.

Podejrzewam, że przyczyna różnych wskazań komputera a rzeczywistych wartości nie wynika z wadliwego działania osprzętu, po prostu wszystkich parametrów komputer nie bierze pod uwagę. Zawsze będą jakieś różnice bo np. wiatr inaczej wieje, bieżnik się ściera, inne ciśnienie w kołach - stąd pewnie ta możliwość korekty. Fajnie byłoby porównać czy samochody z tym samym licznikiem mają ten sam współczynnik zaprogramowany czy róży i czy jest jakaś zależność (np. inne wyposażenie co może się przekładać na inną masę).

 

Aha co do wolniejszego wskazania to mnie właśnie zastanawia bo ja odniosłem wrażenie, że u mnie też jest tak coś wolno (oczywiście nie mam odniesienia). U żony w toyocie yaris wskazania zmieniają się duużo szybciej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy żłe mierzacy przepływomierz moze miec znaczenie na złe wskazania spalanie

auto z moich obliczen pali 6l a pokazuje 8,2.

musi byc jakis sposob na wyregulowanie tego bo roznica jest zbyt duza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a czy żłe mierzacy przepływomierz moze miec znaczenie na złe wskazania spalanie

auto z moich obliczen pali 6l a pokazuje 8,2.

musi byc jakis sposob na wyregulowanie tego bo roznica jest zbyt duza

 

W moim Pasiu przepływka zaniża pomiary i faktycznie komp pokazuje mniejsze spalanie!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o duzo ci zaniża?mi sie tez wydaje ze przez przeplywke tak mi zawyza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko ty na vagu mozesz to zmienic u mnie w moim bfl tak juz nie mozna zrobic

\:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tylko ty na vagu mozesz to zmienic u mnie w moim bfl tak juz nie mozna zrobic

\:(

 

 

Tu: http://forum.vw-passat.pl/threads/108706-Instrukcja-jak-skorygowac-spalanie-na-fisie-w-3bg masz dokładnie opisane jak skorygować spalanie w 3GB...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności