Skocz do zawartości
r1u0d2y

Przeglad (tolerancja) po 24tkm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

moj passek ma juz 24k najechane. I zaczal mi wyswietlac w piatek (9.7) 1800 km do przegladu.

Od poniedzialku jezdzilem po miescie, zrobilem max 100km a on dzis rano mnie informuje ze 1000km do przegladu.

I teraz moje pytanie. Dlaczego tak sie dzieje? Mam do zrobienia trase 700km i jaka mam gwarancje ze mi sie nie zacznie nagle w polowie wyswietlac "servis jetzt"? :)

 

Czy wiecie moze jaka jest w takich wypadkach tolerancja w serwisach, jesli chodzi o km?

 

Dodam ze zadzownilem juz do serwisu i sie umowilem na przeglad, ale to po tej trasie dopier (wyjazd wakacyjny :D)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez r1u0d2y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dlaczego tak sie dzieje?

 

Za mocno go depczesz ;) Pojeździj ekonomicznie to przebieg do przeglądu sie wydłuży.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Za mocno go depczesz Pojeździj ekonomicznie to przebieg do przeglądu sie wydłuży.....

Wlasnie jest chyba odwrotnie. Ja go nie cisne, max 3k obrotow, pozniej spokojnie na 5 lub 6. Jedynie co to po miescie jezdze, wiec moze chodzi o czeste odpalanie i gaszenie...

 

Jakies idee?

A mozna przesunac VAGiem termin tego przegladu na dalszy termin? :)

Edytowane przez r1u0d2y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic Ci się nie stanie jak wyświetli Ci informacje "Service now". To jest tylko informacja kiedy masz przegląd zrobić. Najwyżej przy każdym włączeniu zapłonu będziesz miał taką informację do momentu skasowania VAG'iem inspekcji - powinni Ci to przy przeglądzie skasować.

Druga sprawa. Może przez to że po mieście jeździsz, to Ci ten dystans szybko maleje. Pewnie z nim jest tak jak ze wskazaniem km do przejechania na paliwie pozostałym w baku. W mieście zawsze szybciej ubywa, niż w trasie podczas ekonomicznej jazdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie kolego. Zmniejsza Ci się ilość do przebiegu, o mykasz po mieście, jak pojedziesz zrobić tą trasę to na pewno będzie działało bez żadnych skoków. Nie zdziwię się jak nawet ci nie odejmie tych 700. Komputer wylicza to od stylu jazdy. Autostrada jest najmniej problemowa dla niego. Gdybyś więcej jeździł na trasach to komputer by Cię zawołał dopiero przy 30k km.

 

A mozna przesunac VAGiem termin tego przegladu na dalszy termin?

Nie kombinuj z autem na gwarancji. Robisz trasę 700 km, jakbyś się do serwisu spóźnił 1000 to by Ci nic nie zrobili. Umów się z ASO na przegląd po wyjeździe i zapytaj się ile możesz mieć ponad limit, bo wybierasz się w trasę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności