Skocz do zawartości
gino9

jak zdjac deske rozdzielcza

Rekomendowane odpowiedzi

mam problem.na zakretach cos mi puka w desce rozdzielczej przy samej szybie przedniej(lewa strona dmuchawy na szybe).chcialbym ja rozkrecic i zobaczyc co tam sie poluzowalo.i tu jest problem.niewiem jak do tego sie zabrac,czy poduszka moze wystrzelic???zaznacze ze zaczalem to slyszec po wymianie filtra kabiny(tak mi sie wydaje)moze stukalo wczesniej a nie slyszalem.prosze o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dayv
zaznacze ze zaczalem to slyszec po wymianie filtra kabiny

 

najpierw to spr. czy czegos nie zgubiles przypadkiem w komorze silnika i jeszcze raz powtorz procedure wymiany filtra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć

aby zdjąć deskę rozdzielcza trzeba najpierw odłączyć akumulator bo maże poduchy potargać

1)zdjąć zaślepki z boku deski z lewej i z prawej strony

2)odkręcić małe śrubki na imbus (gwiazdka)

3)jeżeli masz klimatronik to należy ją zdemontować bo są tam ok 6 śrub schowanych:

a)zdjąć ramkę od klimatronik

b)odkręcić 4 śruby

4)odkręcić schowek

5)odkręcić plastik co masz nad nogami

6)odkręcić z dołu kierownicę (spadnie na dół)

7)odkręcić kolumnę środkową w okolicach klimatronik (bo są tam 2 śruby schowane)

8)odłączyć zegar

9)odłączyć czujnik na środku deski

10)wyjąć deskę rozdzielczą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zaznacze ze zaczalem to slyszec po wymianie filtra kabiny

 

najpierw to spr. czy czegos nie zgubiles przypadkiem w komorze silnika i jeszcze raz powtorz procedure wymiany filtra

dzieki.sam nie wymienialem filtra,robil to aso vw.takze niewiem nawet gdzie dokladnie jest.ale mam nadzieje ze znajde na forum.a co moglbym zgobic z komory silnika to nawet niemam pojecia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dayv
dzieki.sam nie wymienialem filtra,robil to aso vw.takze niewiem nawet gdzie dokladnie jest.ale mam nadzieje ze znajde na forum.a co moglbym zgobic z komory silnika to nawet niemam pojecia.

 

nie zabieraj sie za rozbieranie deski jezeli w aso wymieniales filtry....

Wiaze fakt ze cos Ci stuka z wymiana filtra.... Jezeli go wymieniles i od tego momentu wiesz ze cos halasuje to pasuje chociaz sprawdzic jak zostal zamontowany czy cos "przypadkiem" nie zostal ozostawione w komorze silnika. Odnajdywanie takich swierszczy i halasikow to trodna sprawa....Niegdys byl opisywany problem halasu non stop ze to od silnika ze to silnik silnik silnik.... a okazalo sie ze to lacznik tlumika(plecionka)....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra wiem co ci puka - ale to wada fabryczna i ktoś pewnie już tam grzebał.

 

Puka ci od środka w samym rogu szyby taka konstrukcja kokpitu i wyprofilowanie podszybia

 

czasem puka z prawej strony czasem z lewej w zależności jak ustawisz kokpit na śrubach. Jeśli chcesz sprawdzić w którym miejscu to możesz włożyć tam kawałek gumowego klocka pomiędzy deskę a szybę. Miemcy wiedzieli co jest grane ale nie chciało im sie tego naprawiać w modelu 3BG standardowo w punkty mocowania deski wkładali kawałek małego filczyku który zapobiegał przed ocieraniem deski o konstrukcję.

 

Co do wyjęcia kokpitu to robota na dobre kilka godzin.

 

img78237yw.th.jpg img78229mj.th.jpg img78154nm.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wyjmuj deski jeśli nie ma koniczności,zrób tak jak ja,poprostu wepchnij szare gąbki po dwóch stronach między szybę a deskę ,to powinno pomóc,jak nie to wtedy będziesz się zastanawiał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość phans

Ja to muszę deskę rozdzielczą wymienić (wcześniej czy później). Ponieważ nikt w wątku http://www.forum.vw-passat.pl/topics18/deska-rozdzielcza-vt8373.htm mi nie odpowiedział a widzę, że z tą tematyką niektórzy się zetknęli to na co powinienem zwrócić uwagę przy kupnie używanej deski? Podobno mam kupić deskę w której poduchy nie były wystrzelone? Czy się czymś różnią 3B od 3BG? Podobno pracochłonność to ok. 2h chociaż niektórzy twierdzą, że 3h a jak kiedyś dzwoniłem do ASO to oni stwierdzili, że cały dzień (uzasadnienie kwoty 1200zł za wymianę :-) ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz kupić od 3BG (wewnętrzne mocowania są minimalnie inne)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość phans
Musisz kupić od 3BG (wewnętrzne mocowania są minimalnie inne)

Dzięki.

A jak odróżnić deske z 3B od 3BG. Czy na desce jest data produkcji i po tym ew. wywnioskować czy jest do 3BG?

Na allegro sprzedają deski z zaślepką i bez zaślepki(chodzi o zaślepke na poduszkę pasażera i prawdopodobnie jakieś tam blaszki które się odginają w razie wystrzału poduszki). Podobno powinienem kupić deskę bez zaślepki i tą moją zaślepkę, którą mam przełożyć do deski którą kupię? Czy ktoś może to potwierdzić bo to są informacje od handlarzy którzy te deski sprzedają a jak wiadomo lepiej takie informacje potwierdzić z kilku źródeł.

Czy pod pojęciem zaślepki mam rozumieć dodatkowo cały mechanizm odpowiedzialny za prawidłowy mechaniczny wystrzał poduszki(jakieś tam są blaszki które raz odgięte w ramach wystrzału poduchy nie powinny być naprawiane i dalej używane)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gino9 szybiarze cos tam wierca i kleja :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
szybiarze cos tam wierca i kleja

Ale nie takiego pająka tylko małe pęknięcia, do 2 cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klejenie 1cm kosztuje około 50zł

nowa z wyminą około 400zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nieźle pchałeś te gąbki :rotfl: ,trzeba było z umiarem,ale już po ptakach.W ASO 1200zł szyba z wymianą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności