Skocz do zawartości
user78

AutoHold jak bezpiecznie wyłączać

Rekomendowane odpowiedzi

Jak działa u Was funkcja AutoHold?

U mnie (skrzynia DSG) jeśli włączę AH i chcę wyłączyć silnik muszę najpierw wyłączyć AH i potem na P. Jeśli tego nie zrobię po ponownym uruchomieniu samochodu mam na wyświetlaczu błąd hamulca ręcznego. To samo jeśli przed wyłączeniem AH odepnę pas kierowcy. Jeśli przed zgaszeniem silnika wyłączę AH wszystko jest ok. Jak wyłączam samochód z włączoną fuknkcją AH to na wyświetlaczu pozostaje symbol hamulca ręcznego. Po ponownym uruchomieniu auta muszę chwilę pokombinować aby ręczny puścił. Wszystkie takie systuacje powodują pojawianie się błędów w testach VAGiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to chyba jest coś nie tak u Ciebie. Jak mam włączony AH i przełożę w pozycję P i wyłączę silnik to zdaje się (tu mam 95% pewności) zaciąga się samoczynnie ręczny. A już na pewno na 100% to jest nieistotne czy jest włączony AH czy wyłączony podczas wyłączania silnika. Później przy włączaniu nie ma żadnych błędów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To masz coś uwalone - jest jak napisał ciuciek.

 

Przy wyłączeniu silnika na P albo odpięciu pasów (w zatrzymanym samochodzie) AH sam się wyłącza a załącza hamulec postojowy.

 

Podejrzewam, że coś jest na rzeczy właśnie z hamulcem. A co jeżeli włączysz hamulec postojowy ręcznie na już zgaszonym silniku? Też pojawia się błąd?

Edytowane przez bartek.w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz problem z hamulcem a nie z AH . Podłącz Vaga i zobacz jakie błędy wywala .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczął bym od przycisku autoholda, bo straszliwie się sypią. A to ze po odpaleniu i "kombinacjach" udaj ci się ruszyć to kwesta tego, że pewnie zapinasz pas bezpieczeństwa, a wtedy jak ruszysz, to ręczny się odblokuje. W twoim przypadku widac ręczny działa cały czas w trybie awaryjnym. Zacznij od przycisku a jak to nie pomoże to to musisz grzebać w instalacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznę od przycisku HR, ponieważ wczoraj po wykasowaniu wszystkich błędów spróbowałem jeszcze raz z AutoHoldem i o dziwo zachowywał się tak jak powinien, tzn. po wyłączeniu silnika z włączonym AH zaciągał się ręczny i po ponownym uruchomieniu auta i ruszaniu ręczny sam się wyłączał. Problemy pojawiły się na nowo jak próbowałem ręcznie włączyć hamulec przyciskiem - znów zaczął wyskakiwać błąd "Parking Break fault - czytaj instr.". dzieje się to nieregularnie tzn. raz zaskoczy raz nie. Wnioskuje z tego, że trzeba najpierw sprawdzić ten sławetny przycisk od HR i zastosować patent z plastikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak wcześniej napisałem że problem leży po stronie hamulca (konkretnie przycisk )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sukces ;)

Wyjąłem przycisk (wystarczyło go wypchać od strony schowka pod przyciskiem), rozebrałem go wsadziłem płytkę plastikową i ... nadal błąd. Kombinowałem z różnymi izolacjami, w końcu poddałem się i złożyłem przycisk bez żadnych płytek, izolacji itp. Wykasowałem błędy VCDSem i... wszystko działa :dobrze Podejrzewam, że nie było gdzieś styku. teraz zarówno AutoHold jak i Hamulec ręczny działają tak jak instrukcja głosi. dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności