Skocz do zawartości
Misio

Usterka swiatel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Na pełnym fisie u góry zaswieciła sie zaroweczka, domyslam sie ze to usterka oswietlenia, chodzi mi glownie o usterke w sharanie ale zapewne passaty z FIS-em maja to samo. Wszystkie światła w sharanie sąsprawne a kontrolka ciagle sie pali. Przeszukałem forum ale nic nie znalazlem na ten temat. Prosze o rade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

halogeny tez sprawdzaleś, u mnie tez tak było wszystkie swiatla sprawdzalem poza halo :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie sprawdzone. I dalej kontrolka na FIS. Mozna to wagiem wylaczyc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich. Na pełnym fisie u góry zaswieciła sie zaroweczka, domyslam sie ze to usterka oswietlenia, chodzi mi glownie o usterke w sharanie ale zapewne passaty z FIS-em maja to samo. Wszystkie światła w sharanie sąsprawne a kontrolka ciagle sie pali. Przeszukałem forum ale nic nie znalazlem na ten temat. Prosze o rade.

Masz xenony czy zwykłe światła?

Podłączałeś pod VAG-a?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykle lampy. Na vagu nic znalezc nie moge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może zmieniałeś jakąś żarówkę, i włożyłeś niewłaściwą? To też wykrywa...

 

Czy system sprawdzania żarówek działa jak w B6? W B6 dopóki nie włączy się obwodu z uszkodzoną żarówką, to nic nie pokazuje, i to samo w drugą stronę, tj. po wstawieniu sprawnej żarówki, komunikat zginie, jak włączy się ten obwód. Może poprawiłeś coś i nie włączyłeś później tego oświetlenia?

 

Ciekawe, jak to się ma do przyczepki, czy system też wyłapie uszkodzoną żarówkę w przyczepie?

 

A może zwyczajnie gdzieś ma słabą masę, sprawdź, czy nie ma "choinki" w którejś lampie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.moj szwagier jezdzi Octavia 2 i u niego tez zapalila sie kontrolka swiatel.jako ze szwagier jest atechniczny,poprosil mnie o pomoc. przejrzelismy wszystko. co sie okazalo-w trzecim swietle stopu byla przepalona jedna zaroweczka.szwagier jej nie wymienil,ze wzgledu na czasochlonnosc wymiany,wiec moze u ciebie jest podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie swiatła są wporzadku, Jutro sprawdze jeszcze raz. W tylnej klapie lutowalem przewody bo były pourywane, może to jest powodem. mozna to jakos wyłaczyć wagiem? bo strasznie denerwuje, zapala sie tez kontrolka hamulców ale powodem tego jest brak czujnikow klocków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z czujnikami hamulcow to najlepiej sie tego pozbyc poprzez połaczenie i zrobienie obiegu. zamiast czujnika. a co do swiateł to nie zakładałes diod do postojówek albo tablicy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Diodowych nie montowalem. Jak pozycjyjna mi sie przepalila to wymienilem prawa i lewa 5W tak samo z kierunkami 21W wszystko z przodu auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żarówki wszystkie sprawne. Usterka nadal sie pojawia. Jak to wykasowac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zwykle lampy. Na vagu nic znalezc nie moge

No to kiszka - sądziłem że mogą być walnięte czujniki poziomowania. A może ma automatycznie utawiane uświatła?

Z którego roku to sharan?

 

---------- Post added at 11:45 ---------- Previous post was at 11:30 ----------

 

Żarówki wszystkie sprawne. Usterka nadal sie pojawia. Jak to wykasowac?

Zobacz ten post. Michał uaktywnił kontrolkę, może uda się zrobić to w drugą stronę - sprawić by była nieaktywana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swiatła ustawiane sa recznie. Sharan z roku 2001. Nie widze linku do postu o którym pisaleś kolego. Mogłbys go jeszcze raz podac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Swiatła ustawiane sa recznie. Sharan z roku 2001. Nie widze linku do postu o którym pisaleś kolego. Mogłbys go jeszcze raz podac?

Nie wiem jak to się stało że zginął, ale proszę:

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=38404

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego czy sprawdziłeś światła cofania, bo ostatnio tez w sharanie świeciła ta ogromna żarówa na desce, niby wszystko właściciel sprawdził a okazało sie ze zapomniał o wstecznym :manga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie wszystko sprawdzilem i juz nie wiem o co chodzi. Jedyne co nie dziala tao podgrzewanie lewego lusterka, moze to to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie na pewno nie wykrywa niesprawnego ogrzewania lusterka...

miałem kiedyś w mercedesie taki przypadek, żarówka od postoju się świeciła a wykrywało ją jako spaloną. Jedyna 100% metoda to zakupić po jednej lub dwie żarówki z każdego typu jakie masz w samochodzie i przekładać po kolei stare, w końcu trafisz na winowajcę a żarówki się nie zmarnują bo zostaną ci na zapas. Jak nie dojdziesz po przekładaniu żarówek to może jest gdzieś przerwa w obwodzie jeszcze albo czujnik przerwy woła o pomoc (wilgoć?)

Edytowane przez vietrzyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zarowki powymieniane a usterka swiatel ciagle wisi. Zamiast czujnikow klocków hamulcowych zrobiony mostek na wtyczce i tez usterka wisi. pomocy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności