Skocz do zawartości
gringo71

Lusterko nie składa się do końca

Rekomendowane odpowiedzi

jakis czas temu wszystko rozebrałem na części pierwsze, przeczyszczone, nasmarowane, a problem dalej pozostał chyba ze to faktycznie kwestia kodowania ale jak robi sie cieplej problem znika..

 

żadne kodowanie, albo się składa albo nie, innej opcji nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest, to usterka mechaniczna. Albo to co opisywal latino w dziale warsztat (dziura na bolec blokjacy wyrobiona) albo pod "zawiasem" lusterka jest taka welurowa wykladzina, ktora sie odkleja z wiekiem i blokuje lusterko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest, to usterka mechaniczna. Albo to co opisywal latino w dziale warsztat (dziura na bolec blokjacy wyrobiona) albo pod "zawiasem" lusterka jest taka welurowa wykladzina, ktora sie odkleja z wiekiem i blokuje lusterko.

 

Dzieki za informacje,

jesli chodzi o ten welur, to tez tak myslalem bo mi sie podwijal, bylo to widac z zewnatrz, po rozebraniu usunalem w calosci ta "wykładzinke" i problem dalej jest, sprobuje cos ogarnac z tym bolcem, zbadac czy to jest przyczyną..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemu ciąg dalszy zamieszczam film może ktoś już to przerabiał, mianowicie chodzi o lusterko lewo od strony kierowcy(prawe działa prawidłowo).

Zamieszczam film na którym widać konkretnie o co chodzi i po kolei:

 

1. przekręcam gałkę w pozycje składania lusterka

2. Lusterko składa się ale nie w 100% (pozostaje luz i ewidentnie nie składa się do końca

3. przekręcam pokrętło w pozycje otwarcia a lusterko najpierw domyka się do końca tak jak powinno się zamknąć, i od razu zaczyna otwierać przy czym nie otwiera się do końca

 

przy każdym nie otwarciu i nie zamknięciu lustra do końca jest delikatny luz (można poruszyć ręka)

jeżeli pomogę ręka delikatnie ruchem popychającym w kierunku otwierania/zamykania lustro domyka/rozkłada się jak powinno

Czasem jest to kilka złożeń a czasem kilkanaście zanim lustro zaczyna poprawnie pracować

 

Jakieś pomysły sugestie?? Generalnie wszystko widać na filmie

ps. oczywiście rozebrałem już wcześniej lustro, oczyszczone, nasmarowane i ten welur który tam był osunąłem bo się filcował ...

Edytowane przez pawciopawcio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że trzeba by było dobrze przyjrzeć się samemu mechanizmowi składania - jest tam przekładnia i zębatki KLIK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam tak samo :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozebrać, wyczyścić, przesmarować i będzie dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No łatwo powiedzieć, jak ci sprężyna zębów nie wybije ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dwóch godzinach walki problem rozwiązany, faktycznie rozebranie na części pierwsze całego mechanizmu, wyczyszczenie i przesmarowanie na nowo pomogło, problem jedynie był ze sprężyną ale klucz płaski nr 20 i kawałek szmaty załatwił sprawę(i zębów mi nie wybiło) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności