Skocz do zawartości
robertAVF

Wycinanie katalizatora (1.9 TDI AVF AWX)

Rekomendowane odpowiedzi

wiec postanowiłem ze na dzien dobry poleci wydech :) przelocik na dzien dobry :)

jak przyjedzie juz moj psssat do PL zrobie temat z nim i zadam wszystkie pytania jakie beda mnie męczyc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kat wycięty... ale to nie ten efekt... znowu wiem po kolegach ze po zrobieniu TOTAL przelotu w samochodzie nie idzie wysiedziec.. pierdzi buczy , masakra jakas. Efekt chcialbym taki zeby nie bylo glosno i zeby było "psiuuuu" . Usłyszalem ostatnio na spocie we wrocławiu pod MM ze mozna wyciac wszystko i wstawić tylko jedna strumienicę i wtedy bedzie cicho i bedzie psiu... czy ktos zrobil tak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja również pokusiłem się na wycinkę.Pojechałem do gości co zajmują się układami wydechowymi i tu również pochlebne opinie co do kata w Pasku.Robota zrobiona i teraz moje pierwsze odczucia:

1.Usunięto a raczej wybito ze środka to co po nim zostało.

2.Turbinka z lekka głośniej świszcze-to fakt.

3.Na spalaniu czy dynamice to jutro sprawdzę w trasie czy coś się zmieniło.Dam znac.

 

Natomiast zauważyłem przy przegazówce lekkie bujanie budą i jakiś przydżwięk jakby metaliczny takie leciutkie dzwonienie jakby jakieś resztki w środkowym tłumiku?!

Czy to przestanie czy nie...

Natomiast buczenie zostało...może buczec turbina?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, ja również pokusiłem się na wycinkę.Pojechałem do gości co zajmują się układami wydechowymi i tu również pochlebne opinie co do kata w Pasku.Robota zrobiona i teraz moje pierwsze odczucia:

1.Usunięto a raczej wybito ze środka to co po nim zostało.

2.Turbinka z lekka głośniej świszcze-to fakt.

3.Na spalaniu czy dynamice to jutro sprawdzę w trasie czy coś się zmieniło.Dam znac.

 

Natomiast zauważyłem przy przegazówce lekkie bujanie budą i jakiś przydżwięk jakby metaliczny takie leciutkie dzwonienie jakby jakieś resztki w środkowym tłumiku?!

Czy to przestanie czy nie...

Natomiast buczenie zostało...może buczec turbina?

 

jesli cos brzeczy i wpada w rezonans to na pewno dobrze ci nie wykonali tej roboty. cos zostalo w srodku jeszcze i niestety ale raczej na pewno bedziesz to mial az znowu nie zdejmiesz wydechu. a co do bujania, dziwne troszke, na peno pojawilo sie to wlasnie po wycieciu kata??moze wczesniej nie zauwazyles??:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robertAVF ma racje

Robili to partacze

Porzadne fachowcy to rozcinaja kata,wywalaja bebechy i spowrotem zespawuja

Ja tak zrobilem i nic nie brzeczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak więc byłem dziś z powrotem i zwróciłem na to uwagę szefowi.Jesteśmy umówieni po Nowym Roku w pierwszy wolny pasujący mi termin.Nie robił problemu.Będzie poprawka.

Mam natomiast pytanie czy mogły się dostac drobinki tłuczenia z kata np do środkowego tłumika?

Czy to one mogą właśnie tak pobrzękiwac?

Ten efekt raz jest raz chyba nie,to tak jakby zależało jak to się gdzieś tam poukłada...

Szef twierdzi ,że to resztki ceramiki i że może się to wypali...

Możliwe ,że tak?

A co do spalania to nie ma różnicy natomiast auto trochę żywiej teraz jeżdzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dieslach nie ma zadnej ceramiki

 

mozliwe ze drobinki sie dostaly ale predzej zatrzymia sie w tlumiku koncowym.

srodkowy jak sie nie myle jest przepustowy na wprost

 

A silnik napewno lzej sobie wchodzi na obroty:roza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam panowie , tak z innej beczki zapytam co to jest za listewka ? 4laczenie.jpg zdjecie autora wątku,

 

pytam dlatego ze ostatnio byłem w kanale i czegoś takiego nie mam, ale mam za to wyrwaną śrubę z lewej strony a a prawej jest wkręcona. Czy to jest bardzo potrzebne? tak to wygląda u mnie 5.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci się wydech urwie to na tym wisi:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak Ci się wydech urwie to na tym wisi:)

 

OK. Dziękuje

mam nadzieje ze nie jest to jakiś element usztywniający budę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w tym miejscu na pewno nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopując stary temat chciałbym prosić was o dokładne wymiary tej rury (które są potrzebne przy zakupie) chciałbym zrobić tak jak kolega robert tyle ze w silniku afn (wywalenie wnętrza kata i wbicie rury) dlatego potrzebne mi są dokładne wymiary i mniej wiecej koszta takiej rury. Bo nie znam się na tym :> I czy Rura ma być stalowa czy chromowana? Bądź jeszcze jakaś inna? :) Z góry dzięki za odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam panowie

jest może ktoś w warszawie co by zrobił taki zabieg

bo dzisiaj byłem u jakiegoś rzeźnika to nie potrafił nawet śrub przy turbinie odkręcić niby tłumiki tam robią ale w ogóle nie miał pojęcia więc zabrałem maszynę i odjechałem

a właśnie zależało by mi żeby to zrobić przed sobotą

mam u siebie uniwersalny kat czy filtr cząstek OBERLAND MANGOLD i jest większy niż ten oryginalny ale jakoś go tam włożyli:D

Mam nadzieje że w stolicy jest ktoś kto pomoże bo już mi się strasznie muli

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odkopując stary temat chciałbym prosić was o dokładne wymiary tej rury (które są potrzebne przy zakupie) chciałbym zrobić tak jak kolega robert tyle ze w silniku afn (wywalenie wnętrza kata i wbicie rury) dlatego potrzebne mi są dokładne wymiary i mniej wiecej koszta takiej rury. Bo nie znam się na tym :> I czy Rura ma być stalowa czy chromowana? Bądź jeszcze jakaś inna? :) Z góry dzięki za odpowiedz.

 

I jak poradziłeś sobie.? Ja chce u siebie zrobić to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I jak poradziłeś sobie.? Ja chce u siebie zrobić to samo.

 

ale sobie robote utrudniacie

jakies rurki itp

 

naprosciej kata rozciac na pol (podobnie jak nieboszyka na sekcji) wywalic bebechy i spowrotem zaspawac

 

dluzej zajmuje odkrecenie tej rury niz w/w zabieg

 

 

aha

za te bebechy placa w skupach katalizatorow wiec jeszcze cos na plyn % zostanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jak zrobi sie cieplej zamierzam zajac sie wyczyszczeniem zaworu egr i kolektora ssacego,z nagaru i odrazu mam zamiar wyspawac sobie z kwasoweczki rurke ktora idzie od turbo do wydechu,pozbywajac sie w ten sposob kata,zobacze jaki to da efekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja jak zrobi sie cieplej zamierzam zajac sie wyczyszczeniem zaworu egr i kolektora ssacego,z nagaru i odrazu mam zamiar wyspawac sobie z kwasoweczki rurke ktora idzie od turbo do wydechu,pozbywajac sie w ten sposob kata,zobacze jaki to da efekt.

 

jesli juz robisz to wszystko, to nie zapomnij o intercolerze przy lewym przednim kole ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
za te bebechy placa w skupach katalizatorow wiec jeszcze cos na plyn % zostanie

 

no właśnie, sprzedawał ktoś "to" ile za to dają, bo z tego co wiem to za dieslowskie katalizatory płacą dużo lepiej niż za benz (benz ok 100-150zł)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jesli juz robisz to wszystko, to nie zapomnij o intercolerze przy lewym przednim kole ;)

 

 

 

Wiem o tym,ale dzieki za rade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności