Skocz do zawartości
Filip

Tylna wycieraczka w B5

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę,że będziesz zmuszony zakupić komplet.Powodem zwarcia najprawdopodobniej była wilgoć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Widzę, że w większości problem dotyczy rurki spryskiwacza. Natomiast u mnie ta rurka jest w świetnym stanie, ale zatarła się ta tuleja (?) i trzpień napędu wycieraczki - pewnie wdała się korozja, powstało pęknięcie i teraz nie da się wyciągnąć. Pryskałem WD40, biłem młotkiem i nic - tylko trochę się szczelina zwiększyła. Przed zatarciem spryskiwacz psikał normalnie - do góry.

Może ma ktoś niepotrzebny sprawny mechanizm (może być z uszkodzonymi: rurką spryskiwacza, elektroniką, silnikiem a może i tym plastikowym kołem zębatym)? Chociaż nie jestem pewny silnika, nie mam jak sprawdzić, bo koło zębate zablokowane. Elektronika nie wygląda na upaloną.

Zdjęcia:

v1qn.th.jpg lze4.th.jpg 85wa.th.jpg

Edytowane przez dxfm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja mam takie pytanie. Chciałbym wywalić wogóle tylna wycieraczke i otwór w szybie zaślepić czymś - i tu własnie pytanko - czym?

Coś mi sie przewinęło że ktoś kiedyś miał jakąś zaślepke gumową (nie moge znalezc), ale nie wiem jak to nazwac i gdzie tego szukac. Z góry dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. To jeszcze lepsze niz ta gumka o której pisałem. Pozdrawiam:zdrowko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam taki dziwny problem z wycieraczkami przednimi tzn b.słabo zbieraja wode z szyby ,wycieraczka nie dociska piora,ale tylko po srodku piora(jakby podzielic pioro na 3 to ta srodkowa czesc), strasznie to denerwuje ,bo jest to akurat na wys. mojego wzroku.Auto kupilem ok 0,5 roku temu i tak juz bylo ,czy zle piora czy co ,moze ktos mial podobny problem i wie o co chodzi nie chce w ciemno kupowac pior jesli to nie to.Prosze o pomoc.

 

 

P.S.1

Sprawa tylnego spryskiwacza leci plyn, ale slabiutenko i to pojedynczym strumieniem .

Swieci sie kontrolka spryskiwaczy pomimo uzupelnienia plynu do odp. poziomu.

Edytowane przez marad
dodanie pytania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do przodu to wymien pióra na nowe, chyba ze ktos kiedys kombinował z samymi ramionami. Ja tak miałem z lewą przednia i sie okazalo ze samo ramie jest od vw polo. kupilem na szrocie dobre ramie + nowe pióra i śmiga jak trzeba do dzis. Co do tylu to wydaje mi sie ze musisz jakas igielka przeczyscic dysze,a tak najlepiej sprawdzic przewod czy gdzies nie cieknie. @ najpopularniejsze miejsca wycieku to przy samym silniczku na kolanku i w lewym schowku w bagazniku jest zlączka. A co do kontrolki to nie wiem, mam ten sam rok autka, inny silnik i nie mam takiej kontrolki.

Moze pomoglem. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi wycieraczka oszalała nie jest włączona a raz jest z lewej raz z prawej a raz na rejestracji o co chodzi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A mi wycieraczka oszalała nie jest włączona a raz jest z lewej raz z prawej a raz na rejestracji o co chodzi ?

 

jak wytrzezwieje ona i ty to napisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A mi wycieraczka oszalała nie jest włączona a raz jest z lewej raz z prawej a raz na rejestracji o co chodzi ?

 

masz zepsuty mechanizm w srodku w silniku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie, ja mam problem z tylna wycieraczka tzn leci plyn ale brak cisnienia jest i wylewa sie tylko :( plyn na zimowy juz dawno wymienilem, przednie psikaja bez problemow. co warto sprawdzic? z gory dzieki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A mi wycieraczka oszalała nie jest włączona a raz jest z lewej raz z prawej a raz na rejestracji o co chodzi ?

Poluzowała się na trzpieniu. Zdejmij zewnętrzną zaślepkę i sprawdź nakrętkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak już naprawiłem i chodzi niestety płyn dalej nie leci nawet nie ma jej na tej gumowej rurce jak odkręciłem tapicerkę z tyłu a pompkę słychać :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak już naprawiłem i chodzi niestety płyn dalej nie leci nawet nie ma jej na tej gumowej rurce jak odkręciłem tapicerkę z tyłu a pompkę słychać :(

Czytaj proszę to co piszesz. Ze zdania wynika, że wycieraczka niestety chodzi, a jej (wycieraczki) nie ma na gumowej rurce ??? A może w dobie genderyzmu płyn jest kobietą? ;)

Może chodzi o to, że płyn nie leci? Poszukaj na forum bo widziałem wątki. Mogła rurka wypaść z jakiejś złączki i leje płynem gdzieś do auta. Mnie kiedyś nie sikało z tyłu, ale okazało się, że woda zamarzła. Ale tej zimy mamy wyjątkowo dużo temperatur powyżej 0C i raczej nie jest to zamarznięta woda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorka Sorka pisałem z telefonu i tak.. No tak chodzi o to że nie leci płyn, pompa pracuje bo słychać ale na rurce przy silniczku go nie ma suchutko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sorka Sorka pisałem z telefonu i tak.. No tak chodzi o to że nie leci płyn, pompa pracuje bo słychać ale na rurce przy silniczku go nie ma suchutko :)

 

pisałem o podobnym przypadku troszke wyżej, u mnie jest tak że płyn leci z tyłu ale brak cisnienia :( staralem sie igla przeczyscic ale to nadal nic nie dalo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie nawet żadnego ciśnienia nie ma... nic sucho jak na pustyni :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Igłą nic nie zrobisz. To tak na szybko. Zdejmij w bagażniku boczek gdzie masz dojście do lampy tylnej lewej. Tam powinien być wężyk od płynu do spryskiwacza który idzie do klapy, będzie tam też złączka. Rozłącz sobie w tym miejscu, wtedy użyj spryskiwacza i sprawdz czy tutaj dochodzi płyn. Jeśli dochodzi, to masz zatkany fragment od tej złączki przez klapę do wyjścia na szybę.

Wtedy czeka Cię tylko i wyłącznie zdjęcie tapicerki od klapy i dobranie się do kolejnej złączki która wchodzi w wycieraczkę i spryskiwacz. Jeśli do tego miejsca też dochodzi, to musisz rozebrać ten silniczek i tam dobrze wyczyścić, zwłaszcza rurkę przez która idzie płyn na zewnątrz.

Tylko przy sprawdzaniu w bagażniku podłóż jakąś butelką bo sobie zalejesz bagażnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

 

Dzisiaj dobrałem się do tylnego mechanizmu wycieraczki i jak się okazało został uszkodzony trzpień co porusza wycieraczka na zewnątrz, rozebrałem wyczysciłem i złożyłem ponownie, problem w tym, żę słychać silniczek, ale wycieraczka nie drgnie jak nią porusze to pracuje teraz pytanie, gdzie jest problem?? siliniczek nie ma mocy czy cos jeszcze może wadzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności