Skocz do zawartości
Patryk_

Wątek budowlany - porady , ciekawostki , doświadczenia , pytania i odpowiedzi...

Rekomendowane odpowiedzi

kudły od psa fruwają razem z kurzem

:lol

fakt widok z salonu lub przedpokoju na sypialnie, wc jest dosc krepujace czasem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:lol

fakt widok z salonu lub przedpokoju na sypialnie, wc jest dosc krepujace czasem.

 

Na fakcie,sam widziałem-jak przywatujesz ogrzewanie to cały syf fruwa.Trzeba by było dwa razy dziennie sprzątać :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W reszcie domu nie używa bo kudły od psa fruwają razem z kurzem

 

Miejsce " sierściucha " jest na dworze a nie w domu ... ha ha:lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miejsce " sierściucha " jest na dworze a nie w domu ... ha ha:lol

 

No,powiedz to lasce która ma psa shih tzu :-D

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Temat nieco został przezemnie zredagowany-od dzisiaj oficjalnie to wątek budowlany.Także wszystkie pytania,problemy i różne inne rzeczy związane z budową domu proszę kierować właśnie tutaj ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na fakcie,sam widziałem-jak przywatujesz ogrzewanie to cały syf fruwa.Trzeba by było dwa razy dziennie sprzątać :-D

 

Dlatego trzeba zadbać o porządną izolację cieplną i pilnować wykonawcę by porządnie zniwelował mostki cieplne. Wtedy podłogówka nie musi mieć takiej mocy i podłoga ma niższą temperaturę, dzięki temu nie fruwa nam kurz. Wentylacja z odzyskiem to też około 30% mniej strat zimą...

 

Podłogówka jest OK, ale chałupa musi być dobrze zaprojektowana do niej, no i trzeba ją dobrze wykonać po czym zrównoważyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Podłogówka jest OK, ale chałupa musi być dobrze zaprojektowana do niej, no i trzeba ją dobrze wykonać po czym zrównoważyć.

 

Podłogówka jest dobra do nowobudowanego budynku,przy czym musi to być zgrane.Nie jest tak,że ktoś tam dokłada podłogówke ot tak sobie.Ale niestety i tak się zdarza... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podłogówka jest dobra do nowobudowanego budynku,przy czym musi to być zgrane.Nie jest tak,że ktoś tam dokłada podłogówke ot tak sobie.Ale niestety i tak się zdarza... ;)

 

Zależy jaką... elektryczną to sobie można zawsze dołożyć ;)

 

Jak się dobierze elementy to można, ale nie wszędzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zależy jaką... elektryczną to sobie można zawsze dołożyć ;)

 

Jak się dobierze elementy to można, ale nie wszędzie.

 

Elektryczną tak :) w sumie teraz już nie jest tak prądożerna jak kiedyś :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elo..

ja mam w domu 4 sekcje podłogówki ( dwie łazienki , kuchnia i korytarz) i psa na noc trzymam w domu (owczarek niemiecki) i też byłem straszony że wszystko będzie latać, że dziecko będzie miało alergie... póki co odpukać. dziecko nie ma alergi a korytarz odkurzam raz w tygodniu.... więcej jest piasku nanoszonego z dworu niż unoszącego się kurzu.

jedyną wadą jaką zauważyłem to to że długo trzeba czekać na ciepło oraz ciepło nie jest tak odczuwalne jak w innych pomieszczeniach tzn z ogrzewaniem grzejnikowym, dlatego na korytarzu dołożyłem grzejnik za komodą i zanim podłoga się nagrzeje to grzejnik już będzie ogrzewał pomieszczenie, potem skręcam grzejnik i zostaje tylko podłoga

 

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
elo..

ja mam w domu 4 sekcje podłogówki ( dwie łazienki , kuchnia i korytarz) i psa na noc trzymam w domu (owczarek niemiecki) i też byłem straszony że wszystko będzie latać, że dziecko będzie miało alergie... póki co odpukać. dziecko nie ma alergi a korytarz odkurzam raz w tygodniu.... więcej jest piasku nanoszonego z dworu niż unoszącego się kurzu.

jedyną wadą jaką zauważyłem to to że długo trzeba czekać na ciepło oraz ciepło nie jest tak odczuwalne jak w innych pomieszczeniach tzn z ogrzewaniem grzejnikowym, dlatego na korytarzu dołożyłem grzejnik za komodą i zanim podłoga się nagrzeje to grzejnik już będzie ogrzewał pomieszczenie, potem skręcam grzejnik i zostaje tylko podłoga

Można powiedzieć, że jedno jest wynikiem drugiego. Podłogówka sama w sobie działa powoli (długo się nagrzewa i dłużej trzyma ciepło) dlatego wiatrołap/przedsionek itp to dobre rozwiązanie, bo nie dostarczamy na wejściu chłodnego powietrza i nie musimy czekać na jego ogrzanie. To że ci nic nie fruwa, znaczy że dobrze ci tą podłogówkę dobrali i masz niskie temperatury podłogi, gdyby tak każdy potrafił dobrać podłogówkę, to nie było by herezji, że "kurz fruwa", albo "w sypialni podłogówki być nie może".

Natomiast samo odczucie ciepła (tzw komfortu cieplnego) każdy ma swoje, dokładnie jak z gustem. Jedni wolą odczuwać ciepło na twarzy i latać po domu w skarpetkach (grzejniki) inni lubią mieć ciepło nisko przy nogach, a im wyżej tym chłodniej (podłogówka).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miejsce " sierściucha " jest na dworze a nie w domu ...

 

Jestem tego samego zdania. Jak zwierzęta w domu to tylko w lodówce :P

 

A macie może jakieś doświadczenia z pełnym deskowaniem dachu, a właściwie jego brakiem? Na forum muratora piszą, że lepiej zrobić pełne, architekt z kolei mówi, że przy obecnych technologiach to strata pieniędzy.

 

Czy znacie jakieś przypadki w których ktoś nie zrobił pełnego deskowania i później żałował?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elo..

są jeszcze dwie uwagi dotyczące montażu podłogówki:

1. trzeba ją rozłożyć równomiernie żeby nie było miejsc "zimnych" fot 2

2. muszą być ocieplone ławy bo inaczej ciepło będzie uciekało na boki na zewnątrz domu fot 1

 

żółte miejsca to ciepło. Na fot 1 zewnątrz budynku widać jak ciepło ucieka, fot 2 widać gdzie nie ma rurek od ogrzewania

 

pzdr

IR_2495.jpg

IR_2534.jpg

Edytowane przez jarod

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kwestii podłogówki...

Mam na całej mieszkalnej części parteru domu - 70m2.

Jestem bardzo zadowolony, przez cały dzień jest równa temperatura.

Na noc mam 19.5`C, a na dzień 20.5`C.

Mam 2 awaryjne kaloryfery, w wiatrolapie i w salonie schowany za kanapa.

Jednak jeszcze nigdy ich nie otwieralem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A macie może jakieś doświadczenia z pełnym deskowaniem dachu, a właściwie jego brakiem? Na forum muratora piszą, że lepiej zrobić pełne, architekt z kolei mówi, że przy obecnych technologiach to strata pieniędzy.

A czym chcesz dach przykryć, bo to głównie od tego zależy.

 

Jak dom jest na górce i poddawany jest silnym wiatrom, to pełne deskowanie wzmacnia i uszczelnia dach (papa), druga sprawa to jakość usług wykańczania. Pełne deskowanie z papą zabezpiecza przed przeciekami w każdym przypadku, natomiast niepełne z zastosowaniem folii wymaga większej staranności przy pokryciu dachu. Jeśli ci pokrycie dachu położą byle jak, to nawet najnowsze cuda techniki w dziedzinie folii paro-przepuszczalnych nie uchronią cię przed przeciekami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś chciał pomyśleć nad alarmówką to mogę pomóc w doborze sprzętu i konfigurowaniu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakby ktoś chciał pomyśleć nad alarmówką to mogę pomóc w doborze sprzętu i konfigurowaniu
a co z cctv?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cctv też ale rzadko to robię :) Bardziej system alarmowy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak dom jest na górce i poddawany jest silnym wiatrom

Zdecydowanie jest...

 

A czym chcesz dach przykryć, bo to głównie od tego zależy.

 

Blachodachówką.

 

Jeśli ci pokrycie dachu położą byle jak

Nie znam się na tym ale to chyba nie jest jakaś specjalna filozofia, budowlaniec nie będzie tego robił po raz pierwszy, więc dlaczego miałby to spaprać...

 

Hmm większość ludzi radzi deskować, a jak się rozglądam po okolicy, a u mnie sporo się buduje, to nikt nie daje desek.

 

Jest tu ktoś kto zawiódł się na samej foli???

Jak Wy to robicie? Deskujecie usiebie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość eltom
Jest tu ktoś kto zawiódł się na samej foli???

Jak Wy to robicie? Deskujecie usiebie?

 

Że co? A po co deskować? No co Ty? Owszem, można, ale czy warto??? Ja bym osobiście dał folię, tylko oczywiście nie może jej jakiś baran porozdzierać - i służy na długie lata. Ot filozofia.

 

P.S.: na naszych budowach praktycznie już od kilku lat nikt nie stosował deskowania (4 lata temu był jeden przypadek, ale to wyjątek, zresztą był nieuzasadniony)

 

Pełne deskowanie z papą zabezpiecza przed przeciekami w każdym przypadku, natomiast niepełne z zastosowaniem folii wymaga większej staranności przy pokryciu dachu. Jeśli ci pokrycie dachu położą byle jak, to nawet najnowsze cuda techniki w dziedzinie folii paro-przepuszczalnych nie uchronią cię przed przeciekami.

 

Nic dodać, nic ująć :ok

Edytowane przez eltom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budowa - temat rzeka , każdy robi po swojemu , ja na przyklad bedę wylewał stropy skosne na poddaszu - a wszyscy dzisiaj wykańczają poddasza gipsami , będę robil pelne deskowanie dachu a na to blacho-dachówka.Pytania typu po co , czy to ma sens itd. - tak sobie zaplanowałem i już.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności