Skocz do zawartości
popo80

rozrusznik nie kreci ale bendix slychac

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc

 

Mam problem z odpaleniem, rozrusznik nie kreci ale bendix ( elektromagnes) slychac jak przeskakuje za kazdym razem. Na popych pali. Stalo sie to wtedy gdy za szybko przekrecilem kluczyl - zolta dioda mowila jeszcze ze sie swiece grzeja a ja odruchowo przekrecilem i od tamtej pory cisza :( Co to moze byc ?

 

Grube kable czyscilem, "wsuwke" sprawdzalem, mlotkiem lekko stukalem po obudowie niestety nic nie pomoglo :(

 

dzieki za pomoc

pozdrawiam

Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czesc

 

Mam problem z odpaleniem, rozrusznik nie kreci ale bendix ( elektromagnes) slychac jak przeskakuje za kazdym razem. Na popych pali. Stalo sie to wtedy gdy za szybko przekrecilem kluczyl - zolta dioda mowila jeszcze ze sie swiece grzeja a ja odruchowo przekrecilem i od tamtej pory cisza :( Co to moze byc ?

 

Grube kable czyscilem, "wsuwke" sprawdzalem, mlotkiem lekko stukalem po obudowie niestety nic nie pomoglo :(

 

dzieki za pomoc

pozdrawiam

Piotr

a sprawdziłeś masę aku i jeśli słychać go to znaczy że nie ma siły go wybić na koło zamachowe czyli coś się przytarło w nim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli elektromagnes stuka a rozrusznik nie kręci to szczotki sie skończyły -ewentualnie aku słaby ale wtedy przygasają kontrolki gdy próbuje się kręcić rozrusznikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz go na krotko podaj mu dwa plusy tam gdzie kostka wchodzi ze stacyjki i tam gdzie z aku :) jezeli zle mowie to mnie poprawcie. Umnie tak bylo identycznie. Na krotko tez nie krecil wszystkie przewody wyczyszczone wyszliffowane rozrusznik nowy :) a okazalo sie ze mialem dwa akumulatory ktore nadaja sie tylko na smietnik :) ale jak krecilem kontrolki mi nie przygasaly tez tak cykał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli słychać stukanie to elktromagnes działa prawidłowo, ale wirnik silnika się nie kręci i tu mogą być zawieszone szczotki lub już zużyte. Poproś kogoś o pomoc aby próbował odpalać, a Ty stukaj czymś w rozrusznik i na krótką metę taka czynność może pomóc, ale podejrzewam, że bez rozbiórki rozrusznika się nie obędzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak będziesz wyjmował rozrusznik to będziesz miał 3 długie śruby. Już nie pamiętam jakie, Klucz płaski bodajże chyba 11 i odkręcasz. Acha ajlepiej jakbyś przed wyjęciem rozrusznika podlewarował skrzynię biegów bo potem możesz mieć problemy z założeniem rozrusznika, unieś go tak aby max 1cm poszedł go góry ale aby też nie opadł. CO do gwizdu w rozruszniku stawiałbym na słaby aku ortaz łopatki na wirniku plastikowe. Po prostu zmieliło je. Zestaw naprawczy okł. 30zł (łopatka wirnika, tuleja, szczotkotrzymacz)

Może być też taka przyczyna że po prostu sprzęgięłko w rozruszniku ci nie odbiło i teraz tylko gwiżdże. Tak jak mówie bez wyjęcia go i rozebrania się nie obędzie.

Było o tym już pisane poszukaj na forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności