Skocz do zawartości
kris

Listwy boczne - demontaż

Rekomendowane odpowiedzi

Witam koledzy , przeszukałem forum i nigdzie nie mogę znależć jak zdemontować listwy boczne z drzwi oczywiście bez odkręcania mocowań wewnątrz. Niewiem , czy może wciskane są na jakichś zaczepach ? Może ktoś już to przerabiał ? "Odświerzyłem" już zderzaczki opalarką i zostały mi tylko te listwy , nie chciałbym ich pokrzywić ani połamać .Dzięki za każdą radę:kumple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Listy z boku są na kołkach z plastyku.

Ja jak je zdejmuje to odciągam listwę do siebie, z wyczuciem i wyskoczy z kołków. Inaczej jej nie zdemontujesz. Montuje się odwrotnie i dobija pięścią;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korki do listew do nabycia w sklepie motoryzacyjnym 15zł. za 10 szt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem też na etapie ściągania i malowania listew. Niestety zawsze przy ściąganiu pęka jakiś zaczep. Mi pękł jeden i musiałem podklejać pistoletem na plastikowe laski. Aby na 100% nie uszkodzić, trzeba ściągać tapicerkę i od wewnątrz wypychać lub najlepiej odcinać ostrymi obcęgami kołeczki. Nowe kołeczki kupiłem w sklepie. Składają się z 2 części. Tulejkę wkładamy na wcisk w blachę drzwi, a kołek wkładamy w uchwyt listwy i całość wciskamy. Jak teraz będę wkładał, to kołki posmaruję smarem, to może będzie można zdemontować bez uszkodzeń. Najlepiej też demontować w gorący dzień, bo plastik listew jest bardziej plastyczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki koledzy za radę :dobrze

pozdrowionka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej było by zdjąć tapicere bo bez tego to ciezko moze byc:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności