Skocz do zawartości
Dawido89

Wybór ubezpieczenia - delemat

Rekomendowane odpowiedzi

Wypełniam sobie formularz on-line o ubezpieczenie samochodu(kalkulator)

Mam kilka pytań:

 

Przez ile pełnych lat właściciel pojazdu posiadał wykupione ubezpieczenie OC na samochód?

 

Jak wypełnić to pole w sytuacji kiedy ani razu nie miałem pełnego 1 roku ubezpieczenia(2x sprzedaż samochodu przed rokiem OC)

 

Wysokość zniżki bądź zwyżki na ostatnio wystawionej polisie OC

 

Jak wygląda to tutaj?Mam prawo jazdy krócej niż 3 lata oraz mniej niż 25lat.Jak mam pole uzupełnić?

 

 

Dlaczego zadaję pytania...?

Bo na samochód z silnikiem 2,5l wyszło mi pełne OC 1200zł(+ ful pakiety NNW i tym podobne bajery) na rok.Gdyby mi to latało to bym mógł se taką polisę wykupić ale mam pewne obawy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przez ile pełnych lat właściciel pojazdu posiadał wykupione ubezpieczenie OC na samochód?

Zero lat :)

Wysokość zniżki bądź zwyżki na ostatnio wystawionej polisie OC

Odszukaj poprzednią polisę i tam sprawdź. Pewnie będzie to tylko zwyżka za wiek. Bo skoro nie miałeś ani jednego pełnego roku to nie masz zniżek. A było kupić komarka za 200zł i zniżki by szły ;)

 

W moim przypadku w Mbanku wyszło najtaniej. Zniżka 60% zapłaciłem 612zł. I do tego NW za 50 chyba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat:

Napisał Dawido89 Zobacz post

Przez ile pełnych lat właściciel pojazdu posiadał wykupione ubezpieczenie OC na samochód?

Zero lat

nie ma możliwości wpisania zera :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawid przecież OC to możesz mieć wszędzie. Jest nawet forumowicz który sprzedaje ubezpieczenia. Zobacz w dziale komercyjne itd.

 

A kolejną rzeczą o której pomyślałem to TUW.

 

OC możesz mieć w jakiejkolwiek firmie "kszak". Byle było tanio.

 

---------- Post added at 16:48 ---------- Previous post was at 16:46 ----------

 

tu jest temat http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=86946

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale właśnie ta AXA wyszła bardzo tanio ja nie mam żadnych Zniżek niestety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko ale dalej nikt nie podpowiedział na najważniejsze pytanie 1 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zyndram dzięki za reklamę :-)

 

Generalnie liczyłem już dla Dawido89 składkę i wychodzi ona powyżej 1600zł.

 

Jeśli ktoś proponuje Ci 1200zł to przy Twoich warunkach to super stawka i szczerze powiem że chciałbym zobaczyć kopię takiej polisy.

 

Niestety klienci poniżej 26 roku życia, z prawkiem poniżej 3 lat i z silnikami powyżej 1,9 litra są najczęstszymi sprawcami wypadków/kolizji i firmy ubezpieczeniowe traktują ich jako zło konieczne dlatego dają zaporowe stawki i agent nie ma na to wpływu, a z racji ustawy nie można odmówić ubezpieczenia OC i stąd tak wysokie składki

Dodatkowo już w niedługim czasie trzeba się spodziewać kolejnego kryterium jakim będzie moc silnika. Powód prosty kiedyś silniki 1,4 litra miały 60 koni, do setki rozpędzały się w dwa tygodnie i V-max miały 150-160 km, teraz 1,4 robi 8 sek do setki, ma 160 koni i V-max to 200 lub lepiej. Tak więc sukcesywnie to moc z dowodu będzie miała większy wpływ na składkę niż pojemność.

 

W Twoim przypadku najlepiej byłoby dopisać jako współwłaściciela kogoś zaufanego (rodzice, rodzeństwo, kuzynostwo, znajomi) kto ma pełne zniżki wtedy składka wyniesie pewnie 700-800zł albo i mniej.

 

Pamiętaj tylko że w świetle prawa po dopisaniu tego kogoś on staje się prawnym właścicielem tego auta i może robić problemy przy sprzedaży lub żądać połowy wartości auta po sprzedaży. generalnie musisz sobie policzyć jeśli auto jest np. warte 5tyś to po dopisaniu tracisz 2,5 koła ale jeśli stawka spadnie o załóżmy 800zł to po trzech latach już jesteś na zero a każdy kolejny rok już zyskujesz i przy okazji sam zdobywasz zniżki.

 

Jeśli zdecydujesz się kogoś dopisać to zamieść tu kopie polisy tego potencjalnego współwłaściciela i pomogę Ci to policzyć - generalnie to Twoja decyzja ja tylko mogę sugerować rozwiązania.

 

A tak na przyszłość Panowie dla siebie lub swoich dzieci - warto im kupić motorower lub dopisać jako współwłaściciela np. przyczepki samochodowej - zniżki mu lecą i pierwsze OC na auto już tak nie boli.

No i jeszcze jedno - u nas i tak nie jest jeszcze źle - o ile się nie mylę chyba na wyspach jest tak, że na zniżki pracować trzeba 8 lat a już druga kolizja zabiera wszystkie wypracowane zniżki.

 

Pozdro i bezkolizyjnej jazdy życzę

 

 

P.S. Panowie wiadomo, że OC każdy z nas szuka tam gdzie najtaniej ale jednocześnie żaden z nas nie chciałby likwidować szkody z OC tej taniej firmy - niech każdy z nas sam sobie odpowie na pytanie czy warto wspierać firmy które później walą nas po kieszeni przy wypłacie. a czasem różnice wynoszą zaledwie 50-80zł między konkretnym ubezpieczycielem a np jakimś directem - w skali roku taka różnica to przecież prawie nic.

Edytowane przez wgorny5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zyndram dzięki za reklamę :-)

 

Generalnie liczyłem już dla Dawido89 składkę i wychodzi ona powyżej 1600zł.

 

Jeśli ktoś proponuje Ci 1200zł to przy Twoich warunkach to super stawka i szczerze powiem że chciałbym zobaczyć kopię takiej polisy.

 

Niestety klienci poniżej 26 roku życia, z prawkiem poniżej 3 lat i z silnikami powyżej 1,9 litra są najczęstszymi sprawcami wypadków/kolizji i firmy ubezpieczeniowe traktują ich jako zło konieczne dlatego dają zaporowe stawki i agent nie ma na to wpływu.

 

Dodatkowo już w niedługim czasie trzeba się spodziewać kolejnego kryterium jakim będzie moc silnika. Powód prosty kiedyś silniki 1,4 litra miały 60 koni, do setki rozpędzały się w dwa tygodnie i V-max miały 150-160 km, teraz 1,4 robi 8 sek do setki, ma 160 koni i V-max to 200 lub lepiej. Tak więc sukcesywnie to moc z dowodu będzie miała większy wpływ na składkę niż pojemność.

 

W Twoim przypadku najlepiej byłoby dopisać jako współwłaściciela kogoś zaufanego (rodzice, rodzeństwo, kuzynostwo, znajomi) kto ma pełne zniżki wtedy składka wyniesie pewnie 700-800zł albo i mniej.

 

Pamiętaj tylko że w świetle prawa po dopisaniu tego kogoś on staje się prawnym właścicielem tego auta i może robić problemy przy sprzedaży lub żądać połowy wartości auta po sprzedaży. generalnie musisz sobie policzyć jeśli auto jest np. warte 5tyś to po dopisaniu tracisz 2,5 koła ale jeśli stawka spadnie o załóżmy 800zł to po trzech latach już jesteś na zero a każdy kolejny rok już zyskujesz i przy okazji sam zdobywasz zniżki.

 

Jeśli zdecydujesz się kogoś dopisać to zamieść tu kopie polisy tego potencjalnego współwłaściciela i pomogę Ci to policzyć - generalnie to Twoja decyzja ja tylko mogę sugerować rozwiązania.

 

A tak na przyszłość Panowie dla siebie lub swoich dzieci - warto im kupić motorower lub dopisać jako współwłaściciela np. przyczepki samochodowej - zniżki mu lecą i pierwsze OC na auto już tak nie boli.

No i jeszcze jedno - u nas i tak nie jest jeszcze źle - o ile się nie mylę chyba na wyspach jest tak, że na zniżki pracować trzeba 8 lat a już druga kolizja zabiera wszystkie wypracowane zniżki.

 

Pozdro i bezkolizyjnej jazdy życzę

wszystko to już wiem...ja mam taką sytuację że muszę sam niestety ubezpieczać.To długa historia...

 

I dalej brak odpowiedzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pozostaje Ci tylko szukać firm które może mają promocję lub coś w tym stylu, chociaż uważam że znalezienie czegoś tańszego niż 1200zł graniczy z cudem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przez ile pełnych lat właściciel pojazdu posiadał wykupione ubezpieczenie OC na samochód?

chodzi Mi o to...nie mam pełnych lat a 0 nie da się wpisać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dawid przecież OC to możesz mieć wszędzie. Jest nawet forumowicz który sprzedaje ubezpieczenia. Zobacz w dziale komercyjne itd.

 

A kolejną rzeczą o której pomyślałem to TUW.

 

OC możesz mieć w jakiejkolwiek firmie "kszak". Byle było tanio.

 

---------- Post added at 16:48 ---------- Previous post was at 16:46 ----------

 

tu jest temat http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=86946

 

TUW - y też nie lubią kierowców poniżej 26 lat, a nawet jak masz już skończone 26 lat to dostajesz dobrą ofertę dopiero wtedy gdy podpiszesz oświadczenie że nie będziesz udostępniał pojazdu kierowcy poniżej 26 roku życia - smutna prawda ale tak jest.

i np w TUW TUZ składka OC dla Dawido to 2146zl

W Generali nawet nie liczę bo tam fajne stawki zaczynają się dopiero po 28 roku życia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz Dawid problem z wpisaniem i wyliczeniem składki OnLine w AXA, do dzwoń na 19522 i podając wszystkie dane przez telefon, składkę wyliczy Ci konsultant.

Full Direct :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chodzi Mi o to...nie mam pełnych lat a 0 nie da się wpisać :)

 

wpisz 1 - po 1 roku masz 10% zniżek - jak już wyliczy Ci składkę to pomnóż ją razy 1,1 i z dokładnościa do kilku złotówek wyjdzie kwota dla Ciebie a zawarcie samej polisy jeśli już z directa to lepiej przez telefon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o stary sprowokowałeś mnie wjechałem na stronę axadirect i Ci policzyłem.

 

Można tam wpisać zero i maszynka liczy a info o tych obliczeniach razy 1,1 niestety chyba nie jest prawdziwe - chociaż sprawdź sam jaka różnica między 0 a 1

 

Policzyło Ci tam 1620 zł przy danych jak w załączniku - założyłem że prawko masz krócej niż 3 lata - policz sobie ile wyjdzie jeśli masz dłużej niż 3 lata

Kalkulator AXA DIRECT.pdf

Edytowane przez wgorny5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności