Skocz do zawartości
gringo71

Lusterko nie składa się do końca

Rekomendowane odpowiedzi

upewnij się kolego, bo u mnie jest np. tak, że przy joysticku na dole jest L R a na górze jakby po prawo znaczek podgrzewania, natomiast po lewej nie ma nic a gdy w tą pozycję ustawiam joystick, lusterka składają się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanie - jak składanie lusterek powinno działać poprawnie. Czy tylko wchodzi w grę skałdanie lusterek pokrętłem czy można to jakoś zakodować żeby z pilota przy otwarciu/zamknięciu drzwi same się składały i rozkładały?

Poza tym czy jak złożymy lusterka pokrętłem (wychodząc z auta) a potem wracamy odpalamy i jedziemy to lusterka powinny się same rozłożyć? Pytam bo już parę razy tak miałem ze zapomniałem ich rozłożyć po uruchomieniu silnika i w drogę a tu nic nie widać. Natomiast kilka razy zdarzyło mi się że lusterka same rozłozyły się po uruchomieniu silnika mimo że pokrętło było w pozycji lusterek złożonych. I teraz nie wiem czy to jakaś anomali czy tak powinno być..?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam na samym przodzie za joystikiem od sterowania lusterkami tylko symbol podgrzewania (na środku) więc chyba nie mam składanych, szkoda

To prawdopodobnie nie masz, na górze powinny być dwa znaczki jeden od podgrzewania drugi od składania, jak masz jeden na środku to tej funkcji twój pasek nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak wytłumaczyć to, że u mnie nie ma znaczka składania a się składają? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie funkcja jest, a ktoś wymienił na joysticku plakietkę z symbolami na wersje bez składanych.

Składanie z pilota ktoś z forum dołożył, ale roboty jest sporo.

Jest gdzieś wątek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poza tym czy jak złożymy lusterka pokrętłem (wychodząc z auta) a potem wracamy odpalamy i jedziemy to lusterka powinny się same rozłożyć? Pytam bo już parę razy tak miałem ze zapomniałem ich rozłożyć po uruchomieniu silnika i w drogę a tu nic nie widać. Natomiast kilka razy zdarzyło mi się że lusterka same rozłozyły się po uruchomieniu silnika mimo że pokrętło było w pozycji lusterek złożonych. I teraz nie wiem czy to jakaś anomali czy tak powinno być..?

 

Ktoś się orientuje jak to powinno działać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie działa to w następujący sposób:

1. po przełączeniu w pozycję składania lusterek, lusterka składają się (normalne :)

2. wyłączam silnik, wychodzę, zamykam auto,

3. po powrocie do samochodu i jego uruchomieniu lusterka cały czas są złożone dopóty, dopóki nie zmienię przełącznika w jakąkolwiek inną pozycję.

 

Też mi się to nie podoba, ale .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie działa to w następujący sposób:

1. po przełączeniu w pozycję składania lusterek, lusterka składają się (normalne :)

2. wyłączam silnik, wychodzę, zamykam auto,

3. po powrocie do samochodu i jego uruchomieniu lusterka cały czas są złożone dopóty, dopóki nie zmienię przełącznika w jakąkolwiek inną pozycję.

 

Też mi się to nie podoba, ale .....

U mnie tak samo jest, trochę źle to rozwiązali lusterka powinny się same otwierać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie pytałem bo u mnie kilka razy się zdarzyło, że lusterka same się otworzyły po uruchomieniu silnika...(mimo że przełącznik był pozycji złożenia). Musze zaobserwować co dokładnie wtedy robie.

Chyba że to poprostu jakieś błędy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też się tak raz zdarzyło z tym, że po złożeniu ich na biegu wstecznym, otworzyły się z momentem wrzucenia D na skrzyni. Ale już po złożeniu ich na wsteku, przełączeniu na P a po ponownym uruchomieniu auta i wrzuceniu D nie rozkładają się (to akurat dobrze w moim przypadku bo muszę wjeżdżać i wyjeżdżać z garażu ze złożonymi lusterkami bo jest dosyć ciasno ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące elektrycznie składanych lusterek w B6...

Ile dokładnie jest kabli/pinów w lusterkach z podświetlaniem otoczenia i elektrycznym składaniem/rozkładaniem bez elektrycznych foteli, bez pamięci i bez fotochromów :?:

Chyba, że ktoś posiada opis wszystkich lusterek z różnymi funkcjami i wrzuci nam na forum :)

Pytanie kolejne-czy wymiana lusterek na elektrycznie składane i wymiana joysticka do takich lusterek da mi frajdę z posiadania elektrycznie składanych lusterek :?: Czy trzeba coś jeszcze podmieniać :?: W B5 musiałem jeszcze wymienić sterowniki siłowników szyb, ale instalacja była. Jak to w B6 wygląda :?:

Z góry dzięki za odpowiedz :padam:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zauważyłem że jak złożą się lusterka a ja delikatnie przekręcę pokrętło od składania w lewo to wtedy również lewe lusterko składają się do końca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ile dokładnie jest kabli/pinów w lusterkach z podświetlaniem otoczenia i elektrycznym składaniem/rozkładaniem bez elektrycznych foteli, bez pamięci i bez fotochromów

Czy ktoś zna odpowiedź na moje pytanie :?: Może ktoś z kolegów rozbierał swoje drzwi w B6 i posiada właśnie takie lusterka, o których piszę :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, to jak :?: Ktoś wie, ile pinów mają poszczególne lusterka :?:

Ułatwiłoby to szukanie lusterek na Allegro ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogrzewam temat Lusterko nie składa się do końca

Mam Passata z 2006 ful opcja no i lusterka przycinają się przy rozkładaniu i składaniu proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Mam taki problem, zimą jak są mroźne dni, lusterka elektryczne nie składają się do końca, przy rozkładaniu nastepuje wprawdzie otworzenie ale najpierw składaja sie do końca tyle ile im brakowało do złożenia i dopiero następuje rozłożenie, może ktoś miał taki problem i wie o co biega?

pozdrawiam

 

odświeżam temat..czy ktoś ma podobne problemy, bo w sumie po przeczytaniu wszystkich postów nie ma odpowiedzi czy trafione lusterka czy to tylko opcja zakodowania, i jak to ogarnąć żeby się lusterka zamykały jak zamykam auto i otwierały jak zapalam;) ktoś coś .. wie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
odświeżam temat..czy ktoś ma podobne problemy, bo w sumie po przeczytaniu wszystkich postów nie ma odpowiedzi czy trafione lusterka czy to tylko opcja zakodowania, i jak to ogarnąć żeby się lusterka zamykały jak zamykam auto i otwierały jak zapalam;) ktoś coś .. wie??

 

http://www.aliexpress.com/item/Volkswagen-OEM-Car-mirror-folding-module-car-lock-module-for-VW-Passat-B7L-CC-Jetta-Tiguan/2025811242.html

 

a tak to działa u mnie.

 

Edytowane przez Zielas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dzieki za linki bardzo fajna sprawa o to chodziło generalnie.

 

Tylko problem nie domykania/nie otwierania do końca lusterek pozostaje dalej.. co z tym fantem..?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozebrać, wyczyścić i nasmarować. W dziale warsztat masz instrukcje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rozebrać, wyczyścić i nasmarować. W dziale warsztat masz instrukcje.

jakis czas temu wszystko rozebrałem na części pierwsze, przeczyszczone, nasmarowane, a problem dalej pozostał chyba ze to faktycznie kwestia kodowania ale jak robi sie cieplej problem znika..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności