Skocz do zawartości
Patryk_

Wątek budowlany - porady , ciekawostki , doświadczenia , pytania i odpowiedzi...

Rekomendowane odpowiedzi

Cytat:

Napisał Polski Zobacz post

Ja też wybudowałem (prawie) 142m i juz bym cos zmieniał ale juz sie nie da

Ja też jestem w trakcie ale wierzcie że nikt nigdy nie wybudował tak jakby chciał od początku do końca!Zawsze coś można było zmienić...

 

Przeglądam temat i z ciekawością czytam co piszecie. Może nie mam doświadczenia ogromnego ale już drugi dom postawiłem (pierwszy poszedł do wroga :) ) i to nie jest tak, że wszystko pójdzie zgodnie z planem, a co się z tym wiąże z przewidzianą sumą pieniędzy. Sama biurokracja Nas zniszczy na samym starcie.

 

Co do tematu ocieplenia to myślę, że to kolega Patryk_ i tak ociepli :) jak przyjdzie taka zima jak ostatnio. To moje zdanie, ale mogę się mylić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wspominalismy wczesniej o ocieplaniu welna, i sie wlasnie dzisiaj na takie cudo natknalem

http://img825.imageshack.us/img825/1820/80720276.jpg

myślicie że można tym docieplić dom, jak już jest styropian miedzy ścianami?

 

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wspominalismy wczesniej o ocieplaniu welna, i sie wlasnie dzisiaj na takie cudo natknalem ;)

http://img825.imageshack.us/img825/1820/80720276.jpg

A co to jest Jakaś wata szklana ?? Mi to przypomina jak byłem mały i rodzice budowali dom to takie coś dawai miedzy pustaki ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co to jest Jakaś wata szklana ??
welna

 

---------- Post added at 23:34 ---------- Previous post was at 23:08 ----------

 

"Do ocieplenia zastosowaliśmy wełnę mineralną 8cm Rockwool FRONTROCK MAX E. Z tego co wiem jest to wełna dwugęstościowa. Oto co wyczytałam :"Gęstośc nominalna równa 90 kg/m3 pozwala skutecznie zabezpieczyć budynek przed stratami ciepła. Płyta posiada rewelacyjny współczynnik przewodzenia ciepła = 0,036 W/mK. Dwugęstościowa budowa płyty wpływa korzystnie na parametry mechaniczne produktu" . (pełna informacja na http://www.domenergooszczedny.eu/pro...id_product=269)."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HHHmmmmm co w tym takiego dziwnego???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wełną dociepla się już jakiś czas żadna nowość panowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
HHHmmmmm co w tym takiego dziwnego???
wełną dociepla się już jakiś czas żadna nowość panowie

panowie, nie wszyscy siedza w budownictwie, i moga nie wiedziec takich rzeczy.

nikt nie jest alfa i omega - przeciez ;)

zamiast nabijac niepotrzebnie, bzdurne posty, to moglibyscie cos wniesc do tematu.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wełną dociepla się już jakiś czas żadna nowość panowie

 

myślicie że można tym docieplić dom, jak już jest styropian miedzy ścianami?

 

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jarod spokojnie możesz docieplać chatę wełną jak masz styropian między ścianami. jedno drugiemu nie wadzi.

 

Pozdrawiam Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taka welna okladalismy glownie kominy... nie orientuje sie w temacie, ale jesli ktos chce sie budowac to chyba byloby najlepiej nie bawic sie w ocieplenia tylko jechac cegla wienerberger porotherm powyzej (40cm dokladnie nie pamietam)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He he " WILLA" - zwykly dom , tylko że ładny...:manga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Cytat:

Napisał CLO Zobacz post

HHHmmmmm co w tym takiego dziwnego???

 

Cytat:

Napisał struna38 Zobacz post

wełną dociepla się już jakiś czas żadna nowość panowie

 

panowie, nie wszyscy siedza w budownictwie, i moga nie wiedziec takich rzeczy.

nikt nie jest alfa i omega - przeciez

zamiast nabijac niepotrzebnie, bzdurne posty, to moglibyscie cos wniesc do tematu.

 

pozdrawiam

Nie uważam, że mój post był szczególnie bzdurny po prostu nie rozumiem co jest dziwnego w tym sposobie docieplenia bud? Ty odebrałeś to jako wyśmiewanie się, a ja zadałem je z myślą o tym aby zainteresowanym odpowiedzieć na trapiące ich pytania i wątpliwości (oczywiście jak bym potrafił :P)

Edytowane przez CLO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie wykusz (czy lukarna) nad garażem pomyślałbym, że to mój projekt...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
He he " WILLA" - zwykly dom , tylko że ładny...:manga

Bym żekł Piękny

Tylko co mnie śmieszy to cena podana w kosztoprysie :D 372 tys :haha

Ja jak zaczynałem swoj budowac to kosztorys mówił 270 tys Już przekroczyłem 400 tys a końca nie widać :zeco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki a co sądzicie o rekuperatorach. Ma ktoś może doświadczenie z tymi urządzeniami. Zakres cenowy tych urządzeń jest dość duży od 1500 do 25000, może może coś ktoś polecić albo odradzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy może mi ktoś doradzić - myślałem o stropie betonowym na poddaszu , w projekcie mam wykończenie plytami karton-gips , troche poczytałem o takim i takim rozwiązaniu , sam juz teraz nie wiem co robić , jednak beton to beton, co do gipsu mam mieszane uczucia. Może ktoś z was, ma doświadczenie w tym temacie i rozwieje moje watpliwości..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności