Skocz do zawartości
Nuttie

zepsuty głośnik, co zamiast niego w zestawie na zwrotnicy

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Padł mi jeden głośnik w drzwiach 165mm, tzn. strasznie pierdzi trzeszczy i w ogóle. Jak się do niego dobrałem, to reaguje poprawą dźwięku jak się te przewodziki od styków do membrany "naciągnie palcem". Ale to nie ważne. Mam zestaw z odseparowanymi tweeterami na zwrotnicy. Chcę dokupić same dwa głośniki (wymiana parami) 165mm no i patrze na allegro a tam są różne głośniki, tyle że większość z nich ma w "sobie" tweetera też. Czy jak kupię taki głośnik mając zwrotnice, tweetery osobne, to nie będą te tweeterki w tym nowym głośniku przeszkadzać? Tzn. wydawać jakiegoś głupiego dźwięku? Czy jakaś moc głośnika jest ważna coby się nie spalił albo co? :)

 

Nie chodzi mi czy głośniki dobrze grają czy mają dobre basy, tylko chodzi mi o to czy technicznie nic się nie będzie mieszać jak zamiast zwykłego głośnika 165mm z zestawu odseparowanego, zamontuję głośnik z wbudowanym tweeterem (3 drożny, chyba tak to się nazywa) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie pomiesza, sam mam tak przód puszczony przez zwrotnice i gra bardzo dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli jak w podszybiu mam tweetera, a w drzwiach zwykły głośnik 165mm, to jak ten 165mm podmienię na głośnik z wbudowanym tweeterem to nic się nie stanie? Mam obecnie w aucie zestaw odseparowany sony za ok 800zł, no i jeden głośnik mi właśnie padł :/ podziałał 3 lata :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam w podszybiu tweeter a w drzwiach też głośnik z gwizdkiem-gra to normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie chodzi mi czy głośniki dobrze grają czy mają dobre basy, tylko chodzi mi o to czy technicznie nic się nie będzie mieszać jak zamiast zwykłego głośnika 165mm z zestawu odseparowanego, zamontuję głośnik z wbudowanym tweeterem (3 drożny, chyba tak to się nazywa) ?

 

To jakbyś zamienił alu na kołpaki... Współosiowe głośniki, które chcesz zamontować to kiepskie rozwiązanie. Skoro masz gwizdki i zwrotki z poprzedniego zestawu, to wystarczy kupić woofery. Żeby nie przepłacać kup np:

GMS 960XT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie wolę kupić woofery, ale nie mogłem znaleźć więc zacząłem się zastanawiać nad takimi.

 

dzięki za linka, takie chyba sobie kupię bo nie chce mi się szukać :)

Edytowane przez Nuttie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega conrack007 dobrze prawi.

Tylko same woofery w drzwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za linka, takie chyba sobie kupię bo nie chce mi się szukać

 

Jeszcze napisz jakiego soniaka miałeś/masz. Sprawdzimy chociaż jak cięte są woofery i tweetery na zwrotce. Te GMS'y w stosunku cena/jakość robią robotę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jestem do końca pewien ale to chyba był taki zestaw Sony Xplod XS D170SI, ale zastanawiam się że problem leży chyba w tych złotych kabelkach co idą z wtyczek (nasuwanych) do membran, bo jak nimi ruszam to zaskakuje głośnik i gra dalej, albo zaskakuje i pierdzi :) Może tam na stykach z nasuwkami są zimne luty i powinienem to odlutować i zlutować na nowo.

Edytowane przez Nuttie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra to pomęczę was jeszcze :) czy te głośniki też będą dobre? http://moto.allegro.pl/item1189905395_boschmann_2_mega_glosniki_woofer_16cm_350w_b721.html głębokość montażowa tylko jest większa o 1.5cm ale może takich się nie daje głośników do drzwi a w subwoofery np. w bagażniku? Jak to jest?

 

w załączeniu instrukcja do tego mojego zestawy, jest wspólna dla głośników 13 i 17. Jak się kiedyś okazało są za duże i musiałem powiercić 2 otwory na śrubki żeby pasowały do otworów w korytkach w miejscach na głośniki w B3.

document.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest średnie rozwiązanie. Już lepiej wg. byłoby albo:

a) kupić nowy zestaw odseparowany (bez urazy ale co do linii sony explode nie mam dobrego zdania) w zależności od budżetu

b) kupić nowy zestaw odseparowany, ale bez sopranu (tylko zwrotka i woofer). I dać z tamtymi sykami sony równolegle (myślę, że powinno być ok, ale nie odpowiadam za to i nie wiem czy czasem radio po dupie nie dostanie)

c) przerobić zwrotki, ew. zrobić aktywkę

A tamte to to nie 3-drożne, tylko sądzę, że mówisz o coaxialnych. 3-drożne to takie kiedy dźwięk jednego kanału wydawany jest przez 3 różne pasmami głośniki (wysoko- średnio- i niskotonowe)- to tak w skrócie i na chłopski rozum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głośnik można śmiało naprawić, z tego co piszesz cewka Ci padła najprawdopodobniej, idź do serwisu jakiegoś i zapytaj o koszt naprawy moim zdaniem lepiej za 100zł naprawić niż kupować te wynalazki które podałeś, w ostateczności jak chcesz kupić coś do 120 zł to tak naprawdę większego znaczenia nie będzie co kupisz zagra podobnie wierz mi jedyna znacząca różnica to wygląd więc weź takie które Ci się spodobają.

A najlepszą radą ze wszystkich jest kupienie taniego zestawu odseparowanego jak μ-Dimension EL Comp 6 za 300zł i masz poprawnie grające głośniki, a z tym co masz na allegro byle sprzedać może komuś się też spali jeden woofer i będzie szukał.

Zrobisz jak uważasz i jak ci $$ pozwoli :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dobra to pomęczę was jeszcze czy te głośniki też będą dobre? http://moto.allegro.pl/item118990539...350w_b721.html

 

Często powstrzymuję się przed napisaniem czegokolwiek w tym dziale, bo co człowiek by nie polecił, to i tak wyjdzie, że ludzie zdecydują się na to co będzie bardziej kolorowe i będą zadowoleni w 200%.

 

Najlepszym rozwiązaniem będzie zakup gms'ów. Jak mniemam będzie grało to pod radiem, a nic mocniejszego i lepszego jakościowo nie warto wkładać. Kupisz woofery, wydaj jakieś 100zł na ekonomiczne głuszenie dekarką, bądź app. Ważne abyś zrobił sztywną, szczelną komorę dla drzwi, a zobaczysz, że zagra to lepiej niż te twoje świetne xplody za setki plnów.

 

Zrobisz jak uważasz i jak ci $$ pozwoli

 

Cenimy cenne rady... A el compy wcale takie wielce poprawne nie są, szczególnie wysokie są ostre jak brzytwa ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że wrzucenie mdsów pod seryjne zwrotki jest średnim rozwiązaniem (chyba,że zwrotki się przerobi, ew. możesz poszukać jakiś wooferów o podobnych parametrach).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wygłuszenie drzwi i korytek mam, w sumie to interesuje mnie najtańsze rozwiązanie. Te co miałem grały dobrze i tyle mi wystarczało, myślę że nie będę wiele oczekiwał od głośników za 100 zł więc któreś w przedziale cenowym wezmę.

 

Co oznacza, że podłączanie mdsów do seryjnych zwrotnic to marny pomysł? Te zaproponowane GMSy (za ok 100zł) to mdsy, jak rozumiem? To jest skrót od częstości tonów które przenoszą? Pytam już teraz bardziej teoretycznie niż praktycznie, bo decyzję już podjąłem. Zwłaszcza, że B6 "nadjeżdża wielkimi kołami".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla tego, że każdy głośnik ma swoje parametry, więc zwrotki też są inne. Nawet najlepsze głośniki na kijowej zwrotce mogą zagrać dużo gorzej niż zestaw za połowę tej kasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co w takim razie jest niekompatybilnego z zwrotnicą którą posiadam, a głośnikiem GMS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

conrack007

Ustawienie zwrotki to nie taka znowu wielka sztuka, ale akurat mi wcale one ostro nie grały a i właściciele 2 aut którzy je zamówili też byli zadowoleni, ja do 300zł lepszych głośników nie słyszałem ale może za małe doświadczenie mam skoro masz większe podziel się nim od tego jest forum :) a ja zawsze się chętnie nauczę czegoś nowego.

Co do brzmienia głośników zwykle powstrzymuję się od napisania to gra za ostro bo jest rzesza ludzi których wręcz drażnią saxy a znam takich którzy je zachwalają więc to tylko kwestia gustu.

Ale zgodzę się z Tobą że wygłuszenie to podstawa, niestety wielu nie docenia tego zabiegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale akurat mi wcale one ostro nie grały a i właściciele 2 aut którzy je zamówili też byli zadowoleni

 

Wiele zależy od pozostałych klocków, auta, ukierunkowanie tweeterów itp, wiadomo.

 

Sądzę, że ten wątek do niczego nie doprowadzi, dlatego proponuje tak - Nuttie zgłoś się do mnie na gadu, znajdziemy jakieś porozumienie w kilku kwestiach i jeżeli zajdzie potrzeba wrócisz na forum po inne porady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanko mam jeszcze, tak z ciekawości jeżeli radio moje ma 50Wx4 mocy wyjściowej to rozumiem, że chodzi o taką moc, która jest podawana na głośnikach jako moc nominalna 35W, 50W, 60W itp? Po to mi wzmacniacz, żeby udźwignął subwoofer o mocy dajmy na to 240W mocy nominalnej, tzn. żeby wzmacniacz miał tyle mocy wyjściowej albo więcej? O to w tym mniej więcej chodzi? Tak wiem sama moc to nie wszystko, ale ja pytam tylko z ciekawości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności