Skocz do zawartości
Patryk_

Wątek budowlany - porady , ciekawostki , doświadczenia , pytania i odpowiedzi...

Rekomendowane odpowiedzi

nie wiem gdzie skladac skarge ale chlopie znikaj z tamtad !!!

 

fundamenty odkopuje sie w odcinkach po 2-3metry nigdy po calosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja teraz z troche innej beczki może ktoś coś podpowie??Od jakiegoś czasu zaczeła sie budowa tuż pod moimi oknami w kamienicy gdzie jeszcze mieszkam i śmieszni "budowlańcy" łącznie z równie śmiesznym kierownikiem budowy wykopali powiedzmy- fundamenty. Itu zaczyna sie mój i sąsiadów problem-zaczęły pękać ściany,sufit,okna sie wogóle nie da otworzyć...ogólne wkur...ie i strach przed zawaleniem ściany!!!Moje pytanie:gdzie moge złożyć skarge oprócz administatora budynku i nadzoru budowlanego??Może ktoś z Was miał podobny problem??Z góry dzięki za WSZELKIE rady..

 

W zasadzie fundamentów w ogóle się nie odkopuje,jeżeli już to po małym odcinku i od razu się go zasypuje i ubija.Skontaktuj się jak najszybciej z TĄ INSTYTUCJĄ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W zasadzie fundamentów w ogóle się nie odkopuje,jeżeli już to po małym odcinku i od razu się go zasypuje i ubija.Skontaktuj się jak najszybciej z TĄ INSTYTUCJĄ
Dzięki za podpowiedź.Pismo napisane i jutro zaczynam walke!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obys zdazyl :) katastrof budowlanych po odkopaniu fundamentow nie brakuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
obys zdazyl katastrof budowlanych po odkopaniu fundamentow nie brakuje
Weź mnie nie strasz!!Mam nadzieje że nic sie nie stanie!!!Gdybym miał zrobione przyłącze energetyczne tam gdzie zbudowałem dom to juz bym tu nie siedział.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

serio z tym nie ma zartow tym bardziej ze piszesz ze pekaja sciany i sufit. piszesz ze okna nie da sie otworzyc - zrozumialem to tak ze mechanicznie cos je zablokowalo (nacisk sciany) - jezeli tak jest to wyobraz sobie jaka sila musi dzialac na te okno ......... ja bym tam nie siedzial, przynajmniej nie po tej stronie domu!!!

 

http://www.czas.tygodnik.pl/?o=art&id=784 tu masz przyklad kiedy "tylko" popekala sciana, ale jest sporo przypadkow w ktorych sciana odlatuje http://www.nto.pl/apps/pbcs.dll/article?aid=/20090314/powiat01/288817799 . a niekiedy ćwierć budynku razem z nia http://www.wiadomosci24.pl/artykul/katastrofa_budowlana_w_toruniu_145048.html http://www.fakt.pl/Runal-dom-Ledwo-wyremontowany-ZDJeCIA,artykuly,75361,1.html.

Edytowane przez PrZeMoL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki potrzebuję porady, w 2005 roku z żoną kupiliśmy mieszkanie w spółdzielni mieszkaniowej. Na własny koszt wymieniliśmy okna drzwi wejściowe do mieszkania - nie prosiliśmy się od spółdzielni o żadne pieniądze. Mamy fajne cieplutkie mieszkanko. W czym rzecz, od około miesiąca prezes spółdzielni wałkuje temat ocieplenia bloku. Dodam tylko że blok nie jest zbudowany z płyty a z pustaków, grubość ścian zewnętrznych wynosi od 45 do 60 cm. Nie miał bym nic przeciwko gdyby rzeczywiście w bloku w okresie zimowym było zimno ale jest bardzo ciepło a grzejniki chodzą na 2 stopniu grzania. Mądry Pan prezes chce zaciągnąć kredyt na ocieplenie w wysokości 670 tyś złotych na 11 lat, co uważam w dzisiejszych czasach za samobójstwo. Kredyt ten miałby być spłacany z pieniędzy z funduszu remontowego który rzecz jasna pójdzie w górę. Boję się też że w przypadku gdybym chciał potem sprzedać mieszkanie to miałbym problem ze znalezieniem kupca z uwagi na ten kredyt. Może mi ktoś podpowiedzieć czy spółdzielnia ma prawo w przypadku gdy mam mieszkanie wykupione narzucić w tym wypadku ocieplenie???? Jak z nimi walczyć???? Fakt jest taki że na 46 rodzin do tej pory nie zgadzało się na ocieplenie 34 rodziny bo z sąsiadami zrobiliśmy listę, ale Prezes spółdzielni upiera się przy swoim i zaczął co głupszych ludzi przekabać na swoją stronę. Dziwi mnie jeszcze jeden fakt że niby on znalazł taki bank który rzekomo da im kredyt w takiej kwocie bez żadnych zabezpieczeń, obawiam się żeby nie było tu też haczyka i żeby ten kredyt pod stołem nie był zabezpieczony hipoteką bloku. Bo jakoś mało wiarygodne jest to że jednak tak sporą sumę bank chce pożyczyć bez zabezpieczeń. Jeśli ktoś mógłby coś podpowiedzieć to byłbym bardzo wdzięczny. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!po mojej poniedzialkowej interwencji w administracji złoxyłem na biurko pani prezes papier o tym że pekają ściany,sufit itd potem powiedziałem że ide zaraz do inspektora budowlanego to rozpętała sie burza!!A mianowicie-przyjechało dwóch inspektorów,pan do inwestycji z administracji i jeszcze jakiś facet który był chyba nad nimi bo chodzili jak psy.Porobili duuuuzo zdjęć, robotnicy tak sie wzieli za robote że jak normalnie kończyli o 15 to jeb...i do 19 ale:nakleili jakieś szkiełka w miejscach pęknieć i jeżeli któreś pęknie wstrzymają budowe.Póki co nie pęka.I wywalił z roboty starego kierownika budowy!!!Teraz jest nowy i gania tych robotników że szok...!!!Zobaczymy za parę dni co sie bedzie działo??Dzięki za rady:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a fundamenty zasypali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
.Póki co nie pęka

 

co nie zmienia faktu , że chyba jakieś odszkodowanie się należy za popękane ściany i sufity.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dachówka cementowa Braas jakieś 5000 na gotowo,dach o powierzchni 140mkw

Mój dach ma tylko 30m2 więcej(dwuspadowy) i za sam materiał (bez drewna) wyszło mi prawie 10000. Masz jakiś dobry rabat czy coś?

Edytowane przez cysiokysio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a fundamenty zasypali?
Coś tam zasypali i wzmocnili takimi wielkimi belami

 

---------- Post added at 13:05 ---------- Previous post was at 13:04 ----------

 

co nie zmienia faktu , że chyba jakieś odszkodowanie się należy za popękane ściany i sufity
No raczej!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mój dach ma tylko 30m2 więcej(dwuspadowy) i za sam materiał (bez drewna) wyszło mi prawie 10000. Masz jakiś dobry rabat czy coś?

 

Strasznie dużo mi się wydaje.Ja też mam dwuspadowy dach i rzeczywiście wyszło sporo mniej cenowo od Twojego.Fakt,że brałem materiał na budowę u znajomego i miałem spory rabat na całość,ale to nie zmiania faktu że poniżej pewnego pułapu zejść nie może ;)

Dolicz sobie do tego jeszcze okucia komina (ów),wyłaz dachowy i ewentualnie drabinki kominiarskie.

Poniżej foto dachu.

cisownica35.jpg

cisownica36.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale temat ucichł. Chłopaki a po zadaszeniu zamykać stan surowy od razu czy zostawić trochę aby szybciej schło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chłopaki a po zadaszeniu zamykać stan surowy od razu czy zostawić trochę aby szybciej schło?
Przy takim "lecie" to nie bardzo Ci wyschnie!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale temat ucichł. Chłopaki a po zadaszeniu zamykać stan surowy od razu czy zostawić trochę aby szybciej schło?

 

Nic nie musisz na siłę zamykać...Teraz materiały i tak szybko schna same od siebie ;)

 

Ja jeszcze drzwi nie mam :hyhy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz materiały i tak szybko schna same od siebie

 

:) kiedys zostawialo sie domy na rok zeby sie "wysezonowaly" peklo co mialo peknac a pozniej byl spokoj. teraz stawia sie scianke w jeden dzien, na drugi ja tynkuje a na trzeci maluje i wiesza obrazek. pozniej np rosna grzybki-halucynki na scianach

 

---------- Post added at 23:05 ---------- Previous post was at 23:04 ----------

 

robertrawa78 - a jak tam szkielka, pekly czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rosna grzybki-halucynki na scianach

 

Przesadzasz...To nie dziewiętnasty wiek.Jeżeli wszystko jest zrobione tak jak ma być,to nic złego napewno się nie dzieje.Twój tok myślenia przypomina mi murarzy z lat '70 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przesadzasz...To nie dziewiętnasty wiek.Jeżeli wszystko jest zrobione tak jak ma być,to nic złego napewno się nie dzieje.Twój tok myślenia przypomina mi murarzy z lat '70

 

ja wlasnie pisze o tym co robi sie teraz i o tym ze nie powinno sie tak robic. jak troche masz do czynienia z materialami budowlanymi to czasem pisze na opakowaniach "przerwa technologiczna 3 dni". po to ta przerwa jest zeby tynk wysechl i cala chemia dzialala tak jak ma dzialac.

teraz stawia sie dom w lato. wstawia sie okna, ociepla i wykancza w zime. jak juz dom w srodku pomalowany to oczywiscie rodzinka predko sie wprowadza. kiedy to wszystko ma wyschnac jak okna nie mozna dobrze otworzyc. poszukaj sobie na google o grzybach w nowo wybudowanych domach, bedzie tego pewnie pelno. procz grzyba czesto pekaja tez sciany wlasnie przez robote w pospiechu.

 

jezeli chodzi o fachowcow z lat 70 to wlasnie z takimi mialem okazje pracowac. i sa to ludzie ktorzy sa za tym zeby robic tak jak sie nalezy i ciagle powtarzaja ze jak nie zrobisz jak trzeba to wszystko wyjdzie po czasie. bylo sporo przykladow kiedy mieli racje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieważne...Tynk cementowo-wapienny schnie po około 4 tygodniach.Oczywiście można poczekać dłużej ale niekoniecznie trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności