Skocz do zawartości
chorhe

Prośba o pomoc - odszkodowanie AC za kradzież

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem

 

Potrzeba mi porady bo już nie wiem co robić...

 

Na początku lipca skradziono mi Passata. Pojazd ubezpieczony w COMPENSA:dolamam.

Ubezpieczyciel odmawia wypłaty odszkodowania twierdząc, że kluczyki które im oddałem są z innego pojazdu bo mają datę produkcji 2004 a pojazd był z 2002. Tępaki robili zdjęcia tych kluczy przed ubezpieczeniem i po kradzieży i nie ma siły są to te same klucze.

Co robić? Jak się do tego zabrać bo nie popuszczę skurw.....

 

Uało mi się ustalić, że poprzedni właściciel wymianieł wszystkie zamki i stacyjkę więc z tego powodu klucze mają inną datę produkcji niż samochód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

Mój znajomy miał kiedys podobny problem, poszedł do kawiarni i koleś "przypadkiem" wpadł na niego i wyjął kluczyki z kieszeni. Po tym jak auto zniknęło, zadzwonił zaraz na Policję i do PZU, tam wszystko załatwił no ale chcieli komplet kluczyków do auta. Oczywiście PZU robiło mega problemy, ale nie odpuścił im i oddali tyle ile mieli.

 

Co do Twojego przypadku, jeżeli miałbyś dowody jakieś że poprzedni właściciel faktycznie pozmieniał zamki, stacyjkę to możesz im to przedstawić i to już jest moim zdaniem gruby argument. Nawet dogadaj się z gościem, weź go ze soba do ubezpieczyciela czy nawet notariusza, spisać oświadczenie i walczyć z kur...mi! Bo to już jest chamskie, człowiek płaci grubą kase co roku, a oni takie cyrki odwalają! NIE ODPUSZCZAJ!

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może wymienial w ASO, to powinni mieć tam info o tej naprawie. Weź wydruk i do ubezpieczyciela.

ps. tez mam AC w Compensa :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ps. tez mam AC w Compensa

 

To już teraz współczuje Tobie i sobie rówież, że taki naiwny byłem :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po czym stwierdzili że kluczyk jest z 2004 roku??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już się dowiedziałem bo też mnie to zastanawiało...

Po dacie produkcji na obudowie pilota.

 

 

A jednak nie...

Brzeszczoty klucza posiadają tzw. zegary produkcyjne - tak mi napisano w decyzji o odmowie wypłaty odszkodowania.

Edytowane przez chorhe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po długiej walce i złożeniu odwołania wraz z fakturą wymiany zamków od poprzedniego właściciela Compensa uznała odwołanie i wypłaciła ale to jakieś nieporozumienie - 19 tyś równiutkie co do grosza. Niby robili wycenę z Info-Ekspert. Ja też zrobiłem wycenę z Info-Ekspert i mi wyszło 22 tys zgroszami. Tak więc pisze kolejne odwołanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na jaką kwotę miałes ubezpieczony, jesli mozna wiedzies.

ps. dobrze ze chociaż uznali Ci to ubezpieczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ubezpieczeniu było wpisane 25 000 zł ale to jest suma ubezpieczenia (szczegóły w OWU)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu pisałbym odwołanie,wycena auta jest zaniżona i masz prawo domagać się większego odszkodowania. Chociaż w ogóle za sukces należy uznać że cokolwiek wypłacili. Warto powołać się na tą wycenę z Info-Ekspert i skonfrontować ją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy zawarłeś ostatnią polise, a kiedy miejsce miała kradzież?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polisa zawarta 24/10/2009 - Kradzież 2 Lipca 2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to masz odpowiedź dlaczego mniej, ale...szkoda, że zaraz po kradzieży nie zrobiłeś symulacji wyceny u swojego agenta. Nie pamiętam już teraz czy można jakoś sprawdzić ile Twój samochód był wart 2 lipca u agenta. Spróbuj i jak sie uda to podepnij pod odwołanie-ja tak zrobiłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to masz odpowiedź dlaczego mniej

 

No właśnie nie.

W OWU napisane, że COMPENSA wykorzystuje wyceny Info-Ekspert.

Ja zamówiłem wycene w Info-Ekspert i kwota wyszła dużo większa (22 tyś).

Zapewne Compensa nie raczyła ująć w wycenie wyposażenia dodatkowego jak np. nawigacja - ale tego nie wiem do końca bo zwlekają z wysłaniem do mnie decyzji z wyliczeniami co i jak.

Na pewno nie odpuszcze!

A temat na forum będzie może wskazówka dla innych, którzy mają podobne problemy (nie życze nikomu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to walcz i podepnij tą wycene...doszedłem(po cichu) dlaczego tak jak Tobie zmniejszyli mi kwote pojazdu w dniu szkody...pomimo wyceny auta jako sprowadzone z zagranicy, ponownie pod koniec wyceny odjęto chyba 2500zł za samochód sprowadzany :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności