Skocz do zawartości
Grzesinek

Wskazania spalania w komputerze pokladowym

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam male zapytanie co do wskazan FISa zastanawia mnie czy to normalne ze wskazanie spalania po przejechaniu mniej wiecej 100 m wskazuje zawsze 15.9L nigdy mniej nie kiedy nawet dochodzi do ponad 30L. Mam passata B5 2000r 1.9 TDI ATJ. Bo mam wrazenie ze troszke duzo pali po miescie w granicach 8-9 litrow trasa przy spokojnej jezdzie 5.5-6 litrow.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bo mam wrazenie ze troszke duzo pali po miescie w granicach 8-9 litrow trasa przy spokojnej jezdzie 5.5-6 litrow.....

Wydaje mi sie ze spalanie masz w normie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam mam male zapytanie co do wskazan FISa zastanawia mnie czy to normalne ze wskazanie spalania po przejechaniu mniej wiecej 100 m wskazuje zawsze 15.9L nigdy mniej nie kiedy nawet dochodzi do ponad 30L. Mam passata B5 2000r 1.9 TDI ATJ. Bo mam wrazenie ze troszke duzo pali po miescie w granicach 8-9 litrow trasa przy spokojnej jezdzie 5.5-6 litrow.....
kolego ja mam tez taki sam motor jak Ty i jest to normalne, zwróć uwagę ze tam jest średnie spalanie na 100km, jak ty zrobisz nim 100 m, czy zostawisz go na postoju to komputer obliczy ci własnie taka dawkę na 100 km, ale spróbuj przejechać się z 5 km, zobaczysz ze spadnie do 6 l / 100km. To jest pokazane chwilowe średnie spalanie. Gorzej jak by ci palił faktycznie 15 l / 100 km hehe :D mój w trasie spala 5,2 l / 100km przy średniej prędkości 100km/h, miasto zaś około 7-8 l/100km. wiec wszystko w porządeczku nie ma co rozgrzebywać tematu :D pozdraVWiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie racje u mnie jest tak samo na początku pokazuje to co zapamięta a potem jest ok. spalanie na trasie ok. 6/100 pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje zobaczyć spalanie chwilowe po 100m, bedzie dużo dokładniejsze :fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy wskazania spalania na komputerze są adekwatne do rzeczywistego spalania ? Czy są to tylko orientacyjne wskazania ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Proponuje zobaczyć spalanie chwilowe po 100m, bedzie dużo dokładniejsze

 

coś Ci sie kolego pomieszało - spalanie chwilowe to jak sama nazwa mówi ilość paliwa jaką samochód spaliłby na dystansie 100km jadąc cały czas w warunkach z danej chwili. Położysz nogę na gaz to będzie 30l, puścisz gaz będzie 0. Ta opcja MFA nie ma absolutnie żadnego powiązania z przejechanym dystansem ;)

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzesinek ja po przejechaniu jakiś 10m mam 99,9l i wcale się tym nie przejmuję. Chodzi oczywiście o spalenie średnie a nie chwilowe. Jak dojadę do roboty jakieś 20km mam na średnim od 6 do 12. Zależy od tego czy jadę spokojnie czy tez się bardzo spieszę.

Przejedź dłuższą trasę kilkaset kilometrów i mniej więcej od połowy trasy średnie spalanie będzie się wahało +/- 0,5l.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem MFA troszkę zakłamuje wynik spalania, oczywiście w górę, (mój przypadek wiec nie krytykować :D ) zalałem go jak to mówią "pod korek", trasa Kraków -> Zakopane (noc) średnia prędkość 95 km/h, przejechałem 114 km MFA pokazał 5,7 l/100km a zmieściło się tylko 5,15 l na CPN'ie :D najlepsza metoda na sprawdzenie ile pali :D

 

---------- Post added at 22:21 ---------- Previous post was at 22:17 ----------

 

Panowie mam problem przy odpalaniu samochodu podskakuja mi obroty gdy obroty sie ureguluja jest ok tylko chodzi jak traktor jak by palil na 3 swiece dodam gazu i puszcze zgasnie ta sama sytuacja tylko jest ok lecz obroty sie wachaja lecz nie kuleje i jest ok co to jest
hmm motor to benzyna wiec może silniczek krokowy już padł, przepływka, sonda lambda, świece do wymiany, powietrze w paliwie, brudny filtr możliwości jest masa ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na gazie jest wszystko ok krokowy jest nowy swiece nowe filtry nowe

 

---------- Post added at 22:35 ---------- Previous post was at 22:30 ----------

 

zostaje powietrze w paliwie sonda przeplywka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spalanie wydawalo mi sie ze jest w normie szczegolmie na trasie. W miescie przy krotkich dystansach juz nie jest tak pieknie ale tez wielkiej tragedii nie ma zobaczymy zima hehe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

tak racja najlepsza metoda na sprawdzenie ale warunek jest jeszcze taki zeby taknowac na tej samej stacji przy tym samym dystrybutorze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam passata 1.9 tdi 110 km 98' automat spalanie miasto 10l na 100 km trasa 5.5-6l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka ,ja tez mam taki problem ,ze komputer mi szwankuje zacina sie ,pokazuje zla temp. ostratnio w cieple poludnie pokazywal 11 st. a po podskoczeniu na dolku zmienilo na 19 (tyle wieczorkiem juz moglo byc) ,ale zostalo tak do nocy. O co chodzi w czym problem ? cos nie laczy czy sie spsulo ? ,co do spalania to trasa 6l ,miasto 8 ale gaz wchodzi w podloge przy kazdej opkazji ,a wiec przy spokojnej jezdzie zejdzie do 7l na 100% ,ogolnie autko mam 3 dzien i zrobilem nim ok.300km razem z powrotem od kolesia co go kupilismy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz z termometrem to samo co ja. Zwarcie na kabelkach;-) Dziś będę wyjmował czujnik i sprawdzę kable przy okazji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Passat jest juz jakis czas co do spalania teraz kiedy juz jezdze spokojniej srednio na kazda stowke wychodzi ok. 6,1/6,2 -praktycznie miasto i kawalki poza miastem ok 12km w jedna strone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dużo cos wam te pasaciki 115 konne palą albo naprawdę cały czas podłoga :)

Mój miasto 8.1l a trasa 6 około :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego oczywiście ze sprawdzałem na dolewke czy tyle pali i praktycznie zgadzalo się z FIS-em

Wiadomo ze wszysko zależy od stylu jazdy na początku tez palil mi więcej ale wiadomo jak to jest jak się kupi nowe auto :)

pzdr. Koledzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogolnie jak obserwuje lub rozmawiam z uzytkownikami to PD pala wiecej jak VP

dopiero CR pala podobnie jak VPki ale to pewnie spowodowane jest mocami silnikow

 

moj vp od 5,5 do 7,5 L z przyczepa

na MFA teraz pokazuje 6L i gdzies tyle wyjdzie

za tydz wyjade caly zbiornik(od0 na full 65L i ni uja wiecej nie wejdzie) wiec oblicze bo licznik spisalem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy jest możliwość kalibracji komputera pokładowego, tak żeby średnie spalanie skorygować?

W swojej Fabii zawsze tankuje pod korek, resetuje komputer i po około 700 km tankuje. Spalanie z komputera w zasadzie pokrywa się z rzeczywistym - maksymalna różnica jaką odnotowałem to 0,2 litra (dane z około 40 tankowań)

Passat B5FL, którego posiadam od niedawna spala około 0,5 litra mniej niż podaje komputer (trasa rzeczywiste 5,2 przy wskazaniu kompa 5,5, miasto rzeczywiste 6,2 przy wskazaniu kompa 6,6).

I tu dochodzimy do sedna - kiedyś czytałem na forum Fabii, że w niej da się skorygować wskazania komputera tak, by były zbliżone do spalania rzeczywistego. Czy w Passacie też jest taka możliwość?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności