Skocz do zawartości
fb3

Czy ktoś wymieniał łożysko w rolce napinacza ?

Rekomendowane odpowiedzi

Głośno pracuje napinacz paska wieloklinowego silnik benzyna 1,6i AHL.

Wszystko wskazuje na łożysko napinacza, czy da się go wymienić czy tylko kompletny nowy napinacz ?

Edytowane przez fb3
Doprecyzowanie tematu wątku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej nowy przypuszczam ze chyba już wszyscy wymieniają cały napinacz. a pytałeś czy występuje takie łożysko do takiego napinacza??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Głośno pracuje napinacz paska wieloklinowego silnik benzyna 1,6i AHL.

Wszystko wskazuje na łożysko napinacza, czy da się go wymienić czy tylko kompletny nowy napinacz

Myślę że wystarczy wymienić rolkę napinacza. Cały kompletny napinacz to koszt ok 400 zł. Edytowane przez J@ceq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wystepuje wystepuje

znajdz na panoramie firm hurtownie lozysk szczecin podjuchy i wyslij im nr lozyska ze srodka, na bank beda mieli, do 1.8t mieli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy da się ustalić typ łożyska bez demontażu rolki ?

Napinacz widziałem jest na 3 śruby ale jak potem zdjąć rolkę to już nie bardzo wiem :taksobie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec odkrecasz napinacz, od wewna3 rolki masz czarna plastikowa plapke-zaslepke, podwarzasz ja i masz lozysko, wkladasz w imadlo odkrecasz cala rolke i po sprawie, pozostaje jeszcze kwestia wyciagniecia lozyska ale to po jakims czasie(jest troche zabawy)poddaje sie i wychodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja byłem w servisie vw bo mam to samo w dieslu AHF i powiedzieli że w servisie się nie dokupi samej tej części tylko trzeba zainwestować w cały nowy napinacz...:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh...czy ty aby na prawde masz te 23 lata??? Nie gniewaj sie to zart!!! No a od czego jest servis?

Od tego by cie skasowac za napinacz i robicizne, myslisz ze by sie im chcialo dlubac z lozyskiem? Losysko kosztuje jakies chyba 15 zlotych a napinacz ze 200 wiec odpowiec jasna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyciągnij napinacz, sprawdz czy rolka/łozysko nie ma zbyt duzego luzu bocznego (zawsze jest minimalne ) jesli nie to otworz je (łozysko-zazwyczaj ma gumowe uszczelnienie-mozna otworzyc cieniutkim srubokrecikiem) i zobacz w jakim stanie jest koszyk,przemyj łozysko w benzynie a następnie nałuz smaru litowego i zamknij uszczelniaczami.

 

Niejednokrotnie łozysko jest w dobrym stanie i moze jeszcze długo sie pokrecic ale niestety ori smar twardnieje a w dodatku jest go mało przez co rolka zaczyna piszczec, swiergotac itp....

 

ja wymieniałem rozrząd rok temu (ori- wszystko z emblematmi VW,AUdi, z serwisu) a kilka tyg temu zaczeła mi piszczec rolka!!!po 10 tyś km!!!! ori smar jest do dupy.... przeczysciłem nasmarowałem i nastała cisza!!! rolka kreci sie jak noweczka.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wyciągnij napinacz, sprawdz czy rolka/łozysko nie ma zbyt duzego luzu bocznego (zawsze jest minimalne ) jesli nie to otworz je (łozysko-zazwyczaj ma gumowe uszczelnienie-mozna otworzyc cieniutkim srubokrecikiem) i zobacz w jakim stanie jest koszyk,przemyj łozysko w benzynie a następnie nałuz smaru litowego i zamknij uszczelniaczami.

 

Kolega ma rację. Ja zrobiłem dosłownie to samo. I kasa zaoszczędzona. Tylko jak ładowałem smar to dałem go tyle, że aż skubany wypłynął przy zamykaniu go uszczelniaczem, który najpierw zdemontowałem. Zabawa warta "świeczki". Tylko trochę własnego czasu i następnę tysiączki nabijane. Ja jak narazie zrobiłem trochę ponad 4 tyś i nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wy czyba o innym typie lozyska mowicie ;) pierwsze slysze zeby lozysko bylo rozbieralne, z tego co wiem to sklada sie je na prasie automatycznej o nacisku znacznie przewyzszajacym 400 ton ;)

ale moze sie byle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pierwsze slysze zeby lozysko bylo rozbieralne,

 

A kto tu chce łożysko rozbierać, tu raczej wymienić całe z rolki napinacza.

Pozdrawiam - kosiad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a napinacz ze 200

 

dołóż jeszcze drugie tyle do tej centy albo jeszcze więcej to dopiero możesz kupić napinacz w servisie... a co do tego łożyska to ja tylko pytałem bo robiłem inne zakupy w servisie i po przeszukaniu etki nie znalazł czegoś takiego... pytał jakiegos mechanika i też pupa blada... ale podejrzewam że tak to już jest w tych servisach... a nie wiem i nie chce się dowiadywać na własnej skórze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co i kto rozumie pod pojeciem rozbierania łozyska ale... zazwyczaj łozyska są zamykane obustronnie uszczelniaczami metalowymi, gumowymi badz teflonowymi o sposobie montarzu uszczelnien nie bede pisac bo jest ich kilka.

 

Jesli rolka napinacza jest zbudowana na łozysku z uszczelniaczami gumowymi i istnieje mozliwośc ich wyjęcia to z powodzeniem mozna takie łozysko "rozebrac" (wyjac uszczelniacze) przemyc, nasmarowac i z powodzeniem zamknąc!

 

niestety sa rolki z metalowymi uszczelniaczami i w takiej budowie ze nie ma mozliiwosci dostania sie do łozyska i wtedy niestety pozostaje tylko wymiana...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie wymieniał ktoś łożysko w rolce napinacza w aucie jak w podpisie? Udało mi się go wyprasować, ale niestety są tylko na nim jakieś znaki INA, google nic nie znajduje. Może wiecie jakie tam podchodzi łożysko? Pokazałem w sklepie motoryzacyjnym i stwierdzili, że raczej takiego nigdzie nie dostanie.

Cena podobnego łożyska to ponad 80 zeta- wymiana mija się z celem. Zamówiłem nową rolkę INA.

Edytowane przez indyczes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności