Skocz do zawartości
Marcinos_AVF

TURBO AVF>BRD <Jak rzeczywiście wygląda dół???>

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów,

często przeglądam forum i sporo naczytałem się na temat "podkręcania" AWX/AVF i myślę ,że praktycznie wszystko na ten temat jest napisane.

Osobiście od dwóch lat jeżdźę 3bg z AVFem pod maską i programem 165/344

Ostatnio postanowiłem założyć Turbo BRD i inne niezbędne "gadżety" do wykonania STAGE 2

Niestety po montażu BRD w moim aucie pojawił się problem, auto dostało

niesamowitego laga.Oryginalne turbo zaczynało dmuchać od około 1600rpm

Nowe do 2tyś. kompletnie nie reaguje a dopiero przy 2200 osiąga pełną moc.

Dzwoniłem do kilku dobrych tunerów w tym kraju i ich zdania są podzielone,

jedni mówią że po korekcie będzie wstawało porównywalnie ze starym a inni

,że można podlać więcej paliwa z dołu ale zawiele się nie zmieni.

Moim zdaniem jeśli auto ma być użytkowane na co dzień taki lag jest denerwujący.Proszę o podzielenie się odczuciami osoby które mają już taką suszarkę u siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel

Podleją paliwa i lag będzie mniejszy,nie da się zrobić takiego dołu jak ma ory dmuchawka.

Jest to nie wykonalne bo tamta jest większa,ma cięższy wirnik itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie też dużo później wstaje brd w porównaniu do ori

ori wstawała mi gdzieś w granicach 1800/1900 obr/min

natomiast brd zwykle gdzieś koło 2200 obr/min

 

jutro jadę na wiruska także napiszę Ci co się zmieniło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po programie turbo będzie wstawać normalnie ok 2tys a lag będzie mniejszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolega miał BRD w A4 ( założone 0.230, pompa 11, przelot 2.5cala) strojone w ECU Project co z tego że miało 180/350(najwięcej na BRD wypluło 196/380) jak BRD późno wstawało( do 2tys dziura) i nijak nie dało się zrobić by szybciej reagowało , wkurzające to było i zostało zastapione hybryda awx/arl i problem został rozwiązany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie różnica nie jest jakaś kosmiczna i od 1,8tys robi się całkiem przyjemnie. Pozdrawiam BRD-owców;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie różnica nie jest jakaś kosmiczna i od 1,8tys robi się całkiem przyjemnie. Pozdrawiam BRD-owców

Potwierdzam :) U mnie przy 2tys. jest już ok 360Nm także nie mogę złego słowa powiedzieć o BRD :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie przy 2tys. jest już ok 360Nm

u mnie też jest tyle, ale dopiero przy 2500obr/min łamie kręgosłup...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli chyba dobry magik robi swoje :) i potrafi BRD dostroić

ma to chyba też swoje plusy bo nie meczy się silnika i sprzęgła poniżej 2 tys obrotów dajac gaz w podłoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to kwestia magika....te turbiny sa po prostu rozne i tyle.

Mialem BRD ktore tylko byly lizniete w sofcie i wstawaly pieknie. Mialem takie gdzie

robilo sie mapy prawie jak pod BIGTurbo a nadal kiszka byla...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rob - to myślisz że lepiej iść w hybrydę niż liczyć że się trafi dobra BRD ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel
niż liczyć że się trafi dobra BRD ?

 

A liczysz czy trafisz w totka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam BRD i od 1700obrotow mam juz 300NM

wczesniej mialem 300NM od 1600obrotow i 360nm od 1800obr.

ale i co z tego jak i tak daje buta dopiero od 2tys .. gdybym jezdzil tym dolem to po paru dniach juz by bylo po 2masie.. wiec co to za roznica dla was czy macie 200obrotow wyzej czy nizej ten moment?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności