Skocz do zawartości
Patryk_

Wątek budowlany - porady , ciekawostki , doświadczenia , pytania i odpowiedzi...

Rekomendowane odpowiedzi

Elegancko.

Ale u żadnego klienta nie spotkałem się jeszcze z drzwiami o U<1, mimo, że niektórzy inwestowali w bardzo dobre okna, styropiany, wełny czy inne pianki o niskiej lambdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo jakoś ciężko jest przekonać inwestorów ,że drzwi zewnętrzne też mają wpływ na energooszczędność budynku. Dobre okno i dobre drzwi to połowa sukcesu. Druga połowa to ich właściwy montaż. Zwróć uwagę na sposób montowania drzwi CAL a szczególnie na izolację podproża. Kto z inwestorów i wykonawców zwraca na to uwagę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Nareszcie przyszła wiosna i czas na porządki w garażu.I jak co roku sypialnia mojego passacika wymagała tego zabiegu.Ponieważ garaż jest budynkiem wolnostojącym jest nie ogrzewany choć ocieplony.Ale problem dotyczy posadzki betonowej.Otóż jak co roku i tym razem wymiotłem z niego trochę złuszczonego na wskutek działania soli drogowej, betonu. I teraz moje pytanie : czy macie jakiś sposób na posadzkę w garażu? Co zrobić z tak zniszczoną (złuszczenia,pęknięcia,ubytki)posadzką? Jak ją najlepiej i oczywiście najtaniej zregenerować?Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posmaruj ją jakimś czarnym mazidłem stosowanym na fundamenty(nie pamiętam co dokładnie ojciec stosuje).Wywietrzysz garaż porządnie i będzie lux

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup farbę epoksydową dwuskładnikową. Nie jest to najtańszy sposób, ale za to bardzo trwały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kup farbę epoksydową dwuskładnikową. Nie jest to najtańszy sposób, ale za to bardzo trwały.

Co do farb to nie mam przekonania bo zaraz po wylaniu posadzki pomalowałem ją specjalną farbą do betonu co niby miała chronić ,kosztowała sporo kasy i d..p.Wytrzymała pierwszy rok.Muszę jeszcze dodać ,że zimą w garażu parkuje również traktorek z pługiem i na łańcuchach.Dlatego potrzebuję jakiegoś bardziej trwalszego sposobu.

Edytowane przez mgboczna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli pozostają płytki...

Co do płytek to nie wiem czy łańcuchy od traktorka ich nie zniszczą - myślałem raczej o czymś na bazie kauczuku ,żywicy itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że coś na bazie kauczuku, żywicy będzie jednak mniej twarde niż gres...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trafiłeś kolego. Żywica do betonu sprawdzi się idealnie. Szukaj pod hasłem powłoka wykończeniowa do betonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale sama żywica to chyba niekoniecznie, jak beton się łuszczy to i pod żywicą będzie... raczej tak jak pikopiko radził płytki lub jeszcze raz wylać jakimś modyfikowanym betonem.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do farb to nie mam przekonania bo zaraz po wylaniu posadzki pomalowałem ją specjalną farbą do betonu co niby miała chronić ,kosztowała sporo kasy i d..p.Wytrzymała pierwszy rok.Muszę jeszcze dodać ,że zimą w garażu parkuje również traktorek z pługiem i na łańcuchach.Dlatego potrzebuję jakiegoś bardziej trwalszego sposobu.

 

Gdzie kupiłeś tą farbę, castorama? Poszukaj specjalistycznego sklepu. Farby epoksydowe dwuskładnikowe są wykorzystywane w halach produkcyjnych gdzie pracują ciężkie wózki widłowe.

np: http://www.megadur.com/megadur-kwarc-100-pur/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.. ale nie kładzie się ich na łuszczący beton... w halach jest troszkę inny, tu bardziej chodzi chyba o to co zwiąże posadzkę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram przedmówcę. Poza tym jak beton jest niestabilny to cienka warstwa betonu odejdzie wraz z klejem do płytek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie ten sam problem po zimie pełno soli łuszczący się beton smarowałem mleczkiem co kilka miesięcy malowałem farba do betonu 2razy i dalej nic niezdalo rezultatu wiem że najłatwiej położyc płytki ale zimą płytki w garażu to chyba sliska sprawa także chętnie posłucham rad budowlańców kolegów majacy doświadczenie w temacie chemi budowlanej itp. fajnie że kolega mirek założył ten temat pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczytaj sobie na temat ( KERAKOLL PRESTO 40) nic lepszego nie znajdziesz od tego środka do naprawy posadzek, drogi ale skuteczny na lata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
.. ale nie kładzie się ich na łuszczący beton... w halach jest troszkę inny, tu bardziej chodzi chyba o to co zwiąże posadzkę...

 

Żadnej powłoki nie kładzie się na łuszczący beton. Łuszczącą/wycierającą się powłokę należy usunąć, zagruntować, wyrównać poprzez wylanie/dolanie warstwy posadzkowej, jeszcze raz zagruntować i warstwa ochronna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zimą płytki w garażu to chyba sliska

 

Ludzie kładą gresy na nieosłoniętych schodach zewnętrznych to w garażu tym bardziej będą ok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ludzie kładą gresy na nieosłoniętych schodach zewnętrznych to w garażu tym bardziej będą ok...

Tak racja mam takie na schodach tylko że koszt wiadomo nie tani ale napewno załatwi sprawe dzieki za rade :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Żadnej powłoki nie kładzie się na łuszczący beton. Łuszczącą/wycierającą się powłokę należy usunąć, zagruntować, wyrównać poprzez wylanie/dolanie warstwy posadzkowej, jeszcze raz zagruntować i warstwa ochronna.

... pisząc wszystko to powyżej dokładnie to miałem na myśli, najpierw usunięcie warstwy betonu, a jak cienki to nawet całkowite skucie i wylanie od nowa.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności