Skocz do zawartości
Gość kuzaj63

passat 1.9td strasznie dużo pali ok10/100.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kuzaj63

z zapalaniem nie ma problemów ,moc też jest tylko to spalanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A temperatura silnika ? Pokonywany dystans ? Styl jazdy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie tez zauwazyłem taki objaw, ost praktycznie do pustego baku zalałem 11l zrobiłem 100 km i teraz mam kreske na rezerwie. u mnie temeratura silnika ok 80'C te 100 km to połowa trasa a połowa miasto. nooo i z stylem to nie mam za lekkiej nogi :] co o tym sądzicie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kuzaj63

z temperaturą są problemy (nie dogrzewa sie ok 70 stopni),co do dystansu to srednio w promieniu 30km,a nogę mam raczej lekką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kuzaj63

a i jeszcze jedno mam chłodnice do sprzedania do przejściówki b3/b4 td lub tdi z klimą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość NIEMEN
nie dogrzewa sie ok 70 stopni
Myślę, że padł ci termostat temu masz taką temperaturę silnika. U mnie było to samo. Polecam termostat wahlera. U mnie siedzi już prawie rok i nie mam żadnego problemu z temperaturą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kuzaj63

dzieki niemen zadziałam i zobacze jakie bedą efekty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem:

pali ok10/100

Przyczyna:

z temperaturą są problemy (nie dogrzewa sie ok 70 stopni)

Rozwiązanie.

padł ci termostat temu masz taką temperaturę silnika.

Koniec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kuzaj63

założyłem termostat.teraz temperatura prawie na 100.ale zauważyłem że silnik jak jest nagrzany to strasznie ciężko sie kreci(a powinno być chyba na odwrót?)mechanicy miejscowi uważają żę mogą tłoki "póchnąc".chyba wymienie silnik!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Mam pytanko, jakiej firmy założyłeś termostat i o jakiej temperaturze otwarcia bo jest kilka rodzajów; 87, 92 stopni celcjusza.

Jak go traktujesz po zakończeniu jazdy? Czy od razu gasisz, czy czekasz jakiś czas niech się schłodzi?

 

Też miałem podobny problem z termostatem, założyłem wahlera 87 stopni i na wskaźniku widzę jakieś 92 stopnie i jak na razie jest wszystko ok. Nawet jak przejadę się kilka km na zimnym silniku, staram się nie wkręcać go na wysokie obroty i jak zatrzymam się, to czekam ok pół minuty zanim zgaszę silnik.

 

Jaki olej stosujesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie

Mam problem takiego typu że mój passacik b3 1.9 goły diesel zaczął strasznie dużo palić około 10l/100km dodam że stalo się to niedawno wcześniej wszystko było dobrze spalanie max to 5.5l. Na domiar złego przy tym zaczął strasznie ciężko palić po dłuższej przerwie np 4-5godz takie dość nietypowe palenie bo słychać że chce ale nie może. nie wiem co z tym zrobić zastanawiam się czy to wina wtrysków a może pompa??? poradźcie cos

Edytowane przez Damian44_44
dodam model auta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam Serdecznie

Mam problem takiego typu że mój passacik b3 1.9 goły diesel zaczął strasznie dużo palić około 10l/100km dodam że stalo się to niedawno wcześniej wszystko było dobrze spalanie max to 5.5l. Na domiar złego przy tym zaczął strasznie ciężko palić po dłuższej przerwie np 4-5godz takie dość nietypowe palenie bo słychać że chce ale nie może. nie wiem co z tym zrobić zastanawiam się czy to wina wtrysków a może pompa??? poradźcie cos

witam ja miałem ten sam problem u siebie tesz a czy pompa ci nie cieknie przypadkiem zobacz czy z tyłu pompy przy przyspieszaczu tam gdzie jest przykrecana linka nie masz przecieku paliwa umnie tak było i palił 10 litrów ropy po uszczelnieniu pompy problem zniknoł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możliwe ze ucieka paliwo. sprawdź to. a jak nie to idź do jakiegoś pompiarza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy wszelkich wyciekach po maską, powinieneś czuć w kabinie, podczas jazdy smród paliwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a temparaturka jaka??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem wyciek paliwa przez górę tzn tam koło tych sprężyn co daje gaz magik wymienił mi tulejkę i oring miało to poprawić sytuację przynajmniej taką miałem nadzieję. dzisiaj sprawdzę czy niema jeszcze wycieków za pompą a co do temp to tak jak wyżej napisałem jest wszystko ok

 

---------- Post added at 09:50 ---------- Previous post was at 09:48 ----------

 

tylko chciałbym trafić odrazu w sedno problemu bo powiedzmy pompiarz 350zł a jeśli nie pomoże to wtryski tzn końcówki 300zł+robota i spory koszt imprezy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby co mam nowe koncowki Boscha wraz z wtryskami. Tanio oddam ;) I pompe EKO od AAZta w stanie dobrym :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał, za ile chcesz puścić kompletne wtryski??? i czy są one jeszcze do regulacji czy odrazu można zakładać??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności