Skocz do zawartości
Killer71

Dziwne mrowienie kierownicy i gałki zmiany biegów.

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym postawil na przegub...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzis wieczorem jeszcze dokladniej przetestowalem auto. Wibracje pojawiaja sie przy 2200obr/min i slabna od 2400obr/min i to niezaleznie czy na biegu czy na postoju. Ponizej 2200 i powyzej 2400obr/min jest ok. No ciekawe z tym lacznikiem, teraz to wszystko musze brac pod uwage

Juz mnie szlag trafia z tymi wibracjami. Sa dokladnie pomiedzy 2200 a 2400 obr/min. Odkrecilem lacznik od silnika do tylnych poduszek, podnosilem lewa strone silnika ze skrzynia, podnosilem prawa strone silnika, odkrecalem podpore rury zaraz za lacznikiem elastycznym. Co to ku...a moze byc? Co tak przenosi to drzenie (mrowienie) na kierownice i tez czuje na desce rozdz. Chyba bede musial calkiem zdemontowac poduszke silnika a pozniej skrzyni, bo przeciez przez instalacje elektr. nie przenosi. Nie jest chyba mozliwe, aby drgania byly przenoszone na karoserie za pomoca poduszek rury wydechowej, ktore sa na koncu auta. Juz stracilem koncepcje. Chyba stane nad brzegiem jeziora i go tam wepchnę....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a sprawdzałeś łącznik elastyczny wydechu ?

w poprzednim Audi miałem dokładnie to samo w tym samym zakresie obrotów,

pierwszy łącznik za DP właśnie takie mrowienie powodował, też mi miesiąc zajęło zanim doszedłem co i jak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marku, Zaraz za lacznikiem elastycznym idzie podpora od rury do aluminiowej belki. Odkrecilem ja podgialem ze nie dotykala belki i bez zmian. No chyba ze lacznik przenosi drgania na rure, a rura na karoserie przez poduszki, ktore sa dopiero na koncu auta. Nie wiem juz sam. Jak pisalem wczesniej bede odkrecal po kolei poduszki silnika, moze cos wyjdzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli masz udzkodzony łącznik, to on będzie Ci przenosił drgania

zdiagnozować tego nie zdiagnozujesz bo musiałbys byś jechać auteć w zakresie 2200-2400 rpm i zaglądać pod auta

 

bez jazdy nie zdiagnozujesz, bo musisz miec obciążenie

u mnie to wyłapał mechanik że to powodowało drganie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ala ja nie musze nigdzie jezdzic, bo drgania sa takze na postoju. Czy ja jade, czy ja stoje to jest ta sama sytuacja, drgania od 2200 do 2400. A jesli tak obstajesz Marku przy tym laczniku, to powiedz mi gdzie on moze przenosic drgania? Jesli odkrecilem podpore rury zaraz za lacznikiem elastycznym, to wychodzi na to ze lacznik przenosi drgania przez rure i dalej do mocowania rury na koncu auta. Pisalem o tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie obstawiam że to łącznik, tylko sugeruje aby go sprawdzić, co prawda u mnie drgania były tylko podczas jazdy a nie na 'luzie'

 

W Audi było tak że w tym zakresie obrotów łącznik wpadał w wibracje na tyle silne, że niosło się na wydech a wydech walił na uchwytach po budzie z tyłu tak że czuć było na całym aucie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz ide i przyjrze sie temu łacznikowi i calej rurze jeszcze raz. Moze napisze do jasnowidza....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem, auto drży na wolnych obrotach, wymieniłem poduszki tylnej belki i jest trochę lepiej, ale i tak odczuwalne są drgania, zawieszenie ok, dwumasa też sprawdzona... Gdzie szukać dalej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a sprzęgiełko alternatora? Poprzedni właściciel mojego auta je wymieniał i podobnie opisał objawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności