Skocz do zawartości
Gość bori64

Passat B2 - problem z uczczelkami szyb bocznych

Rekomendowane odpowiedzi

potrzebowałbym kompletu uszczelek do drzwi i szyby przedniej

Nie wiem czy to Ci pomoże, ale ostatnio poszukiwałem blach do mojego Paszteta i znalazłem Santanę z jakiejś chyba bogatszej wersji. Miała m.in. chromowane wstawki na listwach bocznych i wydaje mi się, że miała kompletne uszczelki przednich drzwi pasażera i na szybie przedniej. Niestety drzwi kierowcy już nie miała. Jak chcesz odezwij się to dam Ci dokładne namiary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby co to ja sie zglaszam po te uszczelki (chodzi mi glownie o lewe przednie drzwi) ale jeszcze dokladnie napisze. Jesli mozesz to wez mi to jakos zamow albo cos... :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym ferworze nie zauwazylem ze nie ma juz tych uszczelek o ktore mi najbardziej by chodzilo. Jeszcze sie odezwe czy potrzebuje innych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam chyba jeszcze gdzieś w garażu uszczelkę od trójkąta przy drzwiach kierowcy. Jak będę u rodziców to poszukam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi się udało w końcu znaleźć. Już idą do mnie pocztą. Ale musiałem się ostro naszukać i wydzwonić sporo minut :610:. Polecam Allegro, nie raz ludzie wystawiają cały samochód do sprzedania, a zaraz się okazuje że chętnie puszczą go na części.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ejben

witam i nie wierzę własnym oczom:))))

jeżeli byś mógł załatwić jeszcze jeden klasyczny komplecik czarnych uszczelek do szyb bez ramek to wpadne po nie osobiście z wielką flaszką:):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam chyba jeszcze gdzieś w garażu uszczelkę od trójkąta przy drzwiach kierowcy. Jak będę u rodziców to poszukam.

Byłem u rodziców. Uszczelkę znalazłem i oddam za fri razem z szybą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jako że jest to mój pierwszy post na tym forum, to zacznę od przywitania wszystkich "stałych bywalów" :)

Przechodząc natomiast "ad rem": od dłuższego czasu bezskutecznie poszukuję uszczelek szyb w bocznych drzwiach do "Passata B2", a ściślej rzecz ujmując - tych uszczelek, w których szyba przesuwa się podczas opuszczania i podnoszenia. Jako że naprawa mojego auta została podjęta z pobudek zdecydowanie bardziej emocjonalnych niż ekonomicznych :) to początkowo byłem nawet zdecydowany zamówić fabrycznie nowe uszczelki przez serwis lub poprosić o sprowadzenie ich z Niemiec, niestety jednak okazało się, że element ten od kilku lat jest już niedostępny nawet na zamówienie (jedyne, co udało mi się w ten sposób zdobyć to nowe dolne uszczelki "zgarniające"). Znalezienie na "szrocie" auta z tego rocznika (1985) w którym uszczelki te byłyby w satysfakcjonującym mnie stanie graniczy niemal z cudem. Gdyby ktoś Was mógł cokolwiek w tej kwestii pomóc, to będę niezmiernie wdzięczny za wszelkie informacje!

 

Pozdrawiam wszystkich - Wojtek

od dłuższego czasu bezskutecznie poszukuję uszczelek szyb w bocznych drzwiach do "Passata B2", a ściślej rzecz ujmując - tych uszczelek, w których szyba przesuwa się podczas opuszczania i podnoszenia.

 

No właśnie. Passat 86r. Brakuje mi na zewnątrz w obu przednich drzwiach tych pokrywek/uszczelek.... Nie wiem jak to się nazywa dokładnie.

Czy ktoś ma? Wie? Sprzedaje? Może w okolice W-wy, Skierniewic gdzies można poszukać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

i ja chciałbym się podłączyć do tego tematu jako osoba poszukująca uszczelek. Potrzebuję do mojego autka kompletu uszczelek wnęk drzwi, i szyb bocznych. Szroty odpadają, gdyż takie w stanie szrotowym mam, szukam prostych, nowych, przyzwoitych :) gdyby ktoś miał coś w mojej sprawie do powiedzenia- chętnie poczytam. Poza tym myślę, że wątkiem tym zainteresowanych jest więcej osób. Pozdrawiam, Cy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt,kotlet,ale popytaj tu http://www.uszczelki-market.pl/sklep/uszczelki_na_krawedzie kupilem tam uszczelki do drzwi do skody z '61,czesc wciskana na krawedz ma metalowy szkielet i niczym sie nie rozni od orginalu(no prawie niczym ;)

Edytowane przez zuczek727

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie to żebym narzekał ;-)

Ale nie wiem według jakiego klucza szukać tych uszczelak na tej www :-)))

Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klucz musisz miec w reku ;),czyli kawalek uszczelki z auta i suwmiarke.Znajdujesz ksztalt przekroju jaki ma orginal,klikasz i masz rysunek wymiarowy....to nie jest podanie na tacy do modelu auta :P,trzeba samemu dobrac sobie uszczelke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ech... czyli muszę zdemontować którąś z tylnych uszczelek chyba? ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ech... czyli muszę zdemontować którąś z tylnych uszczelek chyba? ;-)

...lub odciety kawalek ze szrotu....lub pomierzona w aucie .Procedura dowolna ;) w stylu wolnej amerykanki :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podlacze temat tu

 

jak juz rozpedze B2, to mi slychac wiatr w samochodzie :-)

tak jakby szyby nie byly domkniete

czy cos musze zmienic? uszczelki drzwi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słychać czy czuć? ;)

Uszczelki są już stare więc szału nie będzie ale zobacz jeszcze czy drzwi dobrze dolegają, ewentualnie wyreguluj je na zamku a jak nie pomoże to trzeba by szukać nowych uszczelek-ciekawe jak z ich dostępnością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście słychać. Męcżące trochę.

Ale skoro problem z uszczelkami... Drzwi jako takie wyglądają ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ja napisał Święty, ustaw drzwi na zamku. Zobacz też czy Ci się nie opuściły na zawiasach. Wtedy poproś o pomoc blacharza, ale to na dłuższą metę nie skutkuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te drzwi --- to jakoś zawiasy trzeba śrubokrętem dopieścić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności