Skocz do zawartości
kardynalski

Złamanie hasła Vista

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie wszyscy.

Mam taki oto problem.

Mój młodszy syn bawiąc się kompem, wprowadził hasło i go zapomniał. Jest to Vista i nic się nie otworzy ponieważ jest brak hasła. Jeśli ktoś miał podobny problem , albo wie jak to złamać będę wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem tak samo, tyle że sam po % namieszałem ;)

Viśta jest kijowa pod tym względem, kumpel męczył się 2 dni-bałem się że skończy się postawieniem systemu od nowa ale w końcu poszło.

W poniedziałek mogę zapytać jaki program ruszył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli potrzebujesz tylko wyciągnąć pliki, to odpal kompa pod dosem i skopiuj co Ci potrzebne na drugą partycję a potem format. Ew. możesz próbować podczas instalacji wybrać opcję Nie formatuj dysku (Pozostaw porządek plików bez zmian). Wtedy powinien się zainstalować system, ale pliki powinny pozostać na miejscu (nie gwarantuję). Jest też opcja Konsoli odzyskiwania systemu przy instalacji i tam może być opcja zmiany hasła...

 

pzdr, kris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie sprawa jest prosta, trzeba odpalić na viście konto master admina i zresetować (usunąć) hasło dla zadanego konta.

 

Jeżeli masz dostęp do innego konta na tym komputerze z prawami administratora to:

- w start menu znajdz "uruchom"

- następnie wklep control "userpasswords2"

- wybierz dla którego konta chcesz zmienić hasło, i wciśniej resetuj hasło

 

Jeżeli nie, podczas uruchamiania komputera wciskaj F8, wybierz tryb "windows safe mode" i powinieneś tam mieć konto administrator'a. I w tym momencie postępuj jak wyżej.

 

 

Have fun. :bezzebow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten program z linku jak i KontBoot działa perfekcyjnie od XP po Viste i 7,. Tylko trzeba ze zrozumieniem czytac co pisze, ustawic prawidlowo bootowanie z USB i wystartowac go z "palucha" Nie szukaj nic innego, bo szkoda czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten program niestety u mnie nie działa,

 

 

Jest tak : mój synek jest administratorem i utworzył sobie jedno jedyne konto i go zahasłował.

Komp się odpala w dosie i przechodzi na windows Vista, na samym początku odpalania komp pokazuje konta użytkowników - w tym przypadku tylko jednego - i pyta o hasło - którego nikt nie zna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W trybie awaryjnym możesz zalogować się na konto "administrator" w viście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę to trwało, ale się udało.

Otóż mój g*****rz tak się starał, że przypomniał sobie łaskawie to hasło, i oczywiście sam go skasował. Dzięki wszystkim za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności