Skocz do zawartości
Vipergti

Problem z instalacją Monowtrysku 1,8 RP

Rekomendowane odpowiedzi

koledzy też mam RP rocznik 91 i nie mam podcisnienia przy aparacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Fotkę cyknę jutro jak się zwlokę z wyra bo zdycham, ale w ubiegłym tygodniu wyciągałem całą obudowę filtra powietrza, i zdejmowałem pokrywę wtrysku i wszelkie wężyki szły tak jak na rysunku z postu Vipergti

 

No rysunek jest pomocny, ale...

Od puszki idzie wężyk do gruszki z logo VW, z prawego króćca wychodzi wężyk i wpina się go do wtrysku, ale tam są dwa króćce, więc....

 

Stwórzmy dla pozostałych ładny i prosty schemat. Bądź tak miły i kopsnij się jutro do auta i narysuj na kartce co i jak ma być. Nie tylko Ja będę wdzięczny za to :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No rysunek jest pomocny, ale...
Wieczorem postaram sie wrzucić zdjęcia jak ja mam to podłączone. Resztę fotek mogę wysłać na maila bo wchodzi tylko 10 załączników

W??yki podcisnienia lewy do obudowy filtra powietrza  prawy do podstawy wtrysku.JPG

W??yk od podstawy wtrysku do pokrywy wtrysku.JPG

krĂłciec w??yka od podstawy wtrysku do pokrywy wtrysku.JPG

w??yki podcisnienia  do pokrywy wtrysku.JPG

za?lepiony krĂłciec.JPG

za?lepka krĂłcca.JPG

ilustracja zadzia?ania klapki w filtrze powietrza po uruchomieniu silnika.JPG

pozycja klapki w filtrze powietrza przed uruchomieniem silnika.JPG

Edytowane przez kajaru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wcześnie mówiłem połączenia jak na schemacie Vipergti, nie wiem tylko dlaczego jeden z krócców jest zaslepiony i kto to wyrzeźbił? Czyżby była u mnie wymiana aparatu zaplonewego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, czyli wiem mniej więcej co i jak, ale.... mam kolejne pytanie do Ciebie :)

 

Gdzie idą u Ciebie w aucie 2 węże od filtra węglowego(pod filtrem powietrza). Jeden idzie u mnie do tyłu auta, czyli zakładam, że do baku, a drugi..... :?:

 

W który króciec przy wtrysku masz wpięty wężyk, który idzie z góry(od gruszki z logo VW) :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdzie idą u Ciebie w aucie 2 węże od filtra węglowego(pod filtrem powietrza). Jeden idzie u mnie do tyłu auta, czyli zakładam, że do baku, a drugi.....

 

W który króciec przy wtrysku masz wpięty wężyk, który idzie z góry(od gruszki z logo VW)

1.

przewód z filtra węglowego (Filtr par paliwa bodajże) na zdjęciach jest opisany zaciśnięty metalową opaska

2.

To jest ten czarny cycek ze zdjętym wężykiem na pierwszym zdjęciu na samym środku, do którego idzie czarny wężyk ( na zdjęciach w bawełnianym czarnym oplocie) z góry(od gruszki z logo VW). Ciężko zrobić dobre fotki za mało miejsca pomiędzy ścianą grodziowa komory silnika a wtryskiem

krĂłciec do filtra oparĂłw paliwa.jpg

do filtra oparĂłw paliwa z.JPG

w??yki podcisnienia  do pokrywy wtrysku.JPG

pod??czenie w??ykĂłw do pokrywy wtrysku.JPG

Edytowane przez kajaru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i teraz wszystko jasne :!::D A na tym wężyku do filtra węglowego masz jakiś zawór :?:

 

Czyli tłumacząc łopatologicznie ma to wyglądać tak: :D

opt1284565231i.jpg

Edytowane przez zdun_VW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i teraz wszystko jasne A na tym wężyku do filtra węglowego masz jakiś zawór

Mam coś co widać na tej fotce jest nawet kostka z dwoma przewodami

 

Czyli tłumacząc łopatologicznie ma to wyglądać tak:

Łopatologicznie rzecz biorąc jest tak jak narysowałeś.

przewĂłd do filtra w?glowego.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to teraz pozostaje mi kupić ten zawór, bo kostkę, a raczej przewód z uciętą kostką mam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam RP w Golfie mk2 z 92r..Silnik napewno ORI i jest podciśnienie przy aparacie zapłonowym :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam RP w Golfie mk2 z 92r..Silnik napewno ORI i jest podciśnienie przy aparacie zapłonowym

A ja mam Gaza 69 z 72 roku, silnik też ori i też mam podciśnienie przy aparacie zapłonowym :) A tak na serio - mowa o pasku. W golfie jest inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam a ja mam prośbę czy mógłby któryś z kolegów podać numer fabryczny czujnika temperatury powietrza? będę bardzo wdzięczny

 

a może jeszcze ktoś ma schemat połączeń podciśnień w silniku 1F pasat b3 1.6 90r

Edytowane przez vip87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności