Skocz do zawartości
Patryk_

Wątek budowlany - porady , ciekawostki , doświadczenia , pytania i odpowiedzi...

Rekomendowane odpowiedzi

wiec w uk kolego domy buduje sie nie jak sadzisz szkielet i plyta, ale dom z pustakow i dla docieplenia i wzmocnienia dodatkowa sciana z cegiel

sciany zewnetrzne zostawiam bez komentarza, ale za to...

caly srodek to po prostu drewniany szkielet

 

ltd

sp zoo ;)

ale, co ja tam wiem, fakt braku problemow w trakcie i braku reklamacji malo znaczacy jest...

wlasnie z uwagi na to za malolat jestem to staram sie jak moge by zbudowac sobie renome

nie ma sie co stroszyc ;)

pamietaj co powiedzialem wczesniej...

nie zrozum mnie zle,
nie ujmuje ci zdobytej wiedzy
a gdzie garaż w twoim planie???

nima ;) i nie bedzie.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
"mapę do celów projektowych" (każda działka jest inna i inaczej mogą wychodzić przyłącza i właśnie to tyle kosztuje) - to tak w skrócie odnośnie "cichych dopłat"

no właśnie nie, za to jest to 240 zł

dzwoniłem w kolejne miejsce tym razem kwota za całość to 1000 pln (naniesienie na mapę, uzgodnienia w zudt, połączenie projektu z istniejącymi przyłączami) zapomniałem mu tylko wspomnieć o szambie. Umówiłem się na piątek jak będę miał już projekt.

Skąd taka rozbieżność? Muszę trochę poczytać w necie na temat adaptacji coby później nie mieć problemów w starostwie przy pozwoleniu na budowę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sciany zewnetrzne zostawiam bez komentarza, ale za to...
ale tu sie bede klucil, czasy budownictwa ulegly przemianie podobnie jak w pl juz sie nie robi slomy w scianach i suficie prawda?? tak tez i nowe angielskie budownictwo polega na budowie z concrete blocks (pustaki betonowe) cavity (docieplenie miedzyscienne z welny) i bricks exterior wall (czyli sciana zewne3na-wykonczeniowa z cegiel) a jak nalegasz to zamieszcze spec dla ciebie fotki jeszcze dzis z przykladowych placow budowy
sp zoo

no cos w tym stylu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jak nalegasz to zamieszcze spec dla ciebie fotki jeszcze dzis z przykladowych placow budowy

daj spokuj, nie nalegam, bo mnie to ani troche nie interesi ;)

ale skoro mowisz ze zmadrzeli to tylko sie cieszyc

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
daj spokuj, nie nalegam, bo mnie to ani troche nie interesi ;)

ale skoro mowisz ze zmadrzeli to tylko sie cieszyc

pozdro

nie nie zmondrzeli, rury od kibla sa wciaz na wierzchu a strop wciarz drewniany i trzeszczy, jedynie blachowka i pustaki wedszly do uzytku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no Łukasz nie mówiłeś nic o tym że się budujesz u fiu fiu nieźle :) ja to myślę nad kupnem domu na mazurach i mam nadzieje że do końca tego roku mi się uda, oczywiście jak jeszcze raz nie zaleje silnika :)

powodzenia i jak najmniej problemów życzę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no właśnie nie, za to jest to 240 zł
a kupując projekt domu mogę się założyć, że nie masz naniesionych mediów i za to cie kasuja ;) (czyli wstawiaja tam gdzie chcesz + nanoszą to na budynek) przerabiałem to juz 2 lata temu, i nie powiem dokładnie jak to było cenowo w 100% ale pamiętam, że na projekcie zaoszczędziłem sporo grosza i sporo spraw załatwili za mnie ;) . obecnie budynek jest w surowym stanie i czeka na napływ gotówki ;)

jutro popytam agi odn. cen to przybliżę ;) co i jak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam...Po kiego druga ściana skoro wystarczy budować z tego: http://www.wienerberger.pl/servlet/Satellite?pagename=Wienerberger/SR_Product/ProductStandard05&cid=1232964043474&sl=wb_pl_home_pl&lpi=1119356883967 i w ogóle nie docieplać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w uk ściany zewnetrzne w wiekszosci przypadkow nie sa tynkowane ;) i to jest powod - cegla go ni cegle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a kupując projekt domu mogę się założyć, że nie masz naniesionych mediów i za to cie kasuja ;) (czyli wstawiaja tam gdzie chcesz + nanoszą to na budynek) przerabiałem to juz 2 lata temu, i nie powiem dokładnie jak to było cenowo w 100% ale pamiętam, że na projekcie zaoszczędziłem sporo grosza i sporo spraw załatwili za mnie ;) . obecnie budynek jest w surowym stanie i czeka na napływ gotówki ;)

jutro popytam agi odn. cen to przybliżę ;) co i jak

 

Jestem "na świeżo" i jeżeli chodzi o opłaty typu pozwolenia (prąd,woda...) to koszt około 1000PLN i to włąśnie oddaje się z całą dokumentacja aby uzyskać pozwolenie na budowę.Ale-jest jeszcze jedna rzecz,oni nanoszą tylko orientacyjnie jak to ma wyglądać...Jeżeli chodzi o same podłącza to do tego trzeba starać się (już po uzyskaniu pozwolenia na budowę) o konkretne plany podłącza ;)

 

---------- Post added at 22:23 ---------- Previous post was at 22:23 ----------

 

w uk ściany zewnetrzne w wiekszosci przypadkow nie sa tynkowane ;) i to jest powod - cegla go ni cegle :)

 

Pfui :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie mówiłeś nic o tym że się budujesz

ach, szkoda gadac, opowiem przy najbliższej okazji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak się zastanawiam...Po kiego druga ściana skoro wystarczy budować z tego: http://www.wienerberger.pl/servlet/S...=1119356883967 i w ogóle nie docieplać

Osobiście, bym nie budował ścian jednowarstwowych, gdyż nie spełniają norm cieplnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Osobiście, bym nie budował ścian jednowarstwowych, gdyż nie spełniają norm cieplnych.

 

Tak?To ciekawą teorię masz...Większość budowlańców których znam właśnie twierdzą że jest dokładnie inaczej niż napisałeś.Spójrz choćby na współczynnik przenikalności tego porothermu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gdyż nie spełniają norm cieplnych.
tos dowalil teraz :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kazdy buduje jak chce i z czego chce :P ilu fachowcow tyle opini :/ osobiscie buduje z porothermu, ale ze jako zmarzluch straszny jestem bede docieplac styropianem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ściana z porothermu 38 ma U=0,29 ( wspólczynnik przenikania ciepła ) więc spełnia normę wymaganą przy "świadectwie energetycznym" gdzie U dla ściany ma być mniejsze/równe 0,3 ale jak widac to niewiele się od tego minimum różni

chyba lepiej zastosować standard porotherm 25 + styropian 15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie do osób które kupowały gotowe projekty. Chodzi mi o ogrzewanie. Standardowo w tych projektach jest na gaz a ja chce mieć na paliwo stałe(ekogroszek), możliwość zmiany jest, bo kotłownia ma więcej niż 6 m2. I teraz chodzi mi oto czy taniej jest zmienić to na etapie adaptacji czy tez może dopiero w trakcje budowy? Sądziłem że na etapie adaptacji (bo dla gazu przyłącze itd) a babka w biurze gdzie kupuje projekt powiedziała że lepiej(taniej) w trakcie budowy,hmm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To samo pytanie mam o pokrycie dachu, w projekcje jest dachówka a ja na początek chciałbym pokryć go gontami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zapytaj jakiegoś kierownika budowy cysiek ;) bo z tego co wiem prawo mamy teraz bardziej liberalne i można wprowadzać nieco więcej zmian bez żadnych uzgodnień.Ja mam w projekcie nieco inny komin niż będzie budowany,poprostu chcę go przygotować na różne ewentualności :) Z dachem jest podobnie-to że masz tak w projekcie,nie znaczy że musisz tak mieć.Ale najlepiej dopytaj jeszcze.

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ściana z porothermu 38 ma U=0,29 ( wspólczynnik przenikania ciepła ) więc spełnia normę wymaganą przy "świadectwie energetycznym" gdzie U dla ściany ma być mniejsze/równe 0,3 ale jak widac to niewiele się od tego minimum różni

Pod warunkiem murowania z gotowej zaprawy ciepłochronnej. Dodatkowo dobrze by było otynkować taką ścianę z zewnątrz ciepłochronną zaprawą tynkarkską. Inaczej budowanie ściany z 38-emki mija się z celem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności