Skocz do zawartości
Tomek1990

Passat b3 1.8 benzyna 75 km dużo pali

Rekomendowane odpowiedzi

Witam tak jak w temacie wydaję mi się , że mój passek b3 z silnikiem 1.8 benzyna o mocy 75km b.dużo pali. Robię nim krótkie odcinki bo dojeżdżam do pracy po 4km w jedną stronę lecz bez korków. Z mych obliczeń wynika , że teraz nawet 12litrów może spalić jak nie więcej ! Kolega mówi , że w zimę to normalne ale czy aż tyle ? I co sądzicie ogólnie o tych silnikach ? Słyszałem , że nie do zajechania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Robię nim krótkie odcinki bo dojeżdżam do pracy po 4km w jedną stronę lecz bez korków

Przy takich odcinkach to Ci bak wystarczy na trzy miechy ale wracając do spalania to nic dziwnego ...niedogrzany silnik żłopie jak smok...

Słyszałem , że nie do zajechania.

Tak ale musisz uważać aby silnika nie zatłuc przez ten krótki dystans jaki codziennie pokonujesz silnik jest praktycznie nie smarowany, niespalone paliwo spływa do miski rozrzedzając olej i niszcząc cylindry, sadza i nagar odkłada sie wtedy wszędzie, zżerając miedzy innymi pierścienie...zatem wszystko zależy od tego jak sie jeździ i dba o silnik.

Nawet latem to zbyt krótka trasa aby wymagać od silnika by żył wiecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze Włodek, 4 kilometry bez korków to nawet normalnej temperatury nie złapie; do tego ten silnik jest w miarę słaby to tego nadwozia, czyli dodatkowy wzrost spalania. Wg mnie masz spalanie w normie.

A sam silnik trwały, jak każdy ze stajni VW, który jest normalnie traktowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra ale teraz mam problem bo chciałbym tego passka b3 sprzedać i dołożyć trochę i kupić Audi 80 w gazie. Jak zobaczyłem jakie ceny paliwa mają być to się za głowę złapałem. Znajomy jeżdżąc tico zagazowanym ma taką oszczędność , że głowa boli ( to tylko przykład ). Ja potrzebuję czegoś ekonomicznego. Tylko jest problem ? ciężko będzie mi tego passka za np. 3.5 tys. sprzedać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ile mógłbym wołać za tego mojego passata ? Przecież nie będę wstawiał do niego instalacji gazowej za 2 tysiące i przy 340 tys. przebiegu silnika ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie 2 tyś.za 1.5 kafla założy gaz do tego silnika,a bez kompa do gazu to jeszcze taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakie 2 tyś.za 1.5 kafla założy gaz do tego silnika,a bez kompa do gazu to jeszcze taniej.

dokładnie. albo i taniej znajdziesz... myślę że za 1100 - 1200 założysz. jest jeszcze opcja zakupu instalacji (w miarę nowej) z jakiegoś rozbitka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam silnik AAM i tak samo mi pali troche dluzsze robie i jak mruz to do 15l mi pali wiec to norma w zime ;) jak było cieplej to owiele mniej pali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silnik jest nie do zajechania :D Miałem taki w B4. W kwestii spalania, to kolego - to jest norma. To nie jest mały samochód a odcinki są krótkie. Instalacja LPG do tego będzie kosztować około 1200 zeta bo to monowtrysk. No i błagam - nie porównuj spalania z TICO w gazie :mur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

no raczej bez kompa od azu to bedzie nielegal, chyba ze z zalozenia instalka ma byc nie wbita w dowod. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no raczej bez kompa od azu to bedzie nielegal, chyba ze z zalozenia instalka ma byc nie wbita w dowod.

co??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat:

Napisał misiek1979 Zobacz post

no raczej bez kompa od azu to bedzie nielegal, chyba ze z zalozenia instalka ma byc nie wbita w dowod.

co??

 

Koledze chyba chodziło o to, że teraz nikt się nie podłoży i nie podbije instalacji pierwszej generacji bo się jakoś tam przepisy pozmieniały. Teraz nawet z założeniem 2-gen i wbiciem w dowód bywają problemy. Ba, ja miałem problem na przeglądzie z wbitym gazem w dowód bo nie miałem papierka z wypisanymi homologacjami na elementy układu(nie chodzi o ważność butli), na szczęście wizyta w starostwie załatwiła sprawę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledze chyba chodziło o to, że teraz nikt się nie podłoży i nie podbije instalacji pierwszej generacji bo się jakoś tam przepisy pozmieniały. Teraz nawet z założeniem 2-gen i wbiciem w dowód bywają problemy. Ba, ja miałem problem na przeglądzie z wbitym gazem w dowód bo nie miałem papierka z wypisanymi homologacjami na elementy układu(nie chodzi o ważność butli), na szczęście wizyta w starostwie załatwiła sprawę...

to tak mógł napisać ;) czekałem aż rozwinie temat ;) a co do przeglądu to wszystko zależy od stacji diagnostycznej... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi 1.8 ABS pali 15 gazu w miescie i 7-10 w trasie (zalezy od predkosci i czy jade za jakas ciezarowka, co by paliwa przyoszczedzic) Benzyny 12-15 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja niunia bez względu na odcinki i jakie bym nie miał lekkie sandałki w trasach do pracy do 15km zawsze łyka dychę. Na pełnym zbiorniku to 600km z małym groszem. Więc przestałem wolno jeździć bo i tak chla i tak :)

 

Mój silnik ma 270tyś. I z żywotności silnika jestem bardzo zadowolony, ale z jego mocy już mniej.

 

Teraz jedna moja sugestia, tanim kosztem możesz wymienić ten silnik z AAM na ABS. Spalanie spada do 8-9 litrów. A i pare koni więcej.

 

 

edit:

 

Oczywiście chodzi mi o cykl mieszany. Ja swoje trasy to do 10 km pomiędzy miastami i 5 w samym mieście.

Edytowane przez Zyndram

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za wszystkie odpowiedzi teraz chociaż wiem , że ze spalaniem w zimę tak sprawa wygląda: ) I tak najchętniej passka bym sprzedał i kupił Audi 80 : ( ale kto mi da za niego 3 tys + ... Szkoda mi go za 2 tys sprzedawać , gdyż wiem czym jeżdżę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności