Skocz do zawartości
damcar

Passat CC vs B6 - różnice, podobieństwa

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy na dzien dzisiejszy poruszam sie B6 i co do zawieszenia jestem bardzo zadowolony - zero awaryjności (nie jak wielowahaczówka w b5)

Mam pytanko bo mysle nad kupnem Passata CC TDI 170PS czy tam także jest to samo zawieszenie co w B6?

 

pozdrawiam Damian

 

 

//Edit by tony_w: Temat wydzielony z Forum dla nowych.

EDIT2: Zredagowałem tytuł - przyszłościowo, można pytać o inne elementy/części/układy, etc...

Edytowane przez tony_w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanko bo mysle nad kupnem Passata CC TDI 170PS czy tam także jest to samo zawieszenie co w B6?

Tak. Passat CC ma taki sam zawias jak B6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie jak wielowahaczówka w b5

W B6 z tyłu też masz wielowahaczowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Passat CC to zwykła B6 tylko ma zmienioną karoserię a pozostałe elementy są takie same poza drobnostkami jak np. obicie drzwi.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Technicznie tak ale jednak inne. Jest lżejsze, CC ma też zdaje się inny rozstaw kół.

A co do awaryjnosci zawieszenia w B5 to jakaś bajka mam jeszcze B5 po FL, 180 tys i nic.

Wcześniej miałem Audi A6 '98/99 zawieszenie tej samej konstrukcji co w B5 i pierwsze części były wymieniane po 190tys km. To gdzie tu awaryjność? Jedyna sugestia używać oryginalnych lub sprawdzonej jakości części.

 

Mój kolega w tak zawieszeniowo zachwalanym Mondeo co 40-60 tys wymienia jakies graty bo tłucze!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Passat CC to zwykła B6 tylko ma zmienioną karoserię a pozostałe elementy są takie same poza drobnostkami jak np. obicie drzwi.

Kolego nie wprowadzaj innych w blad. CC do B6 dzieli wielka przepasc - acykolwiek elementy wkonczenia sa podobne. CC jest podobne bardzej do A5.

Dlaa mnie jest to zupelnie nowe auto z rodziny VW, z elementani wykonczenia od B6

 

A5

http://www.samar.pl/__/__la/pl/__ac/sec,47/rev/186/rse/1/__Nadwozia-Audi-A5-dynamika-i-elegancja.html

CC

http://www.samar.pl/__/__la/pl/__ac/sec,47/rev/231/rse/1/__Nadwozia-Volkswagen-Passat-CC-%E2%80%93-trzeci-w-rodzinie.html

Edytowane przez turbojajko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam B6 od 1.5 roku i juz nigy nie odwiedze salonu VW- chyba, że z kolejna reklamacją, nie ma takiej siły która by mnie zmusiła do kupna VW. Przez pierwszy rok jak auto było ubezpieczone na 100% marzyłem, zeby ktoś go skoił- ale nie stety problem pozostał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja mam B6 od 1.5 roku i juz nigy nie odwiedze salonu VW- chyba, że z kolejna reklamacją, nie ma takiej siły która by mnie zmusiła do kupna VW. Przez pierwszy rok jak auto było ubezpieczone na 100% marzyłem, zeby ktoś go skoił- ale nie stety problem pozostał.

Troche nie na temat.

Ja mam za to rocznik 2006, 180kkm przebiegu i jestem megazadowolony :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Na czym ta przepasc polega, ogladalem, jezdzilem i nie zauwazylem?

 

Naprawde nie dajmy sie zwariowac.

 

Dla mnie roznica polega na tym, ze do CC ze wsiadaniem i wysiadaniem maja problemy osoby w starszym wieku- trzeba sie po prostu schylic :(.

 

Swoja droga nie mialem okazji korzystac z tego auta, zima. Jak otwiera sie to auto jak popada marznaca mrzawka?

 

--

luk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego masz dobry gust. Passat cc ma lepsze zawieszenie, ponieważ z tyłu ma dwa amortyzatory dlatego lepiej pokonuje zakręty czy ronda. Mam Passata CC i z zawieszenia jestem bardzo zadowolony. Natomiast b6 z tyłu ma tylko jeden amortyzator.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Natomiast b6 z tyłu ma tylko jeden amortyzator.

Nie wiem czy się dobrze zrozumieliśmy, ale w CC jest na jedną stronę (tył) jeden amortyzator i jedna sprężyna czyli tak samo jak w B6.

Bez tytu?u.jpg

1.jpg

2.jpg

Edytowane przez Michał2008

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może CC 3.6 ma dwa amorki. Jarex gratuluję sprzęta sam się zastanawiam nad zamianą b6 na właśnie takie mocarne CC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego polecam z Passata cc z tym silnikiem. Przed Passatem CC miałem b6 z tym samym silnikiem co masz 2,0 tfsi 200km. Jeśli chodzi o moment wyprzedzania no to różnica jest spora. Naprawdę szczerze polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiadomo v6 i cztery buty to robi roznice :) . Gdzie ty kolego znajdujesz kawlek prostej aby sie tym rozpedzic :) ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlecę na autostradę i gaz do dechy. Jak jadę na zwykłej drodze, chwila moment i już wyprzedziłem samochód. Tak mignę że nawet policja mnie nie zdąży zauważyć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rowniez polecam CC, moze nie koniecznie V6 , TDI wg mnie jest godny polecenia.

Fajnie sie prowadzi, przyciaga uwage przechodni i napewno szybko jego design sie nie opatrzy :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko, że CC ma "jednakową" z b6 deskę. Samochód usportowiony powinien mieć bardziej sportowy design no i trochę lipa, że b6 ma ledy, a CC żarówy w tylnych lampach.

 

Co do TDI to IMO, profanacja w samochodzie tak wyglądającym z takim charakterem.

3,6 V6 to jedyna opcja jaka mnie interesuje no chyba, że wejdzie 2.0TFSI 4Motion.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2.0TFSI 4Motion.

 

jest już taka opcja ale nie na polski rynek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
poczekaj na b7

 

b7 bedzie dopiero za 2-3 lata więc nie wiem czy koledze chce się aż tyle czekać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności