Skocz do zawartości
czajek19

jakiego wzmaka , jakie głośniki wybrać

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , dzisiaj miałem przygodę z moim wzmacniaczem , a mianowicie się spalił, myślałem , że mogę go oddać do naprawy ale niestety zgubiłem kartę gwarancyjną i paragon tak więc po wzmaku..

Mam zamiar zrobić sobie od nowa granie w aucie ...

Muszę zakupić jakiś dobry wzmacniacz sądzę , że tak 400-500zł mogę przeznaczyć na niego.

Głośniki jakie obecnie posiadam to na przodzie Helix Db 62.1 , a na tyle Signaty H16 .

Jednak mam w planach wymianę tych głośników na DLS C6A i wsadził bym je na tył i przód . - no chyba , że macie jakieś lepsze propozycje

Z allegro idzie mi już kabel Dietz o taki http://allegro.pl/item1178294905_4_kanalowy_chinch_kabel_5_m_dietz.html#gallery

kabel zasilający + i - mam od spawarki :D gruby jak chu.. :D więc napewno wystarczy .

W planach też jest wsadzić skrzynie do bagażnika , ale puki co trwają nad nią prace :D

więc z góry dzięki za odpowiedzii podpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem jakieś dwa tygodnie temu głośniki hertza hsk -->> http://moto.allegro.pl/item1198888968_hertz_hsk_165_orginal.html narazie moge tylko powiedzieć że działają;) bo jeszcze ich nie podłączyłem czekam na przypływ gotówki i kupie jakiś wzmacniacz tylko jeszcze się nie zdecydowałem.

 

Możesz sobie poczytać tematy o głośnikach i wzmakach-->> http://www.forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=84437

 

http://www.forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=20652

 

http://www.forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=44862

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jednak mam w planach wymianę tych głośników na DLS C6A i wsadził bym je na tył i przód .

Istnieje jakiś powód, że instalacja ma być "quadro"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm nie :D szczerze mówiąc to naprawdę mam małą wiedzę na temat CA , ale sądzę po opiniach , że te głośniczki są dobre wrecz bardzo dobre :D dlatego myślałem nad ich wsadzeniem ale czy wsadzenie 4 takich samych glosnikow jest złe ? nie wiem dlatego pytam tutaj ludzi którzy znają się na tym a jest tu kilka takich osób i mam nadzieję , że mi podpowiedzą .. bo dla mnie to 2 tys czy więcej to są dość spore sumy i chciałbym je wykorzystać najlepiej jak się da

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wsadzanie 4 głośników nie jest złe ile tak naprawdę zbędne.

Na początek lepiej zbudować poprawną scenę stereo czyli 2 kanały lewi i prawy na na przykład 2-wey czyli zestaw odseparowany.

Wątpię abyś miał procesor dźwięku więc te tylne głośniki też byś miał w stereo więc psuło by to tak naprawdę nieco scenę tym którzy siedzą z przodu. Domyślam się że chcesz aby i pasażerowie coś słyszeli ale wierz mi w wygłuszonych drzwiach dobry zestaw będzie słyszalny i z tyłu.

W skrócie lepiej kupić lepszy zestaw na przód niż pchać się w 2 osobne zestawy gorszej jakości.

Za 2 tyś można kupić sporo fajnych klocków pytanie tylko czy nowe czy używane.

Zamiast 2 zestawów C6A kup jeden np R6A wyjdzie taniej a i wrażenia będą lepsze.

Wzmacniacz to coś co da około 80-100W na kanał, pytanie czy chcesz nowy czy używki też mogą być. no i czy 4 kanały czy 2 osobne wzmacniacze na skrzynie i zestaw przedni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale to sugerujesz , że nie opłaca się wstawiać głośników w przednie , dżwi i tylne :> czy jak :> możesz mi to jakoś wytłumaczyć na czym to polega i dlaczego tak ? i jeśli będę kupował to wszystko nowe na używki nawet nie patrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej tą kasę, którą miałeś władować w 2 zestawy daj na 1 porządny lub 1 i dobre wygłuszenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karolu koledzy tutaj sugerują żebyś w tylne drzwi nie wstawiał w ogóle głośników tylko skupił się na drzwiach przednich i założył tam porządny zestaw + wygłuszenie drzwi. Ja absolutnie tego nie neguje ale za ok dwa tygodnie będe montował u siebie CA (powoli kompletuję sprzęt). U mnie będa głośniki i z przodu i z tyłu. Z przodu będą to Hertz HSK, a z tyłu standardowe, wszystkie drzwi będą wygłuszone i do tego dojdzie wzmacniacz 4-tero kanałowy. Narazie będzie bez subwoofera, może w przyszłości. Mam już 8 głośników i je zamontuję jak mi te z tyłu będą psuły scenę muzyczną to wtedy je odłącze.

Edytowane przez Marcin_e36

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

samochód mam już wygłuszony , czyli mówicie żeby zamiast za 1200zł kupic 4 głośniki to za tą samą cene kupić 2 . Powiem szczerze , że żeby się do tego przekonać musiałbym zobaczyć jakiś właśnie taki zestaw na żywo jak gra . Bo ja wiem po sobie , że początkowo miałem te helixy db 62.1 tylko w przednich dżwiach i teraz dodałem nie tak dawno wsumie te signaty h16 i gra to wszystko o wiele lepiej niż tylko jak były wsadzone te helixy na przód

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekonać? Kolego z doświadczenia już wiem że przekonywanie kogokolwiek mija się z celem, wiele razy mówiłem komuś co i jak a i tak większość ludzi zrobi po swojemu dlatego przekonywał Cię nie będę zrobisz jak chcesz to twoje auto twoja kasa i Tobie ma się podobać, napisałem Ci jak by było zrobić najlepiej no ale jak chcesz mieć 2 pary głośników to i tak kupisz te 2 pary :)

Skoro już przystajesz przy tym aby mieć głośniki z przodu i z tyłu to nie kupuj nowego zestawu a wstaw te helixy na tył a do przodu kup coś lepszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powiem szczerze , że żeby się do tego przekonać musiałbym zobaczyć jakiś właśnie taki zestaw na żywo jak gra .

 

zapraszam :) u mnie gra dls r6a w przednich drzwiach i robi robotę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też padło na r6a do porównywałem je sobie z po-650 i tempo 6 jakoś r6a najbardziej mi do gustu przypadł.

A skoro chcesz się przekonać to wpadnij do kogoś kto ma coś lepszego wstawione i sam ocenisz czy konieczne jest wstawianie 2 zestawów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zapraszam u mnie gra dls r6a w przednich drzwiach i robi robotę
to zobaczę na spocie we wrześniu w lublinie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje pojechać na jakieś zawody CA i podpatrzeć u startujących czy ktoś ma w tylnych drzwiach głośniki :) Porządny przód i skrzynka w bagażniku wystarczy, oczywiście jednostka sterująca i wzmak tez porządnej jakości. Pasażerowie z tylu tez nie będą narzekać. No chyba ze komuś zależy na trzeszczącym ciśnieniu wtedy to buszmany z allegro wystarcza :).

"Mieszanie" głośników fabrycznych z jakimiś lepszymi tez nie jest dobre. Te standardowe są papierowe i obniża jakość zestawu.

Jest takie powiedzenie: "audio będzie grało tak jak jego najgorszy element".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no byłem właśnie na zawodach w car audio.......... i przykładowo mercedes firmy JBL miał w jednych dzwiach 5 głośników :) , no i cały bagażnik zarąbany sprzętem :) inne samochody podobnie , mało kto miał standardowe 1 taszki w dzwiach .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Democar'y to inna historia, chodziło mi o to ze montowanie głosników gorszych w tył jest bezsensowne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja wiem , że bezsensowne . Tylko ja pytam czy jak wsadze dajmy na to te r6a w przednie dżwi to czy będzie różnica wgraniu jak wsadzę je też w tył ? Bo tu mi mówicie , że włożenie na tyl nic da , wręcz pogorszy granie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że chłopakom chodziło o to że jak zamontujesz głośniki z tyłu to dźwięk do przodu może dochodzić w innej fazie, przez co odsłuch będzie zniekształcony i byle jaki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czajek19 jaką różnicę chcesz uzyskać powiedz?

Najpierw pytałeś o C6A dostałeś odpowiedź że lepiej jedne r6a niż 2 c6a teraz mówisz o 2 r6a.

Zagra to głośniej będzie grać czysto ale bez procesora dźwięku mija się to po prostu z celem co Ci po 2 zestawach stereo ? skoro to i tak będzie tylko stereo ? tyle że z przodu i z tyłu.

Nie chodzi o to że jak wstawisz 2x r6a to zagra to gorzej niż jeden zestaw ale jak by to powiedzieć jest to przerost treści nad formą zamiast dokładać do głośników w tylnych drzwiach lepiej dołożyć do innych klocków.

Ale z tego co piszesz widzę że decyzję i tak już podoiłeś więc dalsze doktoryzowanie się na temat czy to coś da jest zbędne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włóż r6a do przodu, usiądź z przodu, a potem z tyłu. Zobaczysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności