Skocz do zawartości
szczupak28

Wymiana simerbloków tylnej belki.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów.......Mam problem i licze że może koledzy z forum mi podpowiedza , co mam zrobic. Otóż wczoraj dość szybko wjechałem w zakret i mnie wyniosło.......finał tego taki że udezyłem tylnym kołem w krawężnik , felga skrzywiona i obydawa simerbloki tylnej belki naderwało , zmieniło się też troszke położenie koła kierownicy.I teraz moje pytanko........Czy uszkodzenie simerbloków w belce jest powodem zmiany położenia kierownicy? Założyłem zapasówke i autko jedzie normalnie nic nie sciąga , tylko czasem jest w tyle minimalny szum , nie wiem czym to jest spowodowane.Czy jesli wymienie simerbloki w belce to czy musze ustawiać zbiezność?Pozdrowionka.

Edytowane przez szczupak28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam kolegów.......Mam problem i licze że może koledzy z forum mi podpowiedza , co mam zrobic. Otóż wczoraj dość szybko wjechałem w zakret i mnie wyniosło.......finał tego taki że udezyłem tylnym kołem w krawężnik , felga skrzywiona i obydawa simerbloki tylnej belki naderwało , zmieniło się też troszke położenie koła kierownicy.I teraz moje pytanko........Czy uszkodzenie simerbloków w belce jest powodem zmiany położenia kierownicy? Założyłem zapasówke i autko jedzie normalnie nic nie sciąga , tylko czasem jest w tyle minimalny szum , nie wiem czym to jest spowodowane.Czy jesli wymienie simerbloki w belce to czy musze ustawiać zbiezność?Pozdrowionka.
jeśli wygiąłeś belkę to musisz ją wymienić bo geometrii nie ustawisz a szum to od łożyska które nie chodzi w tym miejscu gdzie powinno

radzę szybko to naprawić bo jak ci koło zablokuje przy 50 km/h to chyba nie musze mówić co się stanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_tytul1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeśli wygiąłeś belkę to musisz ją wymienić bo geometrii nie ustawisz a szum to od łożyska które nie chodzi w tym miejscu gdzie powinno

radzę szybko to naprawić bo jak ci koło zablokuje przy 50 km/h to chyba nie musze mówić co się stanie

Mielke jak mam to sprawdzic czy wygiołem belke? Pod autem nic nie widać , bo wchodziłem i niby belka prosta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mielke jak mam to sprawdzic czy wygiołem belke? Pod autem nic nie widać , bo wchodziłem i niby belka prosta
jeśli koło jest wygięte to na 90% masz skrzywioną belkę ale tak naprawdę sprawdzisz to na geometrii lub na ramie prostowniczej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alufelga jest troszke zwichrowana.........a gdzie jest taka rama prostownicza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mielke jak mam to sprawdzic czy wygiołem belke? Pod autem nic nie widać , bo wchodziłem i niby belka prosta

 

Jesli belka jest troche skrzywiona to mozesz tego nie zauwazyc pod autem. Po jakims czasie prawdopodobnie opone od uderzonego kola zacznie ci brac.

Raczej nie da rady jej wyprostowac. Proponuje kupic uzywana prostą z jakiegos rozbitka - wiecej niz 300 zl nie powinna kosztowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie tylko czemu samochód prowadzi się idelalnie i jak puszcze kierownice to jedzie sam prosto..........i dlaczego ta kierownica mi się skreciła troszke w prawo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie uderzyles tez przednim zawieszeniem w cos przy okazji?

Warto przejrzec jak wyglada drazek kierowniczy, jego koncowka i wahacze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napewno.Zawieszenie z przodu mam 100% sprawne .Przed tym kierownica była prosto , a teraz jest troszke skrecona w prawo aby jechać prosto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najproście pojedź gdzieś na piach, i sprawdź czy 4 śladów nie robisz, czasem się dokładnie trzeba śladom przyjrzeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie myśli mi się zmieniac belki bo roboty na cały dzień............juz i tak 350 zł trzeba wydać na simerbloki belki i 150 prostowanie i malowanie felgi.Zobacze p[o wymianie simerbloków co będzie.Jak kierownica nie powróci na miejsce to jade na geometrie........koledzy a dużo roboty jest przy wymianie simerblokóe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie myśli mi się zmieniac belki bo roboty na cały dzień............juz i tak 350 zł trzeba wydać na simerbloki belki i 150 prostowanie i malowanie felgi.Zobacze p[o wymianie simerbloków co będzie.Jak kierownica nie powróci na miejsce to jade na geometrie........koledzy a dużo roboty jest przy wymianie simerblokóe?

 

Względne pojęcie - czy dużo??, oceń sam:

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=12236

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś byłem na hurtowni i simerblok tylnej belki lemfordera to koszt 170 zł.Na szrocie stan idealny jeszcze z orginalnymi numerami WV 60 zł sztuka.............Panowie , a powiedzcie mi czy jeśli bym wymieniał całą belkę to od jakich innych aut sie nada belka do mojego Passata? Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boszzze...

nie simerbloki, tylko silentblocki. Po co chcesz zakładać używkę? Przecież używkę masz. Skąd wiesz jak te szrotowe będą się zachowywały po wciśnięcu. Nie mówiąc już o bezpieczeństwie.

Jeśli masz koło skrzywione i kierę wykręconą to nie pisz, że nie wymienisz bo droga - to są niestety koszty brawury - dałem dupy to musze za to płacić. I tyle.

Do Passata spasuje Ci tylko belka z Passata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze od Passata.......ale czy np. nada się od combi , po lifcie i od benzyniaka? czy tylko od sedana........Kolego ale nie chodzi mi o simerblock tylko mam uszkodzone obydwie tuleje belki tylnej i nie wiem czy przez to zmieniło sie położenie kierownnicy,,,,,,,czy przez uszkodzenie belki.Narazie założe obie tuleje belki i pojade na zbiezność i wtedy wszystko wyjdzie na jaw.Dziwi mnie tylko czemu samochód prowadzi sie idealnie i nic go nie sciąga.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
simerbloki
--->silentblock , tak to się nazywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej pewne ,że belka krzywa .Przyłóż długą deseczkę do rantów felgi i zmierz odległość jej od progu .Zrób to też z drugiej strony i porównaj.Kupiłem mojego passata po podobnej sytuacji co Twoja i też kierownica lekko stała bokiem .Po wymianie belki wróciła na swoje miejsce .Samochód po prostu sam korygował tor jazdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie kolego samochód prowadzi się idealnie , puszczam kierownice i jade normalnie , przy kazdej prędkości.No zrobie tak z deseczką tylko ze dopiero w piątek felge odbieram od naprawy, pozatymj mam uszkodzone tuleje gumowe wiec ta deseczka mi za dużo nie pomoże , pozatym jest korygacja na tulejach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy wymieniłem tuleje na nowe i okazało się że kierownica nie powróciła na swoje miejsce , pojechałem na zbiezność i okazało sie ze belka delikatnie krzywa.Mam pytanko? Czy podejdzie belka od passata 1.8T benzyna kombi rocznik 1998?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności