Skocz do zawartości
kris0703

Bardzo slabe ogrzewaie passat b5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,problem polega a tym że mam bardzo slabe ogrzewanie w aucie,praktycznie znikome,nawet jak ustawie temperature na HI to dmucha letnie powietrze:(:( dwa weze ktore wchodza do kabiny obok akumulatora sa ciepłe,dzwonilem do kolegi z krakowa i mowi te to wina nagrzewnicy,lecz chcialbym sie upewnic czu to napewno ona czy to jakas inna usterka,kto z was móglby sie podjac diagnozy i ewentualnej wymiany??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat już wałkowany wcześniej. Ja dalej obstawiam że to czujnik temperatury na klimatroniku.

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepłucz nagrzewnicę.

Ja miałem tak w tamtym roku.

Przepłukałem ją parę razy i jest znaczna poprawa.

Na forum znajdziesz więcej o tym....

Przy okazji możesz wymienić płyn chłodniczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym ze nie mam gdzie jej przeplukac...mieszkam w bloku....moze znasz kogos kto by mi zrobil za rozsadna cene,plukanie i wymiane tego plynu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i po co płukać tą nagrzewnicę. Czy nowa jest naprawdę taka droga? Raptem 70 pln.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem ze jest tania ale nie znam nikogo kto by sie zajal wymiana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stać Cię na konia to stać Cię i na bat. Jeśli nie masz umiejętności żeby samemu wymienić to pozostaje Ci zaprowadzić do mechanika. koszt wymiany przekroczy wartość nagrzewnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem,mozecie mi polecic jakiegos znajomego ktory zrobilby to za rozsadne pieniadze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu wymieniać nagrzewnicy jeśli nie przecieka.

W większości przypadków problemem jest zanieczyszczony układ.

Przeczyszczenie pomoże.

Nie ma sensu się pakować w zbędne wydatki...

Za wymianę niektórzy sobie krzyczą 200zł.

 

Nie wiem kto może Ci to zrobić, nie jestem z okolic..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem ja też uważam że nie należy niepotrzebnie wymieniać jak nie przecieka. Przecież jeśli przepłukanie nie pomoże to zawsze potem można kupić nową i wymienić. Wymiana wiąże się ze zdjęciem całej deski a z tym jest kupa roboty. Dodatkowo jest zimno i plastiki są twarde a w nieogrzewanym garażu mało przyjemne zadanie.

 

Możliwe że kiedyś przeciekała ci chłodnica i poprzedni właścicel postanowił uszczelnić ją jakim specyfikiem magicznym al'a "opiłki metalu" lub innym gównem. Chłodnicy nie zatkał a nagrzewnica mogła się nabić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto z was moze przeplukac mi ta nagrzewnice??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może sprawdź najpierw poziom płyny w zbiorniczku,jeżeli jest malo to będzie Ci słabo grzał. Podłącz do kompa i sprawdź czy nie ma błędów. Może klapki od sterowania się przycinają,warto to sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdzalem poziom oki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem po czyszczeniu nagrzewnicy i wymianie plynu i dalej nic:( przy predkosci 120km/h minimalne cieple powietrze:( ponizej lodowka:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze ciebie poniżej masz link który rozwiąze twoje problemy.Wystarczy poszukac i poczytac.Ja jednak stawiam na nagrzewnice tez sie przy tym temacie namęczyłem.

 

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=8849

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja wczoraj skończyłem wymieniać nagrzewnicę w Audi 80 b4, roboty w hu... , ale dało rady. Przed wymianą ciekła i strasznie szyby parowały. Jednak grzała bardzo dobrze (17letni audik!). Po wymianie w aucie jest TROCHĘ cieplej. W Twoim przypadku 9 letnia nagrzewnica raczej powinna dawać ciepło, szczególnie ze piszesz, że obydwa węże są ciepłe. Może faktycznie jakiś czujnik? I jeszcze jedno. nie rozumiem tego zdziwienia "2 stówy sobie krzyczą za wymianę". Ja zaceniłem sobie 7 dych, a właściciel jak widział ile to roboty dał mi 120zł, i tak myślę, że to tanio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem ze 200zl to malo,kolego moze podejmiesz sie wymiany mojej:) tylko jak tu sie upewnic czy to napewno nagrzewnica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie jak sprzeglo wiskotyczne jest zepsute to wentylator chodzi na stale bo szybko sie kreci a jak go lapie reka to nawet ciezko go zlapac ale sie udaje czy przez to jest slabsze ogrzewanie powiedzcie mi prosze

 

---------- Post added at 14:34 ---------- Previous post was at 14:30 ----------

 

jak myslicie panowie co to moze byc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności