Skocz do zawartości
czajek19

jakiego wzmaka , jakie głośniki wybrać

Rekomendowane odpowiedzi

o tego merca mi chodziło znalazłem foto :) ale włoże tak jak mówicie 1 pare głośników tych r6a powiedzcie mi tylko jakiego wzmaka pod to

P1076044.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Demo cary to jest inna bajka, po pierwsze tam efekt wizualny audio jest bardzo ważny i tam trzeba wyeksponować jakąś tam część ich produktów więc muszą wsadzać więcej tych głośników.

Poza tym skąd wiesz czy ten merc nie miał procesora dźwięku? który bo rozdzielił na więcej kanałów sygnał z jednostki sterującej i odpowiednio pokierował dźwiękiem w tym aucie?

Słyszałem już trochę głośników sporo nawet przez moje auto poprzednie się przewinęło ale do nowego wybór padł też na R6A jeszcze co prawda nie wygłuszyłem drzwi w ten wekend jak czas pozwoli się za to zabiorę w dodatku gra mi to na fabrycznej navi ale i tak wiem już że nie będę żałował tego wyboru porównywałem je z PO-650 i tempo 6 dla mnie dlsy są bardziej odpowiednie ja lubię takie mocne uderzenie i nieco ostrzejszą górę choć w tych dls i tak na medium zwrotke ustawiłem i dla mnie za te pieniądze grają świetnie, słyszałem lepsze głośniki ale to już bym musiał z 1500zł wyłożyć a tyle po zmianie auta po prostu nie mam:) może kiedyś.

Wzmacniacz do dls to coś z 90W na kanał pytanie czy chcesz 2 czy 4 kanałowy, z tego co pamiętam pisałeś że nówkę chcesz.

Ja mam pdx 4.150 i gra to wyśmienicie ale cóż wzmacniacz swoje kosztuje.

Edytowane przez mag2k3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Dostałem w prezencie wzmacniacz JBL Decade, niestety na obudowie nie widać dokładnie jaki to model, znalazłem jedynie oznaczenie na naklejce: RN 6502-12104.

Możecie podpowiedzieć co to za wzmacniacz? i polecic jakąś skrzynie która ładnie by zagrała w sedanie?

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam w swoim B5FL zalozone fabrycznie 4 glosniki (przod+tyl) i 4 tweetery (przod+tyl).

Chce je wszystkie wymienic na cos lepszego.

Znajomy ktory ma fiola na punkcie Car Audio doradzil mi firme DLS.

Na przod komplet glosnikow z wyzszej polki ze zwrotnicami,

a na tyl cos slabszego bez zwrotnic.

Czy to dobre rozwiazanie?

Czekam na jakies sugestie co do wyboru modelu i wogle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznij może od budżetu jakim dysponujesz. Muzyki jaką słuchasz i preferencje brzmieniowe. W ciemno nikt Ci nie pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budzet!? Hmm.. nie mam zielonego pojecia...

Wiesz tak naprawde to jestem z tego typu ludzi co wola poczkac i uzbierac na cos lepszego niz kupic jakies g*wno i sie pozniej wkurzac.

Oczywiscie nie chodzi mi tutaj o inwestowanie nie bagatelnych pieniadzy w sprzet CA.

Myslalem o czyms sredniej klasy:

1000pln na glosniki

1000pln na wzmacniacz

+ jakies pozadne radio najlepiej z dvd.

Ogladalem Sony Xav-60. Bardzo mi sie podoba wizualnie ale nie wiem jak pod wzgledem technicznym.

Muzyka.... Hmmm oj przerozna.. Od Metallici przez Vangelisa az do Hip-hop-u...

 

Chodzi mi o ladne czyste brzmienie.. Nie o jakis ciezki bass...

Ma ladne czysto grac bez pierdzenia..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1000pln na glosniki

1000pln na wzmacniacz

+ jakies pozadne radio najlepiej z dvd.

i to...

Ogladalem Sony Xav-60

 

coś mi się wydaje, że to w parze nie idzie.... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm? A moze rozwiniesz sie troche w temacie?

Dlaczego nie ida w parze?

To jakie radio bys polecal?

Najlepiej zeby bylo 2din

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tylnych drzwiach zapomnij, daj coś mocniejszego na przód. No jeśli już się uprzesz na ten tył to nie słabsze, bo całość zagra jak te słabsze. Porządne wyciszenie, przy mocniejszych głośnikach nawet sam boczek od środka. Widziałem w b5 przy mocnym zestawie jak graja przyciski od szyb i klamki :) Konkretnego radia nie polecę jedynie firmę Alpine. Zajrzyj w opis mojego autka, mam zestaw "budżetowy" ale gra całkiem poprawnie i jeśli trzeba to głośno :)

A te dvd to przemyśl czy ci tak bardzo potrzebne. w/g mnie to w czasie jazdy to patrzysz się raczej na drogę, na parkingu raczej się nie siedzi w samochodzie, z tyłu trzeba się wychylać żeby coś zobaczyć zresztą tez niewiele widać bo ekran mały. Więc lepiej może dołożyć do lepszych parametrów radja jak do "wodotrysków", którymi tak naprawde bedzie sie tylko mozna pochwalić.

Edytowane przez gorin83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mowisz ze polecasz Alpine!?

To wyglada na niezle cacko - Alpine IXA-W404!!! :D

Co mowisz?

Troche drogo ale wyglada niezle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie zapomnij dać mat na drzwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiem, tylko ze jakos sie upierdzielilem zeby koniecznie bylo 2 din.. :(

bo jak wyjme fabryczne radio i zmieniarke to nie bede mial co wsadzic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha rozumiem, można kieszeń na drobiazgi :D To które pokazałeś jest ok, jakość dźwięku będzie dobra, ma spore możliwości rozbudowy. Parametrami podobne do mojego (cda 9886r) który jak na moje uszy gra bardzo dobrze :). Może ktoś jeszcze się wypowie i oceni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam !! :)

 

Witam,

 

Dostałem w prezencie wzmacniacz JBL Decade, niestety na obudowie nie widać dokładnie jaki to model, znalazłem jedynie oznaczenie na naklejce: RN 6502-12104.

Możecie podpowiedzieć co to za wzmacniacz? i polecic jakąś skrzynie która ładnie by zagrała w sedanie?

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam wzmaka GTO 755.6 , Kable dietz 20mm też już zakupiłem i rozglądam się teraz za jakimś subem i tu PROSZĘ WAS O POMOC ...w przyszłym tyg chcę się brać za montaż ale subika muszę jeszce wybrać i zakupić myślałem nad infinity ref1260w zestaw ma chodzić w passacie b5 fl sedanie PROSZĘ WAS O DOBRANIE MI CZEGOŚ odpowiedniego ...czy skrzynia zamknięta czy z bass reflexem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie bijcie za te pytania ale nie mam zbyt duzego pojęcia na temat car audio... i tu moje pytanko czy możecie mi polecic jakis zestaw (skrzynia basowa + wzmacniacz) w granich 500zł, nie mam aż takich wymogów zeby inwestowac w to 2-3 tysie. I wzmacniac 4 kanałowy jest lepszy niż 2?

moze takie cos ? http://allegro.pl/wzmacniacz-4-kanaly-400w-rms-tuning-i1228353293.html albo http://allegro.pl/wzmacniacz-900w4xkanal-neon-kable-mocarz-zwrotnic-i1239911460.html

+ jakas skrzynia Lanzar ?

Edytowane przez irift

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, pisze tutaj żeby nie zakładać nowego tematu. Jaką kupić lub zrobić skrzynie basową najlepiej z MDF'u z bass reflexem szczelinowym mam głośnik rockford R1S412 jaka pojemność powinna być lub dajcie linki na allegro bo nie wiem jaki dokładnie...

tak chodzi do dzisiaj ale skrzynia zamknięta tak mała jest nie wystarczająca :

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Kable do wymiany bo te masz za cienkie

2. Wzmak kiepskiej jakości raczej nie wydaje mi się aby mógł dać te 150 W mocy jak ma napisane w specyfikacji

 

mam głośnik rockford R1S412 jaka pojemność powinna być lub dajcie linki na allegro bo nie wiem jaki dokładnie...

 

TU sobie zerknij co i jak

 

tak chodzi do dzisiaj ale skrzynia zamknięta tak mała jest nie wystarczająca

 

Zamknięta powinna mieć około 27 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności