Skocz do zawartości
Patryk_

Wątek budowlany - porady , ciekawostki , doświadczenia , pytania i odpowiedzi...

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwsze prace ruszyły!

 

Przed:

img1257ao.th.jpg img1258do.th.jpg img1259oi.th.jpg

 

W trakcie:

img1261ni.th.jpg img1262zv.th.jpg img1263l.th.jpg

 

Gotowe:

img1265jv.th.jpg img1266q.th.jpg

 

 

Tak tylko zapytam , po co zrywaleś wieszchnią warstwę ? ..dzialka ładna , rowna .. teraz tylko bloto bedzie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mojej budowie, jak i na sąsiednich też wszyscy ściągali humus...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak tylko zapytam , po co zrywaleś wieszchnią warstwę ? ..dzialka ładna , rowna .. teraz tylko bloto bedzie .
Właśnie o humus się rozchodzi. Działka była wcześniej używana jako rolna, były 2 kompostowniki itd. Trzeba było to zebrać. A błoto jest chyba nie do uniknięcia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA nie sciagałem :hyhyZdjęcie0011.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, może podłoże też ma znaczenie. U Ciebie widzę piasek, więc jak byś zdjął tą trawkę to weź wtedy wykop zrób żeby to się nie zarywało ;) Kopane ręcznie czy koparą? U mnie ręcznie odpada - ok 85m fundamentu, pod spodem glina. Na pojutrze mam zamówioną minikoparkę - 10zł/m wykopu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak widać u mnie na poprzednich fotach też ściągałem 40-50cm ziemi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widzisz, może podłoże też ma znaczenie. U Ciebie widzę piasek, więc jak byś zdjął tą trawkę to weź wtedy wykop zrób żeby to się nie zarywało ;) Kopane ręcznie czy koparą? U mnie ręcznie odpada - ok 85m fundamentu, pod spodem glina. Na pojutrze mam zamówioną minikoparkę - 10zł/m wykopu.

 

Ręcznie ,,, zgadza sam piach jest u mnie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o ile dobrze pamiętam, to w prawie budowlanym jest zapis, że należy usunąć warstwę wierzchnią spod planowanego budynku. poza tym, gdzieś wyczytałem historię (prawdopodobnie murator), że po wybudowaniu domu na humusie (doradził majster, aby go nie ruszać, będzie taniej) po paru latach zaczęły się problemy z grzybami(?) i innymi mikroorganizmami które żyły swoim życiem pod budynkiem, w efekcie dom nie nadawał się do mieszkania. z tego co pamiętam, podłoga ponad gruntem. jak to mówią - buduj dom na solidnych podstawach - je trudno wymienić. co do zdjęć - miło popatrzeć, życzę wytrwałości w dążeniu do własnych 4 ścian wszystkim budującym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Humus to warstwa ziemi która po prostu żyje i są w niej mikro organizmy i będzie działała jak kompost a na dodatek po kilku może nawet nie latach zacznie siadac podłoga np: 5 cm na zasypce fundamentów , kiedyś nie usuwali bo podłogi były drewniane na legarach z pustką mędzy dechami a gruntem i do tego jeszcze wentylowane .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli potrzebujesz do amatorki (nie szlifujesz glazury na ostry kant itp)

Staram się nie odpi.... amatorki tylko wszystko profi robota :) Sam nie jestem ze swojej roboty do końca zadowolony, ale jak ludzie paczą to mówią że piknie (może nie chcą mi przykrości robić).

 

Małą 115 mam. A potrzebuje 230 bo jest do usunięcia kawałek ściany 16 cm (nośna) i tą małą bym się tylko nie potrzebnie wq.... a dużą to na raz i już.

 

Ja chyba za dużo o tym myślę. Bo teraz myślę o zakupie jakiegokolwiek ustrojstwa, nawet za 5 zł byle by tylko zadziałała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
JA nie sciagałem
Znajomy znajomego też nie usunoł i po kilku latach zapach w domu stał się nie do wytrzymania. Zrywał całą podłogę i wyciągał humus ręcznie.

Piasek na działce masz ładniutki normalnie na fotkach to jak płukanka wygląda.

Edytowane przez cysiokysio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są postępy :) Już widać zarys, prace idą szybko, choć pogoda co raz przegania robotników ;)

 

Tak wyglądała budowa wczoraj:

img1326b.th.jpg

 

Dziś już wszystko jest przyklejony styropian, założona folia, trwa obsypywanie... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziś już wszystko jest przyklejony styropian, założona folia, trwa obsypywanie...

 

u mnie strop teraz robią a fundament dalej jest w zadoleniu i styropianu nie ma :P chociaż wczoraj wpadli na wspaniały filozoficzny pomysł " może założymy styropian i obsypiemy dziurę będzie lepiej do środka wchodzić:P " ehh :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

30.06.12

 

Powoli szykujemy się do stropu w miedzy czasie poszła kanaliza chudziaki , ocieplenie fundamentu i wyrównanie terenu z podsypaniem tej wielkiej dziury na około domu na dniach

 

 

5c52adf239a11c10.jpg

b5bf8513f6121b33.jpg

51157319744f52b5.jpg

f8d9a82cbaa66923.jpg

9b096ad4733f9f70.jpg

447e7c07fe26c99c.jpg

9a82131b0101d49c.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nadproża są wylane z betonu? Chciałeś przyoszczędzić na gotowych belkach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robione są według projektu i koleś co to robi powiedział że tak będzie lepiej i solidniej , nie znam się na tyle żeby to samemu stwierdzić co będzie lepsze :/ , koleś wali nawet zbrojenia pod ściany działowe

 

tak samo kolego powiedział że lepszy strop będzie wylany taki samemu robiony a nie teriva ?

 

a ty uważasz że takie nadproża są gorsze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak samo kolego powiedział że lepszy strop będzie wylany taki samemu robiony a nie teriva ?

 

a ty uważasz że takie nadproża są gorsze ?

 

Dokładnie zgadzam się bo takie nadproże dokładnie można scalić w jedno ze ściankami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tutaj te belki teriva są tak jak by w powietrzu w tym momencie trzymają sie na deskach a nie na murze , bo ma taki swój patent że zalewajac ten strop beton podpływa pod te belki teriva i tworzy dodatkową jednolitą całość ścian i stropu ulewając całość ale ja tam specem nie jestem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są takie kształtki elki, które powodują, że beton od stropu nie wylewa się poza obrys budynku.

Podtrzymują one również belki w pozycji umożliwiającej wpłynięcie pod nie betonu.

 

images (1).jpg

 

images.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak samo kolego powiedział że lepszy strop będzie wylany taki samemu robiony a nie teriva ?

 

 

glupoty gada - takie stropy to izolacja akustyczna i termiczna. a do tego latwosc i szybkosc montazu

 

 

tak samo z nadprozami - co sie niby ma dziac jak zrobisz z prefabrykatow? spadnie na dol czy co? moze sam buduje bez pomocnika i nie ma jak tego podniesc .........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności