Skocz do zawartości
D@vid

Fajne Radio 2din Xomax xm-2vrsu433r do Passata b5

Rekomendowane odpowiedzi

No i radyjko kupiłem, jak na razie też mam ten problem co struna38 pisał na początku (kabelek białoniebieski). Bawiąc się chwile radyjkiem stwierdzam że za te pianiądze radio jest dobrej jakości. Muzyka ładnie gra (mialem wcześniej kenwooda) jakość porównywalna.

Więcej napisze jutro jak dobrze przetestuje radio. Jak ktoś coś będzie chciał wiedzieć pisać postaram się odp. ;-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chcę, ja chcę ;)

Daj fotki, dużo fotek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z tym radiem po 1: radio mi sie wyłąacza jak wyciągam kluczyk,

i po 2, jak przekręcam kluczyk to mi się włącza ale słychac takie spięcie w głosnikach.

Nie wiem co z tym mam zrobić, co odpiać co przepiąć?

Zdjęcia dodam jutro zrobię aparatem bo w telefonie to wiadomo jaki jest aparat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Połącz razem pin 4 i 7 w złączu "A"

7 - zasilanie - tu pojawia się + po stacyjce

4 - podtrzymanie - stały +

 

Zwróć tylko uwagę że złącza w twoim radiu są ustawione do góry nogami w stosunku do załączonego schematu - u ciebie złącze "A" to jest górne i co za tym idzie numery pinów są od prawej.

isoc3.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha, ale mam przenieś 7 do 4 czy zamienić miejscami?

Edytowane przez D@vid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem :)

Połącz razem pin 4 i 7 w złączu "A"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem inaczej zamieniłem miejscami pin 7 na 4 i jest gitara. Radio wyłącza się po wyjęciu kluczyka, ale wszystkie ustawienia są zapamiętywane i to jest najważniejsze. A po włożeniu ponownie wraca do tego samego utworu nawet sekundy.

A teraz o radiu :-D

Fajną funkcją jest taka że można oglądać zdjęcia i jednocześnie słuchać muzyki z SD.

Kolory przycisków idealnie się zgrywają z resztą.

Wyświetlacz jest dosyć czuły na dotyk.

Jedyne co mi się nie podoba to to że jak leci utwór jakiś to nie wyświetla pełnego tytułu i wykonawcy, może trzeba coś przestawić ale jeszcze do tego dojde :-)

No i dodaje zdjęcia jeszcze go dobrze nie obsadziłem (brak czasu) :-(

5804719b52005fa8.htmlDSCF1139.JPG

DSCF1145.JPG

041f03738538a954.html

b403ee93b27a637b.html

29884cbc8ab654c2.html

29884cbc8ab654c2.html

5804719b52005fa8.html

b403ee93b27a637b.html

041f03738538a954.html

c147f495bcbcc03d.html

DSCF1144.JPG

DSCF1140.JPG

DSCF1141.JPG

Edytowane przez D@vid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko fajnie tylko że zastanawiałeś się już kiedy wyłamiesz kolanem gniazdo USB w tym ?

poza tym to jest typowo chińskie i daj jakiemuś wytrawnemu uchu go posłuchać.

zdobyc schemat kostki iso od radia niema żadnego problemu wszystkie są takie same. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gniazda USB nie używam wole SD. A po za tym jest funkcja zgrywania piosenek z USB na SD i na odwrót :-D nawet już to po mijając.

Radio gra według mnie dosyć dobrze jakość jest dobra, miałem kenwooda wcześniej i różnicy szczerze nie widzę w jakości. Bass jest OK i reszta też bardzo czysto gra.

Więc jestem zadowolony z zakupu.

Co do kości ISO to nie wiem do końca czy są takie same. U mnie trzeba było odpiąć 2 przewody 1-linia CAN, a 2-dodatkowy +, no i zamiana miejsc kablami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość stiigg
czepianie sie niczego w radyjkach za 4tys tez usb jest z przodu a gdzie ma byc z boku? a jak juz faktycznie to problem trzeba dokupic kabelek . a co do sluchania kazde radio ma odpowiadac WLASCICIELOWI a nie melomanom. jak audiofil bedzie sobie kupowal radyjko to kupi sobie inne i tyle. a co do chin to 75% sprzetu elektronicznego jest z chin nawet polowa kompa z ktorego ogladasz to forum,nie twierdze ze sa super ale CCC "cena czyni cuda"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kilka fotek dla zaiteresowanych (ramka mojego pomysłu i wykonania moim zdaniem o wiele leprza niż orginalna)

 

http://img15.imageshack.us/i/p1303111417.jpg/

http://img847.imageshack.us/i/p1303111418.jpg/

http://img190.imageshack.us/i/img0007mt.jpg/

http://img864.imageshack.us/i/img0006k.jpg/

http://img219.imageshack.us/i/img0013kk.jpg/

 

ramka orginalna o 5mm za mała

 

http://img51.imageshack.us/i/img0008sw.jpg/

Edytowane przez robe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popraw linki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

img0006nb.jpg

p1303111418.jpg

p1303111417.jpg

img0005gp.jpg

I ori ramka:

img0008vu.jpg

Poprawione zdjęcia użytkownika robe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet znośnie wygląda, a cena faktycznie jest śmieszna. Z DVD ciut drożej , ale ta wersja z 7" wyświetlaczem i nawigacją nawet ma ładny interfejs.

Choć cena trzy razy większa od modelu tylko na SD iUSB to i tak smieszna.

Co ważne ma zdejmowany panel co przy markowych sprzętach trudno znaleźć a kosztują grubo ponad 2tys.

Ciekawi mnie jeszcze czy mają te radyjka funkcje RT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet znośnie wygląda, a cena faktycznie jest śmieszna. Z DVD ciut drożej , ale ta wersja z 7" wyświetlaczem i nawigacją nawet ma ładny interfejs.

Choć cena trzy razy większa od modelu tylko na SD iUSB to i tak smieszna.

Co ważne ma zdejmowany panel co przy markowych sprzętach trudno znaleźć a kosztują grubo ponad 2tys.

Ciekawi mnie jeszcze czy mają te radyjka funkcje RT.

To radyjko wystarczy dla przeciętnych słuchaczy.Jakość tez nie będzie aż tak zła jak będą twierdzić przeciwnicy a obserwując aukcje z tego typu sprzętem to zauważyłem że jest on dość często kupowany.Nie widzę nic złego w tym sprzęcie a nikt nie będzie kupował stacji multimedialnej pioneera lub kenwooda jak może kupić coś za cenę 3 razy niższą .No chyba ze ktoś lepiej sie czuje jak widzi jakiś markowy napis na radiu.

 

Uwzględniając przy tym fakt że w co trzecim pasku gdzie była nawi fabryczna jest wsadzone zwykłe radio i wpakowana ramka 2 din z półką i miejscem na zwykłe radyjko.Często pod takim zestawem jest zostawiony kosz 2 din wiec odpada problem mocowania takiego sprzętu.Pozostaje tylko kwestia estetyki ale to można dopracować we własnym zakresie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

)

robe

 

kolego Robe , ramka bardzo fajna , jak to i z czego zrobiłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ramka wykonana jest z plexi o grubości 6mm (może być 8mm) i oklejona folią carbon z allegro.Wykonanie ramki z tego materiału jest dość trudne gdyż jest on kruchy i trzeba wycinać b.delikatnie ja wycinałem trochę szlifierką kontową,trochę wyrzynarką reszte pilniki i papier scierny.Wymiary najlepiej dopasować samemu.

Trochę pracy,ale efekt zadawalający jak dlamnie.:dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, podpinam się pod temat, a mianowicie zakupiłam to radio i "szumi" ono podczas odtwarzania z pamięci przenośnej (karta sd i usb)jak gra radio to problem znika.... proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam, podpinam się pod temat, a mianowicie zakupiłam to radio i "szumi" ono podczas odtwarzania z pamięci przenośnej (karta sd i usb)jak gra radio to problem znika.... proszę o pomoc

 

bo to badziewie... gdzie tam jakieś xomaxy kupować jednorazowe:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
podczas odtwarzania z pamięci przenośnej (karta sd i usb)jak gra radio to problem znika.... proszę o pomoc

Jak by było odwrotnie to jeszcze coś by można zaradzić a tak...miałeś pecha..no chyba że nie minęło 10 dni i możesz zwrócić radio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności