Skocz do zawartości
grzybek141

Problem z grzaniem i pytanie o rozrząd.

Rekomendowane odpowiedzi

Śruby od nagrzewnicy są po lewej stronie od węzy obiegowych co dochodzą do nagrzewnicy , jedna górna jest miej więcej na tej samej wysokości co węże a druga ok 30cm niżej mogą być zakryte izolacją. Jeżeli nagrzewnica do wymiany to życzę cierpliwości dwa dni temu miałem tą przyjemność:P. Pewnego razu siedziałem w aucie był na chodzie nagle z nawiewów zaczął wydobywać się dym to moja pierwsza myśl( auto się pali) uciekłem z auta:P okazało sie ze to para pachniało płynem wyciągnąłem węże od nagrzewnicy przy ściance grodziowej wziąłem kawałek rurki i zrobiłem obieg jeżdziłem bez ciepłego nawiewu. Ale już gitarra tylko ze po wymianie regulacja nawiewu trochę szwankuje a po za tym grzeje super. Korzystałem z fachowego opisu kolegi oto link http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=38825&highlight=wymiana+nagrzewnicy

 

---------- Post added at 22:01 ---------- Previous post was at 22:00 ----------

 

a to zdj to chyba w kanale było zrobione

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ydjecie to robiem y grz telefonem dlatego tak dziwnie widać... No to kurde sie zapowiada mi niezła impreza :/ :/ :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Ze zdjęciem jest ok. Jest to dolna śruba od nagrzewnicy, przykryta kawałkiem izolacji. krótko to możesz jeździć na obiegu, ale zrobić musisz bo zima idzie...Jak rozbebeszysz deskę i wyjmiesz nagrzewnice to pozakładaj wszędzie nowe uszczelki na płytkach sterujących, bo później mimo wymiany na nową możesz mieć problemy z grzaniem...

 

Zajrzyj do poniższych linków, tam jest wszystko :)

 

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=18521

 

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=38825

 

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=90184

 

i najlepszy: SZACUN dla REMEKa : http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=38825 ten sam link co wyżej.

 

P.S. Zrób to sam, mechanior zrobi Ci to na od*******.

 

 

pozdro

Edytowane przez baliosia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem , jutro zamierzam o tym sporo poczytac zrobie sobie notatki co potrzebuje i w tym tyg wymieniam nagrzewnice bo w sumie racja , jeszcze sie mi wysra w trasie przy - 20 i bede miał ciekawie... Jest jakas firma nagrzewnic jaką polecacie? ktoś pisał ze za 70 zł to już taka w miare a moze jest jakaś taka firma tak jak np w łożyskach SKF? :D pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Kup nową w sklepie, koszt ok 40zł, pamiętaj o oklejeniu klap.

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sklepie będzie nawet taniej niż na allegro jak się doliczy przesyłkę, ja zapłaciłem za swoją 33 zł jak dobrze pamiętam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że bede kupował w sklepie... Mam na miejscu znajomego co ma ceny takie jak na allegro lub czasami niższe :) wiec sie zobaczy co bedzie dobrego :) Aha i najważniejsze bede wymieniał sam to ze szwagrem , nie mieszkam w bloku mam podwórko i szope jakąś :D myślę że dam rade :)

Edytowane przez grzybek141

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiona FEBI za 47 zł, zastanawiałem sie jeszcze za jakąś nis.... jakiejś takiej firmy za około 100 zł ale to chyba nie ma sensu? bo jeszcze moge zmienic zamówienie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest tez miałem ten problem i wymieniłem na FEBI i działa do dzis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już mam prawie wszytsko co potrzebne.. Pianke pod panele-nie mam tylko kleju , tego patexu :| nagrzewnice, opaski zaciskowe, pistolecik z klejem żeby połamany moj, uszczelki do okien , otuliny chciałem jeszcze kupic spray silikonowy ale chyba jak mam te uszczelki do okien to tam ponaklejam gdzie ewentualnie miało by coś trzeszczeć :D Jutro wymiana :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymienione : nagrzwnica i termostat i wszystko niby hula bo mam zarabiste ogrzewanie teraz , płynu wlazło mi (bo wymieniałem 5,5 L) ale wskaźnik od temperatury pokazuje teraz na jałowym biegu 70 jak dobija do 80 to wąż dolny chłodnicy robi się gorący i spada do 70 :| możliwe że albo licznik mam zepsuty albo czujnik temperatury? jeszcze mam środek nie poskładany :manga to zmienie na stary licnzik bez obrotka to moze z tą temp sie wyjasni myslałem ze dopóki termostat zamknięty to bedzie 90 trzymał a tu pupa , znalazłem kilka nowych pytań jeszcze ale to za moment jak zdjęcia jakieś ogarne tego o co chce pytać i ogolnie jestem załamany tym jak poprzedni mechanicy np pourywali gdzieniegdzie śruby i nie zostało to naprawione albo coś pęknięte albo trytki :| zarzygany od spodu , ale to ewidentna wina uszczelki pod deklem , wiec caly blok pewnie mam w oleju :( ehh :dolamam

do tego wkurzyłem sie jak zobaczyłem że przewody WN mają przebicia i iskra po jednym skacze a wymieniałem w lipcu -.-

Edytowane przez grzybek141

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności