Skocz do zawartości
safix

Walka z wodą Passat B3 kombi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanowne grono temat na pewno oklepany i nieraz przerabiany (korzystałem z szukaj ki) Ale niestety zwracam się o poradę .Zacznę od początku ,oczywiście uporczywe potopy- zacząłem od tego ze padło podejrzenie oczywiście na szyberdach więc z tym ze pogoda już nie odpowiednia na rozbiórkę podsufitki i kontrole stanu odpływów po prostu zalepiłem tymczasowo dach taśmom przezroczystą zbrojoną , nawet nie widać (notabene ciekawa sprawa w razie czego polecam)więc główny winowajca wyeliminowany ,ale moje zadowolenie nie trwało długo znowu woda na całej powierzchni podłogi z tym ze od strony pasażera więcej no i znowu szukajka i forum (dzięki wam za to) no i jest sprawca linka od otwierania maski – kontrola i mamy go złe uszczelnienie trochę silikonu i po sprawie , pełnia szczęścia no ale nie na długo sucho jest na stronie kierowcy ale od strony pasażera dale woda ,no i teraz już zwątpiłem ,może drzwi –ale jakoś mi to nie pasuje wykładzina jest mokra jakby w środku, proszę może jakieś sugestie gdzie uderzyć ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robertfx10 co znaczy -filtr kabinowy pod podszybiem ? co niby mam z nim zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-wymontować bo prawdopodobnie puszcza pod nim uszczelka , wyrzucić zwłoki uszczelki ,oczyścić złożyć na dobry silikon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pije kawę i idę zobaczyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było już to omawiane. Ja też miałem zalaną podłogę pod wykładziną. Obstawiam, że woda się leje środkiem drzwi. Złapie się tapicerki lub pianki od środka i wcieka pod osłoną progu do wewnątrz. A powinna w drzwiach lecieć na dół i wypływać otworkami na zewnątrz. Weź butelkę wody, otwórz podejrzane drzwi i polej po szybie (od zewnątrz). Obserwuj, czy woda nie będzie wyciekać dołem między tapicerką a blachą. Jeżeli tak, to musisz ściągnąc boczek, zdjąć taką piankę (jeżeli jest) i wkleić do środka folię, żeby dołem wchodziła do wewnątrz drzwi. Woda kapiąc z góry ma spływać po folii na dół do otworków w drzwiach. Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robertfx10 zrobione faktycznie uszczelka była w kiepskim stanie -poskręcana została na nowo osadzona na uszczelniaczu dekarskim(przezroczysty-jak silikon można ozywać nawet na mokre podłoża ) i wszystko poskładane -zobaczymy na pewno dam znać jak wątek przetrwa , a co do sugestii RAFAL10 to ciekawy temat muszę to sprawdzić ale to już po świętach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym obstawial uszczelke filtra kabinowego mialem tak samo w b5, nie wiem jak u ciebie ale moze sprawdz czy nei masz zatkanych odplywow pod aku i czy ci sie tam woda nie nazbierala i sie przelewa przez sciane grodziowa nie wiem czy taka jest konstrukcja w B3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aku w b3 jest przy lampie od strony kierowcy ;) Sprawdz kana ly odprowadzające wody z podszybia , mi w golfie mk3 sie zapchał i filtrem sie woda dostawała do środka :/ Dobrze że uszczelniłeś podstawke , w sumie u siebie też to zobacze bo bardzo nieprzyjemne jest zlanie auta i nie mam zamiaru przechodzić tego w b3 bo trzeba cały środek rozbierać prać i suszyć bo przeważnie już zaczyna gnić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też obstawiam na filtr kabinowy, bo też to przerabiałem : Tylko, że nie tyle uszczelka, co gumowe uszczelki na dwóch śrubach, którymi się ten filtr przykręca. Przez te śruby mi się woda lała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem, z przodu pod dywanikiem zawsze po deszczu niewielka plama wody, z tyłu również po lewej stronie jeszcze więcej, choć tutaj przypuszczam że cieknie po słupku, bo mam mokry pas bezpieczeństwa.

A w jaki sposób się dostaje do słupka nie mam pojęcia.

Wydaje mi sie że przez ten poziomy przytwierdzony do dachu pas do którego przykręcone są relingi ale nie wiem jak go odkręcić, u mechanika słyszałem że jest on na zaczepach i wystarczy podważyć ale nie za bardzo chce mi się w to wierzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przez ten poziomy przytwierdzony do dachu pas do którego przykręcone są relingi ale nie wiem jak go odkręcić,

Najpierw musisz relingi odkręcić....

Ja bym przyjrzał sie jak wyglądają uszczelki w dolnej części szyby w drzwiach, jak woda dostaje się ostro do drzwi przez ta uszczelkę to spora jej część ląduje w kabinie.

Same uszczelki drzwiowe też muszą być całe i nie porozrywane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności