Skocz do zawartości
Vax

Swiece zarowe

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktos sie orientuje jaki jest objaw wyeksploatowanych swiec zarowych?

 

Wydaje mi sie, ze moje sa juz do wymiany bo przy obecnej temperaturze (-15,-20) po spedzeniu calej nocy pod chumurka jak rano chce odpalic auto to swiece grzeja sie (do zgasniecia lampki) okolo 10-15 sekund. Auto tez cos niechetnie odpala.

Nie jest to raczej wina paliwa bo to testowalem (rozne stacje, dodatki itd).

 

Ciekwa jestem jak wyglada u was sprawa grzania swiec zarowych i odpalania klekotow po nocnych mrozach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Piter___

Yo!!!Czy masz spalone świece czy nie to kontrolka zawsze bedzie Ci świecić.Jak ciężko pali to wymień najlepiej komplet świec i bedzie ok.U mnie przy duzych mrozach długo grzeje i potem od razu zapala :D

Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem ten sam problem jeszcze dwa dni temu. wymieniłem wszystkie świece (tylko jedna była sprawna) i pali od pierwszego.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, ale aby dowiedzieć się, czy świece są sprawne należy je po prostu ......sprawdzić.

Należy odkręcić listwę zasilającą świece (mogą być też kable), zdjąć ją i kabelkiem podłączonym bezpośrednio do bieguna (+) akumulatora dotykać po kolei wierzchołek każdej ze świec. Jeśli świeca jest sprawna, to przy dotykaniu nastąpi iskrzenie. Jeśli któraś ze swiec jest niesprawna (nie widać iskrzenia) to napewno uległa uszkodzeniu i istnieje duże prawdopodobieństwo, że kolejne świece niedługo się skończą, dlatego też należy wymienić wszystkie świece.

 

Można również sprawdzić, czy przekaźnik świec podaje napięcie.

Jedna osoba włącza zapłon a druga przy pomocy żarówki obserwuje pojawienie się napięcia na listwie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość oni

przy tak niskich temperaturach jak -15 albo -20 diesel moze sie zbuntowac, i to niekoniecznie za sprawa swiec zarowych,wystarczy ze nie ma dobrego cisnienia na cylindrach,po calej nocy pod chmurka mozesz tez miec mocno oslabiony akumulator, lepiej sprawdzic wczesniej swiece zanim kupisz nowe i wymienisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Piter___
Można również sprawdzić, czy przekaźnik świec podaje napięcie.

Jedna osoba włącza zapłon a druga przy pomocy żarówki obserwuje pojawienie się napięcia na listwie.

 

Dokładnie tak robiłem i jest efekt, miałem spalony bezpiecznik :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za porady, na poczatek sprawdze czy jest na nich napiecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość stark

Tez miałem klopoty z odpaleniem passka, ale jak wymieniłem świeczki to mi -26 nie groźne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec sprawa sie wyjasnila a mianowicie nie dzialaly 3 swiece, az nie moge uwiezyc ze przy

-20 odpala na jednej swieczce :!:

Fakt, ze niechetenie palil i na poczatku wypluwal duzo klebow dymu.

 

Wyminilem swiece (nie miale dobrego klucza i sie niezle nameczylem z czwarta swieca :wink: ) i po calej nocy przy -20 odpala z pierwszego kopa i odrazu rowno pracuje oraz juz nie dymi :lol:

 

Problem rozwiazany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość andrzej770

mam pytanie u mojego passata nioe grzeją swiece ale terz nie pali śię kontrolka od świec .czy to może być przekażnik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

andrzej770, może.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość andrzej770

już wszystko sprawdziłem i okazuje śię że siadł modół ten co steruje świecami może ktos ma taki na sprzedaż? do 1,9 TD 55KW/75KM tylko nie mylcie ż przekażnikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opisz dokładnie, gdzie się znajduje ten moduł, jak wygląda i jakie ma oznaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie u mnie chyba także przy odpaleniu po nocnym postoju jak było -15C troszke długo krecił ale odpalił a z rury wydechowej wydobyło sie duzo czarnego dymu. Przez okolo 5 sekund od uruchomienia silnik strasznie "walił" a nastepnie było juz spoko. Czy to sa objawy padnietych swiec? jakie polecicie do mojego autka. No i najwazniejsze gdzie je znajde w silniku moze fotke ktos podesle. Pozdraiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

arkady ten czarny dym nie bardzo wskazuje na swiece, ale nie mam pomyslu, wiec napisze o swiecach :P swiece masz pod wtryskami, polaczone sa metalowa listwa napieciowa.

zobacz na obrazku

pompa2vp8.jpg

 

polecam ngk, beru. bosh ma duzo podrobek, zwlaszcza na allegro. komplet koszt 120-130

 

teraz sobie uswiadomilem, ze czarny [brunatny] dym moze byc wina lejacych wtryskow, ale przy dobrych swiecach powinien szybko palic i tego dymu nie powinno byc duzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rafalito
swiece masz pod wtryskami, polaczone sa metalowa listwa napieciowa.

zobacz na obrazku

 

Wszystko ładnie pięknie, tylko pytanie dotyczyło silnika tdi, w którym świece znajdują się tuż obok wtryskiwaczy a nie taj jak na fotce (dotyczącej silnika td np AAZ) pod nimi. Oprócz tego świece w tdi są inne, cieńsze, dłuższe a listwa prądowa mocowana jest na wcisk (jak fajka tradycyjnej świecy) a nie nakrętką.

Sposób sprawdzenia działania świec jest opisany na początku tego topicu, należy sprawdzić również bezpiecznik i przekaźnik świec żarowych, wówczas będzie pewność że wszystko działa jak należy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odnawiam temat:

 

jakiej firmy polecacie swiece zarowe do passata 1.9D ?

 

na allegro:

 

beru - 25 zl

febi - 15 zl

 

przy okazji jakie fabrycznie swiece montowano ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nr z etki N 102 130 01

rozmiar M12x1,25x21

cena wg etki 24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności