Skocz do zawartości
WS81

[Dylemat] Gaz - zakładać czy nie?!

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę jeszcze znaleźć dobrego gazownika najlepiej w Łodzi albo w okolicach. Jest jeden znany z Łodzi to http://www.nagaz.pl/ i pytanie czy ktoś u niego już zakładał gaz?!

Słyszałem, że zakładają gaz jako jedni z najlepszych w okolicach Łodzi. Ja niestety złożyłem u nieodpowiedniej osoby i miałem trochę przygód z instalacją. Ale od kilku osób dowiedziałem się gazowniku z miejscowości Czekaj (3km od Uniejowa). Facet jest rewelacyjny. Od kiedy zawitałem u niego skończyły się jakiekolwiek problemy. Teraz tylko się ciesze z tańszego tankowania. Było u niego kilku moich znajomych co też niefortunnie zamontowali instalacje i każdy zadowolony. Szczerze polecam jak Ci nie za daleko to mogę podesłać nr telefonu. W Nagaz na pewno zapłacisz duużo więcej bo słyszałem, że się cenią, choć mają za co bo opinie mają rewelacyjne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam założenie gazu nigdy nie miałem z tym problemów, tylko że nie jeździłem VW w gazie:) Teraz niestety przerzuciłem się na diesla, ale przy kolejnej zmianie samochodu znowu powróce do LPG. Polecam autogaz centrum bardzo dobre instalacje i świetni gazownicy http://www.agcentrum.com.pl/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz założyć gaz do każdego silnika benzynowego który działa, niezależnie od przebiegu ... ale opłaca się to tylko wtedy gdy planujesz dalej jeździć samochodem - jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości czy zatrzymasz auto na dłużej - nie instaluj gazu, więc jeśli nie planujesz naprawić silnika, doprowadzić turbo do ładu i śmigać tym parę lat - to nie instaluj LPG !!!!

 

1.8T nie jest łatwym silnikiem do zagazowania i dla pełnego zadowolenia musisz zlecić tą robotę dobrym gazownikom i zainstalować porządną instalację - tu kluczową rolę odgrywają wtryskiwacze - jeśli zainstalujesz najtańszą instalację "składak" typu centralka STAG + pseudo wtryskiwacze valteki to będziesz tylko przeklinał LPG i tą cała instalację ....

 

Dobra instalacja np. pełna firmowa kompletacja Landi Renzo to koszt ok 3,5 tys - taka instalacja zwróci się dopiero po ok 30tys km, więc lepiej się zastanowić ....

 

No i jeśli ktoś Cię będzie przekonywał że za 2tys założysz w 1.8T DOBRĄ instalację to NIE WIERZ w to, bo niestety same graty do instalacji kosztują więcej .... jeden porządny wtryskiwacz (Landi Renzo, Kehin, BRC itp) kosztuje ok 500zł !!!! a potrzebujesz takie cztery ...

 

Ja w 2.8 V6 zrobiłem na gazie 60tys i całkowity koszt serwisu LPG po założeniu instalacji to 4 przeglądy po ok 50zł i zero problemów - kabli i świec nie muszę zmieniać co i rusz bo przy porządnej instalacji gazownik nie musi zwalać winy na świece ... zresztą kable wciąż mam te z pierwszego montażu i nie ma potrzeby ich wymieniać przy aktualnym przebiegu 110tys km.

 

Edit:

 

Żeby było jasne: doradzam zainstalować i to im szybciej, tym lepiej, ale z zastrzeżeniami jak wyżej - instaluj tylko firmową instalację - pełna kompletacja konkretnej firmy (parownik, centralka, wtryski - wszystko w komplecie) , nie szukaj taniej i nie eksperymentuj z tanimi warsztatami a będziesz zadowolony

Edytowane przez bc_lESZCZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam instalację Zenit przebieg na niej 70.000 (ogólny 220.000). Silnik 1,8 125 KM. Trochę jeździłem na regulacje spalania (jest ok. 10l w trasie, 12l miasto). Leję gaz i jeżdżę. Bieżące wymiany (filtry, olej, świece itp).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności