Skocz do zawartości
jarod

zaślepka poduszki pasażera

Rekomendowane odpowiedzi

cze,

mam pytanie, jak kupiłem paska nie zauważyłem że miał wystrzelone jaśki kierowcy i pasażera, ale teraz wszystko sprawdziłem na kompie poduszki są (sprawdzane fizycznie) i działają(obym nie musiał sprawdzać), ale jakiś tuk źle spasował zaślepkę pasażera i trochę mnie to drażni, bo kto nie wejdzie do auta to komentarz "...o bity, he he..."

Jak mogę zdemontować tą zaślepkę? Od przodu szarpać, czy raczej zdemontować schowek i od tamtej strony? Nie uszkodze poduszki??

Dokładnie chodzi mi o to:

http://www.allegro.pl/item137127559_zaslepka_twarda_pasazera_vw_passat_b5.html

 

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaz fotkę albo zobacz u innych. Fabrycznie jest założona tak że niektórzy myślą że jest źle założona a to okazuje się tak ma być :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest dokładnie tak jak pisze RAMA. Czasami poduszka pasażera jest tak wklejona, że jak d..a by miała ręce to by to lepiej zrobiła (i to fabrycznie). Ja się u siebie też długo przyglądałem czy czasem ktoś tam nie grzebał ale jaet ok. Jeśli nie odbiega dużo od norm to bym się nie przejmował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dayv

problem z poducha pasazera byl juz poruszany :)

wszyscy uzytkownicy mowili ze maja nierowno zalozona zaslepke ze cos wystaje...ze zle spasowane... luz takie normy mial producent :)

ps. u mnie lewy gorny kant deczko odstaje a wiem ze poducha wystrzelona nie byla :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jeżeli poduszki były wywalone i zostały założone nowe, to wymienia się również górną częśc konsoli z fabrycznie zamontowaną zaślepką, bo chyba niema w sprzedaży oryginalnej zaślepki a te podróbki stosuje się tylko wtedy, gdy nie ma poduszek. Jednak ich jakoś i spasowanie jest niestety niedobre.

Wydaje mi się że jest tak ze względów bezpieczeństwa, tylko oryginalna zaślepka jest właściwie zamontowana do konsoli, wykonana z określonych materiałów, co gwarantuje że prawidłowo zachowa się podczas ewentualnego wystrzału poduszki.

Więc jeżeli masz sprawną poduszkę i nieoryginalną zaślepkę to lepiej wymień deskę lub zdezaktywuj poduszkę bo w razie niebezpieczeństwa taka poduszka Ci nie pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TUTAJ masz link do tematu który zresztą sam kiedyś założyłem :)

 

 

tak to już jest w B5... :wpale::vw::wpale:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeje nieco kotleta - mam pytanie jak zdemontować tą zaślepkę airbag pasażera? Od której strony ciągnąć i gdzie przyłożyć siłę ? :) Spasowane mam wszystko idealnie jednak coś z tyłu pod na wolnych obrotach wpada w metaliczny rezonans i chciałbym się tam dostać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaślepka jest na 4 zatrzaskach blaszanych od środka. Więc spróbuj najpierw od dołu ją pociągnąć a potem puści góra. Wtedy w górnej części będzie zamocowana taśma na trzech śrubach, które możesz odkręcić w miarę potrzeby :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności