Skocz do zawartości
darekert

dziwne zachowanie

Rekomendowane odpowiedzi

gdy odpalam auto po dłuższym postoju pali ładnie lecz po paru sekundach zaczyna szarpać silnikiem jakby nie chodził na wszystkich garach (tak ze 20 sekund na gazie a na benzynie to dużo dłużej) a potem jest już wszystko ok. Świece, kopułka i przewody mają pół roku. co to może być?

 

---------- Post added at 19:16 ---------- Previous post was at 17:46 ----------

 

nikt niema żadnych pomysłów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tp ze maja pol roku nie znaczy ze sa dobre kolego :( trzeba ponownie sprawdzac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepala wodę, która się skropliła tu i ówdzie po dłuższym postoju, szczególnie o tej porze roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolego. Może sprawdz czujnik ssani, może on jest winny tej sytuacji podejżewam że jak troche pochodzi to jest oki to więc proponóje właśnie zaczac od niego tylko nie kojaże czy ABS ma dwa czujniki po dwa piny "ssanie i trmperatura" czy też jeden na cztery piny chociaż jednak ma jeden cztero pinowy to więc sprawdz jakiego koloru ma otoczke,kup i wymien i powinno pyć ok. pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tylko nie kojaże czy ABS ma dwa czujniki po dwa piny "ssanie i trmperatura" czy też jeden na cztery piny chociaż jednak ma jeden cztero pinowy to więc sprawdz jakiego koloru ma otoczke

jeden czujnik na 4 piny. z żółtym paskiem

,kup i wymien i powinno pyć ok.

od razu kup... przecież można sprawdzić czy dobry. jeśli się okaże że nie jest uszkodzony to co wtedy?? następną część kup i wymień?? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jerzak1

Witam mój problem to, auto na benzynie sie dławi a na LPG wszystko ok.

Na benzynie przy dodaniu gazu się dławi dopiero po chwili nabiera mocy tak jakby dostawał za dużą dawkę powietrza. POMÓŻCIE !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej to nie woda bo wystarczy że ze 2 godz postoi to już go łapie. Czym postój jest dłuższy tym dłużej trzeba czekać aż mu minie. Na gazie nie jest to długo bo parę sekund ale na benzynie to ze 2 minuty. Najdziwniejsze jest to że odpala bez problemu i chodzi normalnie parę sekund normalnie tak że spokojnie przerzucę go na gas a potem go dopiero łapie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

umnie jest podobnie w passacie b4 1,9 tdi tylko ze zaczyna szarpac silnikiem jak dam ostro po piskach to potem od razu traci moc i silnik szarpie i ledwo jedzie gdzieś z 5s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nikt wiecej nie pomoze?

a sprawdziłeś to co pisaliśmy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kivi

Witam

jestem nowym forumowczem i nie wiedziałem za bardzo gdzie podpiąć mój wątek, mój problem jest podobny ale nie do końca. Będę wdzięczny za wszelką pomoc.

 

mam następujący problem z moim pasatem

zdarza się że po przerwie np. noc odpalam go na jakiś czas np. przejadę kilka kilometrów ale na tyle mało że silnik się rozgrzewa tylko do 70C i wyłączam silnik, Następnie po odpaleniu go i ruszeniu silnik zaczyna się dusić i gaśnie, nie można go wtedy odpalić przez kilka minut (ok. 10). Natomiast przy pierwszym odpaleniu nie ma problemów oraz jeśli silnik się rozgrzeje do 90C, to tego typu problemów też nie ma.

jaka może być tego przyczyna (dodam jeszcze tylko że pogoda nie ma raczej wpływu na to zjawisko bo zdarzyło mi się to zarówno w czerwcu jak i teraz jesienią).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś te ADY-greki ostatnio nagminnie fiksują...

Poczytaj TUTAJ....pierwszorzędna sprawa to czujnik temp. silnika na sterownik.

TUTAJ masz wartości do zmierzenia.Piny jakie Cię ineteresują we wtyczce to 1 i 3, czujnik masz w plastikowym króćcu który centralnie wychodzi z głowicy...zresztą wszystko wygmerasz na forum, nic tylko szukać.

Jak już pomierzysz i pomiary będą okey to będziemy mysleć dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nikt wiecej nie pomoze?

 

rozumiem że nie ubywa ci płynu chłodzącego ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności