Skocz do zawartości
Tomo

Pomocy w wyborze głośników pilnie

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie a co myślicie o zestawie takim http://allegro.pl/boschmann-mb-83cti-system-6-glosnikow-400w-wawa-i1380773128.html z radiem Sony Xplode CDX GT24 ? Czy potrzebny jest do tego wzmacniacz? Jak to potem podłączć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się wpierw jak to zainstalować ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że mi ktoś pomoże :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie a co myślicie o zestawie takim http://allegro.pl/boschmann-mb-83cti...380773128.html z radiem Sony Xplode CDX GT24 ? Czy potrzebny jest do tego wzmacniacz? Jak to potem podłączć?

Ja bym sobie darował ten szajs :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Też się przyłącze do dyskusji gdyż szukam głośników na przód a słyszę na forach że tylko HELIXY wszyscy polecają , jakby się uparli wszyscy, szukam także czegoś na przód co myślicie o tym

 

http://allegro.pl/sinuslive-mocne-kickbasy-16cm-slf166k-woofery-wawa-i1381371831.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co bedzie lepiej grac

http://www.audiosklep.pl/dls-c6a-p-2164.html czy moze ten zestawik

http://www.audiosklep.pl/helix-e-136-p-2453.html

czy jakis moze inny w tej cenie, oczywiscie bedzie to grac ze wzmacniaczem,muza jaka slucham to dance,techno,hip hop ,trance

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomo, kiedyś pisałem Ci o Boschmanach. Koszt nie był powalający (komplet jakieś 160PLN). Może zdjęcie Ci więcej powie:

dscn9043j.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja posiadam 4 x Pioneer TS - G1712I i jestem zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Ktoś z Was szuka zamienników za orginalne (rozsypane) głośniki z passata które mają współpracować TYLKO z radiem BEZ wzmacniacza to uprzedzam że całą kasę którą wydacie na DSK ,HSK ,JBL? możecie przepić......

Od listopada 2010 szukam zamienników za orginały w cenach do 400pln.Miałem ten fart że molem brać głośniki i sprawdzać jakie są efekty.

WSZYSTKIE głośniki są "twardo" zawieszone ,ich efektywność przy niskich poziomach jest mówiąc krótko mizerna.Obecnie nie można kupić głośników z lekką papierową membraną na miękkim zawieszeniu.Udało mi się sprawdzić nasze polskie GDN16 ,które naprawdę bardzo były zbliżone do ORI.Jest tylko 1 problem ,ustrzelić 4omy to rarytas a jak są to już podróby.A poza tym jest mała nie kompatybilność z montażem i duże ryzyko "zniszczenia" przez wilgoć.

Ale grają!....

Czekam aż Ktoś z branży poleci zestaw zamienny za orginalne papierówki ,ale jak na razie każdy zachwala swoje ,czym wyższa cena tym bardziej "zajebiste" ,ale tylko pod wzmacniacz.

Cały czas czekam na ROZSĄDNE ,OBIEKTYWNE opinie ,a nie "zachwalanko"

"górnopółkowych" zestawów.................

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze nie ale zaryzykuję 70 dych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mam na nie ochote. wygladaja jakby mialy duzy skok membrany a co za tym idzie dobry bass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marek29

kolego poradz co wsadzić za głośniki w przednie drzwi żeby nie wydać na darmo . z jbl bylem zadowolony ,miałem magnaty . głośniki maja grać pod radiem znalazłem głośniki sprzedawca chwali a co innego ma robić :)

http://allegro.pl/show_item.php?item=1413390575

czekam na podpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciut za mocne jak pod same radio moim zdaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się do tematu. Może ktoś pomoże. Zamieniłem w moim passacie ori głosniki na Helix dark blue 62.1 z przodu. Wybrałem te głośniki ponieważ wiele osób z forum i nie tylko polecało te głośniki. Z tyłu nie miałem wcale głośników i na szybkiego zamontowałem LTC. Radio to RNS 510. Problem polega na tym że helixy nie dają prawie w ogóle basu. LTC, głośniki mi nie znane za niecałe 100zł dają więcej basu od helixów. Co może być tego przyczyną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podłączę się do tematu. Może ktoś pomoże. Zamieniłem w moim passacie ori głosniki na Helix dark blue 62.1 z przodu. Wybrałem te głośniki ponieważ wiele osób z forum i nie tylko polecało te głośniki. Z tyłu nie miałem wcale głośników i na szybkiego zamontowałem LTC. Radio to RNS 510. Problem polega na tym że helixy nie dają prawie w ogóle basu. LTC, głośniki mi nie znane za niecałe 100zł dają więcej basu od helixów. Co może być tego przyczyną?

 

hmm ciężka sprawa. Jeśli dobrze podłączyłeś to nie powinny gorzej grać. Druga sprawa jest taka że musisz wygłuszyć drzwi z tego co sie dowiedzialem na forum zeby jakikolwiek głośnik zagrał. Prawdopodobnie te głośniki potrzebują właśnie dobrej obudowy a tamte graja lepiej bez.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i zagrą kiepsko RNS 510 ma zaledwie 4x20 W mocy max czyli w RMS-ie wypada raczej marnie. Dla porównania radyjka prezentowane obecnie na rynku mają średnio 4x45 W i w RMS-ie wyciągają max 18-20 W. Łatwo to sobie przemnożyć. Bez wzmaka nie uzyskasz dobrego efektu, mimo tego że Helixy mają krótkie cewki. Sprawdź jeszcze dokładnie czy glośniki nie sa podłączone w przeciwfazie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawdź jeszcze dokładnie czy glośniki nie sa podłączone w przeciwfazie.

Tzn czy dobrze podłączone + i - ?

Drzwi mam wygłuszone. Co do wzmacniacza to myślałem o nim ale RNS 510 nie ma wyjścia i tu jest problem. A nawet gdybym podłączył czy on dałby mi więcej basu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tzn czy dobrze podłączone + i -

 

Dokładnie - czy nie sa pozamienianie bieguny + z -

 

RNS 510 nie ma wyjścia

 

Jest wyjście - można zastosować adapter dobrej firmy - jest to przejściówka z głośników na kabel RCA

 

http://allegro.pl/konwerter-adapter-rca-sinuslive-hl-406-audiobas-i1458895923.html

 

A nawet gdybym podłączył czy on dałby mi więcej basu?

 

Z pewnością więcej mocy głośnikom, a co za tym idzie lepsze brzmienie no i dodatkowo niskie tony. Ale nie spodziewaj się, że zagra ci jak subwoofer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności