Skocz do zawartości
byry007

Założenie Gazu Używanego

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam drugie auto (TICO) i pali według mnie dużo i chce założyć gaz tylko co musze zrobić i jakie papiery żeby to wszystko chodziło jak należy i było legalne ?? bo byłem u gościa co zakłada gaz to mówi że dziś już nie można zakładać gazu używanego bo nikt tego nie podbije, a znów znajomy mówił ze założył mu ktoś gaz używany i ma w dowodzie wbite i jeździ nigdy nie miałem auta na gaz wiec nie wiem co musze mieć za kwitki żeby legalnie jeździć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy kombinowal - oficjalnie nie mozna czegos takiego zrobic. Ale mozesz zalozyc bez wbicia do dowodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest teraz dokładnie ale jeszcze rok temu można było legalnie przekładać instalację lpg nie starszą niż rok. Wystarczyło po zamontowaniu w warsztacie zajmującym się takimi instalacjami pojechać z papierami montażu do wydziału komunikacji. Pokazywałeś papiery i wbijali Ci w dowodzie pieczątkę, że auto jest zasilane gazem lpg. A do jazdy nic więcej oprócz tego wpisu w dowodzie nie potrzebujesz.

PozdraVWiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

leganie nie da sie i koniec kropka. zeby gaz wbic w dowod musisz miec swiadectwo homologacji i fakturę. juz mało kto sie podejmuje montażu używanej instalacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zakładałem rok temu równo i koleżka od gazu się zgodził na przeszczep butli z elektrozaworem(ma chyba homologacje na 10 lat a jak zakładałem miała 5), tylko, trzeba mieć do niej papiery i w urzędzie nie było problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę tu spece od gazu to mam pytanie :)

Czy można przełożyć samą używaną butlę?pytam ponieważ szwagier ma Lanosa z LPG a w tym roku kończy się ważność butli i przeglądu nie przejdzie a auto zamierza niedługo sprzedać jednakże przez parę miesięcy jest zmuszony nim jeździć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozna.... to jedyny element instalacji gazowej ktora mozna przekladac do innego auta. Pasuje mieć jeszcze paszport do niej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to jedyny element instalacji gazowej ktora mozna przekladac do innego auta

A reduktor, wtryskiwacze lub sterownik? :) Nie można? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A reduktor, wtryskiwacze lub sterownik? Nie można?

Nie;)

 

A tak na poważnie to coś się zmieniło w temacie, ponieważ aby auto z LPG przeszło przegląd techniczny to trzeba mieć przy sobie ten certyfikat (nr certyfikatu) w którym wymienione są wszystkie graty jakie zostały zamontowane (2 lata temu nie było to potrzebne tylko nr butli, pojemność butli, nr reduktora typ instalacji). A wiadomo komp pamięć ma dobrą;) i kiedyś wyjdzie że instalacja przekładana z innego auta i teraz pytanie czy to legalne. Moim zdaniem sam nie wiem......

 

Pozdrawiam - kosiad

 

EDIT

Witam mam drugie auto (TICO) i pali według mnie dużo

 

Ja mam Tico na gazie, żona nim jeździ do pracy jakieś 2 km to uwierz mi kolego spalanie tego samochodu wychodzi w granicach 12 l/100km. W trasie po rozgrzaniu to w 6 się mieścił.

I nie pisać tu że się nie przełączy na gaz po 2km bo ten koreański sprzęt od 3 lat paliwa nie widział - ogólnie cholernie mocny samochód - żeby nie korozja...

Edytowane przez kosiad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A reduktor, wtryskiwacze lub sterownik? Nie można?

 

to zakładaj :dobrze

pamietaj ze oszczedni płaca dwa razy :taksobie

 

uzywany komp.... w sumie sie nie psuje ale reduktor - rusz mu cisnieniem to padnie szybciej niz sie spodziewasz a wtryski jak jezdzone na lipnym gazie i do tego polerzą to nadaja sie na smieci :dupablada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to zakładaj

Ja nie muszę bo mam i działa bardzo dobrze.

pamietaj ze oszczedni płaca dwa razy

A co ma piernik do wiatraka? A jak ktoś chce wyrzucić gównianego zenita i założyć sobie staga to w czym problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy przeglądzie (jeśli LPG jest wbite w dowód) potrzebujesz tylko homologację butli. Pozostałe papiery jedynie przy rejestracji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przy przeglądzie (jeśli LPG jest wbite w dowód) potrzebujesz tylko homologację butli. Pozostałe papiery jedynie przy rejestracji.

Zgadza się nic więcej na przeglądzie nie potrzeba diagnosta może poprosić tylko o tzw.paszport od zbiornika

 

Jak gaz jest już w bity w dowód to można sobie zmieniać z instalacji podciśnieniowej na sekwencje i nikt ci nic za to nie zrobi bo jest w dowodzie i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno się da to załatwić ale nie wiadomo czy to się opłaca?,bo ktoś musi wystawić na to fakturę,chyba zostaje założyć nową albo jeździć na dziko z gazem tylko wlew gazu jakoś ukryć żeby policjant w razie kontroli nie zauważył.Ja na razie jeżdżę Nexią i ona tyle pali że gazu się nieopłaca zakładać a co dopiero do Tico.Po drugie to za stare auto żeby jeszcze w gaz inwestować kiedy to się zwróci,ja już taki interes z Passatem zrobiłem założyłem gaz a po 8 miesiącach go sprzedałem i dostałem tyle za niego co in-stalka była warta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności